jarki

Chowacze słodyszek i....

1113 postów w tym temacie

Jak długo działa karate zeon , i czy można nim pryskać jak rzepak zaczyna powoli kwitnąć , nie wiem czy nie będę musiał pryskać na słodyszka , z każdym ciepłym dniem jest go coraz więcej, a mój rzepak znowu ostatni w okolicy będzie kwitł , chyba że coś innego polecacie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo szkód może zrobić słodyszek jak rzepak dopiero pomału zaczyna kwitnąć .Byłem  dzisiaj zobaczyć to słodyszka dużo, próg na pewno przekroczony   , nie wiem opryskac czy odpuścić już. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz robi najwięcej szkód bo gryzie pąki,jak już będzie kwitł to mniejsze zło niektórzy nawet twierdzą że zapyla,potem bardziej bym się martwił o chowacza i pryszczarka. Ale ja bym poczekał na trochę pogody,bo dziś to chyba nie ma apetytu wielkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj też nie było tak źle do 15 stopni dochodziło i takiego wiatru nie było jak wczoraj .  A tak odnośnie tego porównania toprex  a caryx + tebu , to rzepak po caryxie i tebu trochę szybciej zaczyna kwitnąć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obserwuj czy wygryza pąki (chce się dostać do środka) jeśli nie to spoko 

Choć jak masz go naprawdę dużo to może być problem 

Ja już kilka razy nie trułem i było OK tylko żeby gwałtownie zakwitł 

 

Myślę że w tym roku znów się obejdzie bez insektycydu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie problemu ze słodyszkiem nie ma, w naczynku tylko muchy i pszczoły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słodyszek się utopił, rzepak niebawem zakwitnie i teraz pytanie czy dodawać coś na robale łuszczynowe do płatka czy odpuścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas dzisiaj było do 18 stopni,  i już pojawiło się dość sporo chowacza , najwięcej na brzegach rzepaku .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak podobnik to w tej fazie raczej nie zaszkodzi rzepakowi, rzepak co dopiero zaczyna kwitnąć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytacie który , dobre pytanie , ale wydaje mi się że to podobnik jest jasnego koloru . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jednak stawiam na podobnika tam u Was pewnie już mocno kwitną rzepaki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O kilku dni ciepło u mnie na wschodzie i słodyszka pojawiło się bardzo dużo, ale wczoraj dokarmiłem go Proteusem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedz czym najlepiej zabezpieczyć rzepak na 2 dni przed kwitnieciem żeby podzialal przez te kilka dni i pszczoly byly bezpieczne. Nawet proteus nie ma rejestracji w tym okresie, ale powinien być bezpieczny

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak proteusem pojedziemy po niedzieli na płatek,słodyszka już trzeci rok nie ma u mnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też już nie rozważam zabiegu na słodyszka  i na 90% już z insektami koniec na ten sezon 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To na opadanie płatków z grzybówką nie dajesz nic na robale

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnie to bywa czasem do ostatniego fungicydu coś dodaję jak widzę potrzebę 

Tylko że ja pryskam sporo wcześniej od większości choć widzę że wielu też przyspiesza 

Ale o tym to było już kilka razy w temacie o grzybach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z pryszczarkiem jest największy wtedy jak podobnik zrobi dla niego robotę na łuszczynach . Ochrona przed chowaczem jest w tym przypadku podstawą ograniczenia szkód pryszczarka . Zdrowe , odżywione łuszczyny to dla niego problem . Ktoś tu już wspominał o roli krzemu właśnie . Podobnie oprysk preparatem krzemowym ogranicza żerowanie skrzypionki w zbożach ale polegania tylko na tym nigdy nie stosowałem . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się