jarki

Chowacze słodyszek i....

1113 postów w tym temacie

Mechanizm działania na robale prawdopodobnie jest bardzo podobny 

Różnicą powinien być efekt bo to nowszy pyretroid 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stosuje ktoś rzędowo doglebowe pyretroidy typu Belem0,8MG ponad 200pln/ha. Ochrona niby do 120dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cała jesień za 200zł to dobra cena tylko czy taka cypermetryna wystarczy 

Nawet jak w doniczce się zalęgną robale to mamy pałeczki z neonikotynoidem 

Nie wiem jak dziś kiedyś podczas przygotowywania ziemi kwiatowej dawano dursban 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby działało na śmietkę to by większość stosowała ,pierwsze słyszę o takim cudzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może działać choć nie tyle czasu 

Większość nie ma możliwości tego rozsypać 

Chyba że można mieszać z rzepakiem jak cudowny nawóz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zwykły pyretroid, nie możliwe aby tak długo działał max 30 dni, aplikacja jest możliwa np. siewnikiem do poplonów. Ciekawe rozwiązanie ale nie ma przyszłości bo w UE wszystkie insektycydy są do odstrzału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak planują zrobić a co będzie czas pokaże. O tym że zostaną wycofane substancje i wzrosną koszty uprawy pierwsze publikacje pojawiały się bodajże w 2016 roku a teraz mamy tego efekty. 
Z rzepakiem na jesieni po przeczytaniu książki o poplonach jestem bardziej spokojniejszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zielony nieład nas zabije to pewne 

Ale kogo to w brukseli obchodzi tam lewactwo nad wszystkim czuwa 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zwabi na siebie szkodniki, dając czas dla rzepaku aby mógł się rozwijać 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj żebyś nie zwołał całego robactwa z okolicy !?! 

Moim zdaniem bez porządnej ochrony insektycydowej nie ma sensu uprawa 

Niech sprowadzają ze wschodu pryskane wszystkim co było i będzie dostępne 

A klienci stonki nadal myślą że to jeden chuj z czego olej zrobiony 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam gdzieś próbkę. To takie kulki które niby stopniowo mają się rozpuszczać i uwalniać pyretroid. Tylko trzeba mieć aplikator 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile tego na hektar ,rozsiewaczem nie da rady

Co poplonu jako wabik na 100 ha rzepaku ile poplonu , jakiś idiota to wymyślił , coś to pomoże ale ile, chyba że będziemy kosić 1 tonę i będzie kosztować 6 tyś. to OK mało nawozu duży zestaw będziemy kosić cały dzień

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

groch i bobik, tylko trzeba jednocześnie to posiać i ustawić nasiona np. grochu za sekcjami rzepaku.. Rozsiewanie grochu rozsiewaczem przed sianiem niestety w tym roku nie zdało egzaminu....Nie idioci tylko upośledzenie mózgowe z Brukseli że wszystko ma być BIO. 
Nie wiem czy to już pisałem ale w Niemczech w tym roku w styczniu, były przeprowadzone nabory na modernizacje dotyczącą precyzyjnego rolnictwa (zwrot 40%) ale na pielniki w QQ prowadzone za pomocą kamery, chwastowniki, opielacza itp a nie do nawigacji do opryskiwacza. Tylko ceny takich maszyn to kosmos.. Wszystko idzie na Rosje, jest takie duże zapotrzebowanie że czas oczekiwania min. 6 miesięcy.

Chwastownik 15 m z możliwością zmiany hydraulicznego natarcia zębów w trakcie jazdy 24 000 netto Euro.  np. https://www.apv-polska.pl/produkty/pielegnacja-roslin-uprawnych/brona-chwastownik-as/

Pielnik na 8 rzędów w QQ z kamerą cena od 32000 netto Euro. Vat w Niemczech obecnie 15% I nie mówię tutaj o renomowanych firmach jak . https://www.horsch.com/pl/produkty/rolnictwo-hybrydowe/pielnik/transformer-vf

Jak to jest tam to u Nas prędzej czy później też będzie.......Wieczna wymiana maszyn aby nakręcać produkcję w fabrykach. Za 30 lat o tkną się w ręką w nocniku że za mało żywności na świecie przy 11 miliardach ludzi i znowu wrócą do chemii.
 

włączcie sobie polskie napisy

 

Rząd Niemiecki umożliwił nabycie owych maszyn z dotacją i teraz na grubo zacznie się wycofywanie chemii, ponieważ będzie miał argument za tym że są inne rozwiązania zamiast stosowania chemii w oprysku a po drugie ma poparcie społeczne.
Prawdziwa historia i tutaj mówię serio!!!  Znajomy mi opowiadał że jak jechał z opryskiwaczem na Bawarii to ludzie do niego pokazywali palcem i stukali się po głowie. Co On robi?! On Nas truję.      Tak bardzo społeczeństwo jest odmóżdżone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak Panowie chodzi o to żeby rzesza zawsze była o krok przed resztą 

Ile razy już to mówiłem oni TU mają swoich ludzi posłów(euro) senatorów 

Ten zielony nieład wszystko z nim związane jak ocieplenie klimatu

To BIZNES dla bogaczy ich korporacji klub Bilderberg 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Opielacz do buraków dobrze,że zostawiłem.

Podobno przed II wojną na Pałukach pszenicę tym traktowali...

ale ja nie tutejszy to szczegółów nie znam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolejny preparat DeliaSTOP mikrobiologiczny preparat doglebowy zmniejszający populację roślin porażonych śmietką. Ktoś coś??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tym filmie komosa dorodna ,tą w rządku motyką będą traktować , mówisz 30lat i się obudzą , w 5 lat zabraknie żywności ,chyba ze wprowadzą sztuczną ,na szczęście tego nie dożyje

Wierzysz że śmietka pójdzie na groch , a rzepak zostawi w spokoju , niema takiego siewnika żeby siać dwie rośliny tak różniące się

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach



large.DSC_2728.JPG.9faf730658e6e7fd448a2336afe9a611.JPGlarge.DSC_2735.JPG.c80bbe57447f2cc9dee29c184ebbd95f.JPG

large.6050789c7c8c7_SiewnikdopoplonwKUHN.jpg.f9d65494decf102bb92835841b6c2fe1.jpg

Nie wierzę w to, ale jak w takim przypadku chronić rzepaki na jesieni przy takich anomaliach jakie były w 2018 roku ???? Chyba że będzie tak jak pisałeś cena 6 tyś a plony 1 tona z ha

Z rzepaku nie zrezygnuję ponieważ rozkłada mi prace, bardzo dobry przedplon i przełamuję monokulturę zbożową. Dlatego coraz więcej producentów dokłada dodatkowe siewniki do poplonów na maszyny aby móc siać jednoczenie "dwa gatunki" nasion. (Może już coś wiedzą na górze że takie rozwiązania już są dostępne) U mnie pewnym plusem jest to że jest jedna z najdłuższych wegetacji w kraju i mogę wejść np. w uprawę słonecznika albo ponownie w soję. U Was na północy powyżej A2 wejdzie na dobre do krajobrazu kukurydza to co u mnie 10 lat temu. Tu jak ludzie przestają siać rzepak to wchodzą w kukurydzę, kilka lat i plony spadną przez omacnicę i koło zamknięte. 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DeliaStop to Procam lansował,ale cena za j.s. konkretna.

Ich przedstawiciel ma pole we wsi,ale wyniki tajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawą normalną i do przewidzenia jest namnażanie się patogenów 

Zwłaszcza przy bardzo dużym udziale jednej rośliny w okolicy zwłaszcza rzepaku 

Znają to rolnicy uprawiający warzywa krzyżowe tam jest lanie chemii na potęgę

Rozmawiałem z gościem który uprawiał kapustne na małą skalę w takim zagłębiu 

Dodatkowo pracuje zawodowo mówił że dziś u niego już się nie da tego dopilnować 

Dodajmy do tego nowy nieład to możemy zapomnieć o zadowalających efektach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykę miałem w buraku cukrowym to coś zjadło 

W rzepaku rzodkiew oleistą miałem po pas jesienią i sarny zeżarły. 
W Holandii zużywa się 4 krotnie więcej substancji aktywnej / ha. Jak zmniejszą o połowę to będą 2x więcej jak w Polsce.

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się