jarki

HERBICYDY w rzepaku

724 postów w tym temacie

Szczerze mówiąc po ostatnim roku mam sporo wątpliwości do metaz+navigator

Jeśli już zastosuję to metaz zaraz po siewie a navigator później

Jednak dalej będą problemy związane z gwiazdnicą i standardowo taszniki tobołki

Dlatego myślałem o posiewnie nad dimetachlotem ale syngenta ma jakąś chorą politykę

Teridox jest dostępny u agri

Po tym zabiegu szedłby navigator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie matazachlor 1 litr + 0.3 nawigator ,na 3-4 liśc od dwóch lat działa rewelacyjnie i jeszcze nie ma ryzyka że nie wzejdzie raps a opryskane pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę nad comandem 0,15 + adiuwant i kiedyś później navigator w pełnej dawce, taszniki jednak zbyt szkodliwe a ten rok najlepszym przykładem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie narzekają na butisan. Jechałem zawsze chemirolowski devrinol top i naspar (metazachlor), od razu po siewie i było dosc czysto, rumian i chaber lekko przepuszczony. Nawet w tym roku mi nie zarosl a był rzadki. Podejrzewam, że innymi kombinacjach bym nie utrzymał tego rzepaku. Ale ten chlomazon mi nie daje spokoju, w tym roku gorsze gleby jeszcze na rzepak i cierpialby ostro. Spróbuję tak jak Ty miwigos, tylko nie wiem czy nie dac tego przedwschodowo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

comandu nie chcę nawet brać do ręki,jak bedzie mokra jesień to wszystko z żółknie.

A chwastów nigdy nie miałem tak dużo jak właśnie po nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o Navigatorze solo? Nie chodzi tu wcale o oszczędności tylko na tych działkach gdzie w tym roku był ten nieszczęsny pseudo-rzepak. Na etykiecie napisali, że metazachloru (i pochodnych zapewne też) nie można stosować częściej jak co 3 lata, myślałem o samym Devrinolu ale robi się sucho, Colzor Trio odpada bo tam jest dimetachlor czy jakoś tak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 2012 po wymarznięciu rzepaku opryskanego METAZem siałem znów rzepak i pryszczyłem znów metazem-nic sie nie zdarzyło,a skuteczne było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest z tej samej grupy co metaz, w skład mieszanki wchodzi chlomazon, wolałbym go uniknąć tym bardziej, że odchwaszczanie przedwschodowo raczej nie wchodzi w grę. Za sucha gleba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ci z agrii wmawiają że teridox jest dużo lepszy od metazanexu

A mnie się ciągle wydaje że problem leży w warunkach i terminie oprysku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siał ktoś rzepak po pszenicy pryskanej galmetem ?

Była tam dziadowska pszenica chwasty się panoszyły

Dość późno poszedł ten chemirolowski wynalazek galaper strong

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Koledzy mam zamiar w tym roku zastosować metazanex zaraz po siewie a nawigator powschodowo. Czy stosował ktoś takie rozwiązanie ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie to też była jedna z koncepcji ale do tej pory było sucho. Część rzepaku posiana, ma już ładne kiełki i tam nie zastosuję. Teraz popadało i może kawałek wypróbuję tej metody. Byłoby porównanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś posiałem wczoraj ulewa cały dzień,kusi mnie opryskać metazanexem,wilgoć jest ziemia pięknie doprawiona warunki idealne..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem metazanexem, siane w sobotę, w niedzielę 18mm, dzisiaj opryskane. Minus taki ze narobilem kolein

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@daymon,lokizom...i cała reszta!pryskajcie po siewie,nawet na grudę-dwa razy takie rozwiązanie stosowałem,w 2015 to była"sahara"a i tak najlepsza skuteczność ze wszystkich...po sąsiadach nalistnie albo metaz,albo navigator..lub wiosną galera-DO D...PY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pałuczanin. A jaką dawkę metazanexu dawałeś? I rozumię że nawigator później dopiero po wschodowo? Napisz jak robiłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też mam takie plany metaz zaraz po siebie a navigator później

Metazanexu myślę około 1,8-1,9 na hektar

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@daymon od 2011do 2014:metaz 1,5l+command 0,1l(nic nie "bieleje"!)bez poprawek.Zeszły rok Devrinol Top 2l+Metaz 1l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komand mijam szerokim łukiem:) już po zabigu metazanexem 1,7l i lekka mrzawka warunki idealne zobaczymy co z tago będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A dodajecie może adiuwanty doglebowe ?

Ostatnio dostałem grand plus po złotówce za litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@daymon,lokizom...i cała reszta!pryskajcie po siewie,nawet na grudę-dwa razy takie rozwiązanie stosowałem,w 2015 to była"sahara"a i tak najlepsza skuteczność ze wszystkich...po sąsiadach nalistnie albo metaz,albo navigator..lub wiosną galera-DO D...PY

Matazanex 1l + 0,3l Navigator ,na 3-4 liść i pole idealnie czyste,dla mnie super

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Command 0.16 l/ha + 0,5 adsol, dziś ładnie siąpiło prawie cały dzień, w przyszłości navigator 0,3

 

Ile płacicie za 1 L navigatora ?(mi wyszło 410 zł brutto )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się