jarki

HERBICYDY w rzepaku

724 postów w tym temacie

Wiosnę bym odpuścił

Ale posiewnie mieszanina chlomazon+metazachlor

A nalistnie oczywiście navigator+??

Może salsa na przykład choć w etykiecie ubogo ???

 

Sam to rozważałem ze względu na tasznika i gwiazdnicę

Są pogłoski że niby bierze stulichę wiecie coś o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W "Kurka"tej Salsy nie mają-to nic o tym nie wiem,ale możliwości narobienia sobie kosztów w rzepaku to duże są

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że naprawdę jest tam sporo tego. Raz już poszło 0,27 navigatora, nie będzie nic się działo jak pójdzie 2 raz? I to samo z metazem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie i na oko nie widać skutków stosowania zestawu metaz +navi powschodowo .. Jest to efekt długofalowego działania substancji czynnych zależny od warunków geofizycznych i powtórka może równie dobrze odnieść zamierzony skutek jak i zniweczyć nasze zamiary . Doradzałbym ostrożność jakkolwiek zachowawczo to brzmi . Możliwe jest że da to lepszy skutek niż spóźnione zabiegi galerą wiosną jakie obserwuje u sąsiadów wiosną które nie dość że nie odnoszą zamierzonego skutku to jeszcze ograniczają potencjał plonotwórczy rapsa . Nie stosowałem salsy choć jej efekt z navi w/g zaleceń jest obiecujący . Po takim poście człowiek wydaje się głupszy niż przedtem ale tym bym się nie przejmował .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Devrinol+Metaz+navigator-po siewie.Tydzień po zabiegu Buster-em+BEZ insektycydu..pole czyste(na glinie nawet rzepaku brak)żadnych poprawek nie będę robił!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Była wilgoć w glebie. Plus mój przedstawiciel przekonywał mnie ze to lepsze rozwiązanie niż powschodowo, niby ostatnie lata mial porownanie. Na innych kawałkach czysto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lepsze owszem ale dla metazachloru

Te dwa środki zbyt często są łączone

Zgadza się nalistnie metaz działa kiepsko

 

Ale co ja Ci będę pie..lił jak sam znów miałem zachwaszczenie :(

Gwiazdnica tobołki i oczywiście taszniki a ostatnio problemem zaczyna być STULICHA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym tu się martwić-pole to nie narzeczona-nie musi zachować CZYSTOŚCI :) ..po lustracji z traktora to trafiają się chwasty i u mnie,wezmę lupę i atlas to zdiagnozuję jakie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tych warunkach -susza i pustynia to nie wiem co zadziała . Można jeszcze ryzykować z FOXem lub iść w koszta z późno jesiennym Kerbem . Nie diagnozuj jak zakwitną to się domyślisz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy stosowałem Kerb . Tyle że wtedy jeszcze ceny środków chemicznych były normalne tak jak i zimy i raczej pewne było że rzepaczek pod pierzynką śniegu wiosny doczeka . Teraz cena prawie dwie stówki /kg przy dawce 1- 1,5 kg i ryzyko wymarznięcia i następstwo roślin wykluczają ten środek w/g mnie . Foxa nie stosowałem choć znam takich co kropią ze skutkiem ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mogę zmieszać środek na samosiewy zbóż ze środkiem Bi58, a tak w ogóle mogę fazie 6-7 liści opryskać rzepak na samosiewy nie uszkodzę go , nie pryskałem go wcześniej bo nie mam dużego nasilenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz robiłem tak wiele razy

Jeśli chodzi o uszkodzenia to im później tym lepiej

Gorzej jest jednak ze skutecznością herbicydu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuję jutro opryskać na te samosiewy , wystarczy cztery dni po skracaniu caryxem , czy jeszcze się wstrzymać i tylko bi 58 opryskać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tydzień temu stosowałem butisan duo salse i nawigator do tego jeszcze wcześniej taurus na samosiewy. Rozwiązanie sprawdzone rok temu oprysk po siewny daje możliwość przesiania plantacji jak nie powschodzi rzepak i tak w tym roku 10% trzeba zlikwidować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Żeś namieszał to wszystko na dwuliścienne w jednym zabiegu zaraz po siewie ?

Podaj jakie proporcje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę COŚ zastosować na grochopeluchę,bo mi rzepak zanieczyszcza-duża obsada na m2.Czym to pryskać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Już dałem po siewie 0,1l-poprawka to jaka 0,3-0,1 to 0,2 mam dać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się