ppp197

Buraki

711 postów w tym temacie

Do świąt planuje zasiać, niech się dzieje co chce, deszczu nie widać a głupio pozwolić resztkom wilgoci z powierzchni uciec...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro by była idealna pogoda ,ale nie zdąże ,w świeta nie sieje,a po świętach ma popadywać ,jak tylko pogoda pozwoli to sieje,nasiona czekają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W końcu są plantatorzy buraków

Damian masz z kim pogadać

 

W mojej wsi już nikt nie sieje w gminie z dziesięciu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i posiane , warunki do siewu sprzyjające, wilgoć na równe wschody jest , teraz tylko trzeba zamówić ciepłe dni i noce...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki toż u nas we wsi z 16 zostało 6ciu-od 2 do7 ha każdy..na burakach to zęby zjadłem,a jak zamarzły to można upędzić! na zimę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też już posiane buraki ,warunki były idealne ,teraz byle nie było ulewy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Buraki pod wierzchem-siew 4.04,a chwasty na wierzchu-czas pryszczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie siane 1 kwietnia 25 % już wzeszło ,a chwasty to może za 5-6 dni,gdzie niegdzie pojedynczy rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym Wy teraz pryskacie buraki na chwasty ?

Jak ja siałem to był drogi poczciwy przedsiewny pyramin

Ewentualnie buracyl=venzar te paliły jeszcze w następnym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W burakach od lat nic nowego nie wymyślono i dalej lenacyl powszechnie się stosuje, a podstawa to fenmedifan, desmedifam i etofumesat

 

 

Mineło 21 dni po siewie , rządki przez pole znać mimo suchej gleby, chwastów za to nie widać praktycznie a nie było pryskane jeszcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Betup lub kemifam + kemiron lub zamienniki, venzar, goltix, forte lub pyramin nic innego nie ma. Safari ładnie czyści od rzepaków. Co powiecie o Kosynierze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chwasty na wierzchu,ale tylko "pas brzegowy"trochę rzepaku...1zabieg Goltix1l+Powertwin1l+Partner...2 zabieg Goltix1l+Betanal maxxpro1l..3 zabieg Safari+trend...4 zabieg BABOHAK-i tak niezmiennie od 10 lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10 dni różnicy od mego siewu 4.04.2016-to 100 ton z ha pyknie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz czekają jeszcze na oprysk od jednoliściennych od brzegów pola i po 20 maja już mikro dolistnie, ogólnie takich buraków nie było u nas o tej porze, ryzyko z tak wczesnym siewu spore ale w tym roku chyba się opłaciło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile razy pryskane ,ja dzisiaj 3 raz ,bo 2 zabieg goltixem przepuścił rzepaki,moje siane 1 kwietnia ,podobne do twoich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprysk 3 razy, w sumie koszt 400 zł /ha, drugi zabieg mocno je przyhamował, teraz tylko deszczu i w połowie czerwca zakryją międzyrzędzia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To czym Ty pryskasz betanal max pro 1 litr-106 +goltix 1 litr 97,netto =203 razy 3 zabiegi =609 ,jak na 3 zabieg dałem safari wyjdzie drożej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1 zabieg 75% dawki kemironu i kemifamu

2 zabieg pełna dawka kemiron kemifam , dwa zabiegi za 200 zł

 

3 zabieg 1,5 L maxpro + venzar 0,25 L

 

Jak by poszukał środków tańszych n bazie fenmedifamu i desmedifamu da radę zejść jeszcze niżej

 

Ogólnie max pro strasznie drogo wychodzi a to tylko kemiron i kemifam + veznar z dodatkiem adjuwantu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz pryszczone i teraz na samosiewy-przy tegorocznej "improwizacji"to jeszcze oprysk z rzepaku działa,bo nie znam innej przyczyny,zwykle po 3 zabiegach byłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@daymon to ja kopałem 16.12.2010 spod 30cm warstwy śniegu-firma" N."z N.n.Not. sobie sprawę olała i gdyby nie pozew zbiorowy spod Mogilna to i te 40% by nie wydrapali

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się