ppp197

Buraki

711 postów w tym temacie

Dnia 31.10.2021 o 19:50, miwigos napisał:

grudzień

Wykopali,czy śnieg zasypał?Brali w Jaroszewo.Wacek N. ma pole 1,5km ode mnie i leżały od 10 listopada.KSC spółka państwowa,a potem się dziwią na brak plantatorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.11.2021 o 18:50, Pałuczanin81 napisał:

Odebrane:66,73t/ha(II netto).Polaryzacja 20%.Czyli na plus:3tysiące,wysłodki opylone i dopłata cukrowa 1500/ha.NIE JEST ŹLE..i pszenica korzonki puszcza.

Dziś wzięli z 20ha we wsi.

Niech się inni wypowiedzą.

Minusy:to długi płodozmian i konieczność siania następczej rośliny jarej co kilka lat.

Poza tym cena nie nadąża za inflacją(50ton na koszty),a nadwyżki surowca są odbierane za darmo.

Plus to obsługa klienta.Choć w KSC jeszcze małorolny jest traktowany jako głupek i intruz.

Edytowano przez Pałuczanin81
50

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U  mnie koszty  4800 netto nie licząc amortyzacji, wszystko włsnym sprzętem ,tylko kopanie usługowo 700 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas kopanie z odwozem 1 ciągnikiem 1150butto. Buraki siane 15 maja, kopane koniec września  60t/ha cukier 14,4%, +wysłodki, + 800zł/ha koło łowieckie ma zapłacić za szkody. Była opcja zostawić do grudnia ale łosi i sarny strasznie gryzły. 

Po przeliczeniu na cukier 16% wyszło ponad 50t/ha. Wyglądało to gorzej, nie liczyłem na więcej jak 50t i jakieś odszkodowanie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki siejecie w następnym sezonie?I jak oceniacie opłacalność względem innych roślin(Kukurydza,rzepak, pszenica).U mnie i tak pszenica lepiej.Rzepaku nie posiałem,ale już tego żałuję.Tylko na moich polach nie da się 3ton przeskoczyć.

@jarki z tym zubożeniem to też racja.Połaziłem po polu, jak mi orali:tam gdzie poplon,słoma, samosiejki to "coś" wraca do ziemi... gdzie były buraki po trzech tygodniach od kopania było czysto.

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Burak musi wyciągać glebę przecież to TONY buraków 

Jeszcze komuna uczyła że okopowe zubożają dlatego wszyscy obornika nie żałowali 

Kto ma długi bogaty w resztki płodozmian plus poplony to OK nawet bez obornika 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego trza mi wrócić do rzepaku zamiast buraków.W tym roku gnoju starczyło na pół hektara z pięciu zakontraktowanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko kto ma ten obornik zrobić, ci nie liczni co mają hodowle  wywożą na swoje pola

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wie czemu jeszcze sieje te buraki. Jakaś chora nostalgia czy wyzwanie?? Tyle z tym zachodu i nakładów, a zysk.. 

large.AC0C4FEC-3FE2-4941-ADAE-2238294610B0.jpeg.8936d76cbe209bf7587dc352972cbf03.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za ubiegły sezon żle wyszłeś , u mnie porównywalny zysk z pszenicą ,przy założeniu że średnia sprzedaży pszenicy wyjdzie 1600, sporo jeszcze na magazynie więc nie wiem co lepiej wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stres nowe wyzwania to jest bardzo dobry powód ale $$3 lepszy ;) 

A poważnie mówiąc to jest pewna rotacja plantatorów to chyba dobrze 

U nas daleko do cukrowni i małe plantacje nie wchodzą w grę 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ansu buraki jak z prospektu :) 

Dziś widziałem plantację w połowie piękną a druga połowa żółta przypalona 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, miwigos napisał:

Taki rok ,są rejony gdzie burak 35-40 ton daje

Poważnie już kopią i taka tragedia? 

Blisko mnie jest kilka plantacji cale żółte a schły już przed żniwami 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się