jarki

HERBICYDY w rzepaku

724 postów w tym temacie

Mieszałem navigator ze środkiem na jednoliścienne za mim firma zaczęła to reklamować na swojej stronie . Nie wiem od czego to zależy ale żadnych negatywów u mnie nie było . Nie twierdziłem że fusilade jest najlepsze tylko właśnie najdelikatniejsze przy tak niewyrównanych wschodach .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z mieszaniem często jest tak ze 9 razy będzie wszytko dobrze ale za 10 coś pójdzie nie tak i wtedy problem, szczególnie że opady nie rozpieszczją

 

Sprawdziły u was się doglebówki po siewie w tym orku ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oprócz tego nieszczęsnego fiołka i chabra to czysto , ale metazanex tego nie bierze teraz pójdzie Navigator , ale muszę przyznać że jest mniej tego fiołka i chabra niż w tamtym roku , mam do was pytanie czy Navigator uszkodzi mi ten rzepak co jeszcze nie ma 3-4 liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za uwagi. Wybiorę więc coś z dwójki Fusilade lub Agil. Dużej presji dwuliściennych nie ma, więc poczekam jeszcze z mieszaniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na spokojnie to bierz najtańszy graminicyd

Szkoda kasy i czasu na cuda wianki

 

U mnie szedł GRAMINIS 05 EC 0,8l/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie do takiego samego wniosku doszliśmy ze sprzedającym. On zaproponował 1l/ha po dziesięciu dniach poprawka i po poprawce na drugi dzień place gdzie perz mi wywaliło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jarki a kiedy lepiej było to zrobić? Przedwschodowo? Kurczę tak mi człowiek doradził, ja dopiero zaczynam przygodę z rzepakiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z perzem walczy się wcześniej znaczy przed przedplonem

Walka w rzepaku może okazać się trudna nie dość że zabiera wodę

To Ty jeszcze walniesz go dużą dawką herbicydu

 

Jakim cudem masz ten perz kupiłeś-dostałeś go z polem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

WIem, że to nie jest tak jak być powinno, ale chciałem posiać na tych polach rzepak by przerwać w końcu monokulturę i liczyłem się z tym, że w tych miejscach będzie sporo zabawy. Zobaczymy, mam nadzieję że nie wyłożę przez to rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I tak perzu nie zwalczysz jednym zabiegiem ale teraz go przytrzymasz na wiosnę popraw i jeszcze przed zbiorem randap i powinno być ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak siałem 12kg/ha to RAZ się udało-prysnąć dawkę wiosenną jak na samosiewy i resztę rzepak (gęsty iwysoki,bo kto skracał 12 lat temu?)wydusił-ku memu zaskoczeniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skracało się skracało był przecież Horizon nawet wcześniej

Tylko literatura mówiła żeby stosować do połowy października

Receptura była setka tebukonazolu na jeden liści

 

Wracając do perzy posłuchaj Damiana ;)

Wczesną wiosną go pierdyknij a teraz delikatnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To chyba w literaturze-albo 3 wioski wokoło takie oszczędne-bo pierwszy zabieg to był LONTLEL na wiosne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok tak też uczynię ;) No domyślam się, że nie zwalczę go ale muszę przyhamować, wywaliło mi go przy miedzy niemiłosiernie. Jutro jadę na jednoliścienne, za kilka dni poprawka, ale chyba z perzem polecę dzień po pierwszej dawce, nie czekając do poprawki. W rzepaku wychodzi 4 liść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największy rzepak ma bite 6 liści i jeszcze nie odchwaszczany niczym, sucho bardzo a chwasty rosną jak głupie, czekać na deszcz czy jechać samym navigatorem? Ten późniejszy ma 4 i dostał metazachlor przedwschodowo. Jest lepiej ale nie jestem zadowolony z działania, jednak jeszcze jest chwila czasu na poprawkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój ma cztery liście też jest po metazachlorze zastosowanym posiewnie

Widać że coś tam działa bo warunki wtedy jeszcze były zadowalające

Teraz zapowiadają ochłodzenie wiec do niedzieli pokropię navigatorem

Jeszcze pod koniec ubiegłego tygodnia rano były mgły a wieczorem chłodniej

Wykorzystałem to i zdążyłem z samosiewami przy okazji insektycydowego zabiegu

 

@ikcomas

Jedź bo możesz czasem DÅUUGOOO czekać na deszcz

Znam to z dwóch poprzednich lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój po grochu 5-7 liści. 0,3l agilu w 16 dniu po siewie praktycznie zalatwilo jeczmien. Też mam nie pryskana część ale ma dopiero 2-3 liście, więc poczekam jeszcze, metaz+navigator

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój ma 4-5 liść i dawałem chlomazon + atpolan soil max i narazie jest czysto (tylko samosiewy zbóż są) i się zastanawiam czy stosować navigator czy poczekać do wiosny i lontrel? A na samosiewy mam zamiar zastosować leopard.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na jednym kawałku mam problem, mam to pole dopiero 3 rok i jak to brałem to był tam las chwastów. Odchwaszczałem przedwschodowo Navigator+metaz. Najwięcej jest tasznika, tobołka, przetacznika. Są jeszcze rdesty, psianka, komosa, rumian. Chabra ani fiołka nie widać. Za bardzo nie mam pomysłu czym to walnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się