jarki

HERBICYDY w rzepaku

724 postów w tym temacie

Wszędzie dyletanci piszą że uprawa bez orki to problem z zachwaszczeniem. Moim zdaniem to rozwiązanie problemu. Miałem problem z dzikim burakiem (burakochwastami)  1/2 gospodarstwa do wyłączenia z uprawy lub Conviso Smart, a wystarczyło zaprzestać głębokiego odwracania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Testuję 0,2l/ha Navigatora + 1 kg/ha metazachloru. Komosa leży, chaber leży, rumian też, fiołek trudno powiedzieć, przytulii nie widziałem to nie wiem, zostanie chyba jasnota. Zobaczymy czy urobi do wiosny. A zresztą jak sobie chce, rzepak zabije. Martwi mnie fiołek, może wyjść ponad łan?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przekonamy się, jest na etykiecie to ktoś robił badania. Najważniejsze chwasty położone i o to tutaj chodzi. Będziecie mieli test za darmo, moim kosztem :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ładny równy i dobrze przetrwa zimę może się udać 

Nad łan fiołek raczej nie, szybciej wbrew pozorom  bodziszek ale uschnie 

Największym problemem zawsze jest przytulia i tej nie może być 

Chabry czy rumiany to w ostateczności desykujesz 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ładny, równy i dobrze przetrwa zimę :-)

Bodziszek? No weeeeźźź, nigdy mi nie przeszkadzał, zawsze był na wiosnę a potem go nie było, tak samo gwiazdnica.

Z przytulią to nie poradziłem sobie w pierwszym moim rzepaku, i dawka 0,3 nic nie dała. No ale jak pisałem wyżej to chyba nie rok na przytulię, ona lubi mokro. Może jeszcze wzejść na wiosnę, dlatego liczę na metazachlor żeby chociaż na początku zatrzymać ewentualne wschody. Jakimś cudem nie ma też rzodkwi świrzepy, pojedyncze sztuki tylko, już kwitnie oczywiście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie ryzykowałem w tym roku bo zabiegi mocno spożnione ze wzglewdu na nierówne rzepaki,w tym roku jest poligon doświadczalny ,wiekszość rzepaku szybciej dostała regulacje niż oprysk na chwasty i wydaje się że to byl dobry pomysł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie tak samo, tylko że chwasty wcale nie wschodziły, dopiero po którymś deszczu zaczęły wyłazić, a na części rzepaku zabieg od samosiewów poszedł dopiero przedwczoraj. No jakoś tak wyszło, a bo ważniejsze skracanie było, a to dwuliścienne bo liście zakrywały ziemię, a to jakieś dziadostwo żarło korzeń...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie robiłem jednoliściennych i się zastanawiam czy teraz to zrobić czy na wiosnę? Dużo nie ma, a i tak pewnie na wiosnę poprawka bo dziki ryją na szczęście bardziej pomiędzy rzędami. ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem bo na wiosnę trzeba szybko pojechać a temperatury nie bardzo pozwalają na opryski, rzepak idzie i może uciec...

Poza tym inne sprawy do ogarnięcia, salertosan RSM...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JA pojade na jednoliscienne jak opryskam pszenice na chwasty dwa razy nie bede mył opryskiwacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli pole nie wygląda jak łąka znaczy jednoliścienne nie zagrażają rzepakowi

Faktycznie jest często wiele ważniejszy zabiegów ale jednak należy jesienią opryskać

Bywa nawet tak że wiosną zboża obmarznięte i co tu pryskać jak odrosną jest za późno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepak powinien się deko położyć przed zimą i odsłoni jednoliścienne. U mnie tak się stało i pojechałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja z reguły pryskalem na samosiewy tylko poprzeczniaki ,reszte pojedynczych rzepak zadusi ,nie pozwoli na wydanie nasion ,w tym roku nierówny więc  połowe opryskam

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do zimy nie czekam bo jeszcze śnieg przykryje. Jednak w sobotę może chlapnę tylko poniżej 10C w południe ma być.40zł/ha przy 1,25l .Chyba, że Adpolanu dorzucę i tam odejmę to 50zł/ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

5ef1da1d34ec9_large.IMG_20200623_1058591.jpg.b5f720c3bef1f994a5f423e3140c5a39.jpgGdzie bursztynowy świerzop?

 

 

Panowie-co to za chwast?Rzepak siany na talerzówkę w pył.

Nawet w orkowej technologii Śp.właściciel miał problem,jak pamiętam.

Myślałem,że drugi raz kwitnie na całych 4 ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest jakiś herbicyd, który można przed siewem rzepaku??

Devrinol 450 SC??

Edytowano przez ansu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się