jarki

Chowacze słodyszek i....

1113 postów w tym temacie

Dokładnie trzeba mieć na uwadze podobnika pryszczarek to nie problem musi być dziura po chowaczu 

A te brednie o tym że łuszczyny rzepaków hybrydowych są delikatniejsze to wymysł form chemicznych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja do zabiegu na płatek daje herbicyd+cos na robale jak pierwsz łuszczyny się zawiążą (planuję jechać we wtorek) i jak 60% przekwitnie poprawka isektycydem,i wtedy już śpie spokojnie. A swoją drogą już dawno nie widziałem tyle pszczół na rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chowacze w bbch 59-61 groźne? Bo chyba tam nie będzie miał w czym dziurki zrobic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma łuszczyny nie ma problemu można tak powiedzieć 

Ale jeśli chowacza jest bardzo dużo to problem można już teraz ograniczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też macie taki potężny nalot pryszczarka? Całe chmary. Pierwsze łuszczyny już są, rzepak odżywiony Proteusem, robactwo wszelakie padło a gadziny nowe przyleciały ale z tego co piszecie powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie nic nie widać ,pszczół też nie widać tylko na jednym polu co postawił mi ule,jakby pszczoły miały zapylić te setki ha rzepaku w mojej okolicy,to by nic nie urosło dobrze że samopylny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nic nie widać-nawet rzepaku-sterczą tylko badyle

-na spodzie po 3 zawiązane łuszczyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. W moim terenie zawsze mnóstwo chętnych pszczelarzy, trzeba przyznać ze zawsze przyjadą wcześniej i się zapytają a po jeszcze też się podzielą nektarem :D. Ogólnie to nie dałem żadnego smierdziela, progi nie były przrekroczone, a slodyszek zamiast zgryzac to zapylal już

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tak czytałem to "dobra zmiana" nawet nie chce mi się tego komentować 

A takie DOBRE były przecieki z minrol wszystko już było załatwione :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No przecie trzeba wspierać braci banderowców bo i tak mają ciężko z carem P . Przyjedzie ekologiczny z Czarnobyla . powrót do opcji coca-cola + ........  . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Wszyscy- nagarniemy F1 z przyczepy...

@lokizomtak reagowała zamierzchła odmiana Californium mod: dot. przeniesionego wątku http://forum.farmer.pl/topic/1183-popä™kane-znieksztaå‚cone-rzepaki/?page=3#comment-36001

 

Edytowano przez ikcomas
przeniesienie wątku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Californium to była bardzo wdzięczna odmiana siał bym ją do dziś gdyby była w sprzedaży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam bardzo dobre wspomnienia z czasów tej odmiany 

Wtedy tu w mojej okolicy prawie wszyscy ją uprawiali 

 

Jak tam szkodniki podobnik i pryszczarek tu bardzo mało i kolejny sezon bez zabiegu na słodyszka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słodyszek standard,podobnik wygrzewa się na liściach jęczmienia oz.-

ciekawi mnie,że ciągnik NIC nie łapie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie słodyszka trochę jest, ale teraz to bardziej jako zapylacz, a chowacza takiego nasilenia jeszcze nie widziałem, dzisiaj pójdzie zupka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.05.2017 o 09:49, Pałuczanin81 napisał:

Tymczasem tiametoksam jest normalnie stosowany w zaprawach do buraków (ten sam neonikotynoid co był w Cruiser 322 FS)

https://bip.minrol.gov.pl/content/download/47350/267998/version/1/file/CRUISER SB_600_FS.pdf

https://bip.minrol.gov.pl/content/download/47509/268744/version/1/file/Cruiser_70_WS.pdf

Ten drugi ma bardzo szeroką rejestrację, m.in. do roślin kapustnych ale do rzepaku nie da się bo substancja czynna będzie działała przez cały rok i nie rozłoży się w 2-metrowym rzepaku. Reasumując zdecydowanie lepsza jest pepsi, w tym roku pewnie też się sprawdzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ma być ta nowa zaprawa z Dow-DuPont, przedstawiciel mi mówił, że rzepaki Pioneera będą już zaprawione, a jak z innymi to się okaże

Edytowano przez maslak88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwyt marketingowy Pioneera?-różnica zauważalna w CENIE? paczki siewu

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak u was z chowaczem i pryszczarkiem,  u mnie sporo tego dobrze by było opryskać ,ale jak i czym , pewnie szkód narobię od groma , nawet mi przerobione lance nie sięgną , przydał by się samolot :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się