jarki

Antywylegacze

490 postów w tym temacie

1 litr CCC + 0,3 modusa  zawsze dawałem na pierwszy zabieg ,ile trzeba by dać medaxu max + 1 litr CCC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja w tamtym roku dawałem 0,6 L Medax TOP +1,2 L CCC 720 a później 0,25 kg Medaxu Max

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolanko 7-8 mm od węzła ,co sądzicie pryskać CCC + modus ,pogoda pasuje,po niedzieli opady i zimniej

 

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czekam na rozwój sytuacji 

Pszeniczka nabiera wyglądu jak będzie sens to dam później 

Teraz nie zamierzam jej przeszkadzać rośnij rośnij na rekord :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba trzeba będzie w tym tygodniu wjechać z regulacją + T 1, przyszły tydzień  ochłodzenie i opady jakieś to najbliższe zabiegi w maju

Problem w tym że trochę za wcześnie może urośnie do końca tygodnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem ze znajomym mówił że w poniedziałek żyto etefonem kropił

Jak myślicie kłos już wykształcony to nie powinno go spier..ić 

Ale po kiego czorta tak wcześnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja też aktualnie skracam wszystko co się da. Trochę już pierwsze kolanko uciekło, ale ciągle wiało dlatego mocny zabieg górna dawka Medax Max, plus odżywki. Gdyby nie cierpiało po herbicydach to by szło być może na rekord

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziś poszedł krzem pierwszy raz w życiu,jutro 1 llitr CCC,03 modusa,1 litr delaro,bo conajmniej przez tydzień nie pójdzie w pole wjechać,lepiej dać tydzień wcześniej niż 3 dni za pózno

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wczesne pszenice już opryskane reszta w sobotę. Poszło: 6 kg mocznik+siarczan(jednowodny) ostatnie resztki Medax Top 0,7L+1,3LCCC 720+ 0,9l Mondatak+0,4 Corbel+ 0,4 Weto + 0,5 Safir + 45 gram boru

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze robiłem najpierw skracanie ,potem grzybówka ,ale pogoda nie pasi i trzeba tak,siarczan żelazo i cynk dam na II kolanko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie ma kolanka jeszcze, pasowało by skrócić bo bujna bardzo ale ciut ciut za wcześnie a od jutra ma u mnie niby padać. Mimo wszystko chyba się trochę wstrzymam bo i zimno jakoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie cieplej deko, na skracanie przydałoby się te pierwsze kolanko a nie chcę już dokrzewiać, oby to co jest utrzymało a będzie git.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba kroić roślinę i wiadomo czy jechać czy też nie :) Ale ogólnie już czas... Co do robienia mieszanin, oczywiście stosować solo zawsze lepiej. Tylko nie oszukujcie się że robiąc zabiegi w odstępie do 30-35 godzin to są 2 różne terminy. Jeżeli ktoś robi zabiegi z odstępem 3-4 dni to wtedy można mówić o oddzielnym stosowaniu środków:) Nie dajmy się zwariować, nikt nie jest niewolnikiem i nie musi na traktorze spełniać całych dni ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na traktorze nie czuje sie niewolnikiem ,w oborze przy widłach przez 2 godziny dziennie bym sie czuł,dobrze że poszedł regulator i antywylegacz razem ,bo teraz pełno wody i nie pogoda na pryskanie ,codzień może coś popadać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już kilka dni po regulacji i T1, szedł medax max  + ccc,  miało być osobno ale poszło wszystko na raz + zupa mikro, teraz każdy dzień to parę mm przyrostu, rośliny od tego ciepłą zgłupiały i idą jak szalone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kroiłem kilkanaście i żadna nie miała jeszcze kolanka mimo, że wysokości to ma z 20 cm. Nie chcę dokrzewiać bo nie wykarmię tego, odrzuci w czerwcu. No i tak pięknie pasuje żeby z T1 robić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

large.DSC01590.JPG.c8cfa6c7128f0a0f51df443010d59c64.JPGlarge.DSC01589.JPG.41c52468a7d34ce964bff49c1d98e2b7.JPG

To jest faza 30 BBCH? Na pędzie głównym właśnie pojawiło się kolanko, na bocznych jeszcze nie ma ale to chyba właściwy czas na skracanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się