jarki

Antywylegacze

490 postów w tym temacie

Moja jest w identycznej fazie rozwojowej 

Tylko te dylematy z CCC mnie jakoś zniechęcają 

Na pozostałe antywylegacze też już powoli czas 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdybym ja miał tak mokro to nawet bym się nie czaił z CCC ale u mnie pójdzie na początek 0,3 modusopodobnego, potem będę obserwował sytuację ale przymierzam się, że będę poprawiał jeśli kiedykolwiek popada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ze w moim regionie te fazy są duzo dalej posuniete,  dziwny ten rok. 

Jak odniesiecie się do takiej informacji ze ccc działa około 14 dni a moddus około 4 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o to że trineksapak bardziej usztywnia i pogrubia 

Natomiast chlorek bardziej skraca rośliny (i korzenie) 

 

Natomiast jeśli mowa o fazach rozwojowych tu ma znaczenie wiele czynników

Przede wszystkim termin siewu i stan po zimie, gęstość uprawy, temperatury, nawożenie i...

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No dziwne, jesteś bardziej na północy co daje krótszy dzień a więc późniejszą wegetację i teoretycznie zimniej. Poza tym chyba nie uprawiasz pszenicy, ta jako ostatnia wchodzi w BBCH 30. Niestety nie mam porównania do pszenżyta ale ono zawsze dużo szybciej idzie w źdźbło nie mówiąc już o życie, czy jęczmieniu ozimym. Jeśli chodzi o modusowate to ja słyszałem, że każda podana setka ponoć działa przez tydzień a więc jak dasz 3 to skraca/usztywnia przez 3 tygodnie

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W modusowatych i nie tylko ogólnie we wszystkich antywylegacze 

Termin to podstawa i pogoda odpowiednia 

Na modusy to pogoda że słychać jak rośnie i będzie OK 

Z regulacją CCC mam złe wspomnienia w pszenżycie i dziękuję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z ccc trzeba trafić w punkt i nie ma problemów, niestety aby trafić mamy też szanse na złe warunki po zabiegu przez co pozostają złe wspomnienia, ten rok wydaje się bezpieczny,

Co do działania to ccc działa bardzo krótko chwilowo na to co się wydłuża, modus niby działa długo ale potrzebuje chwilę czasu aby roślina umiała go wykorzystać

Kolejny problem to formulacja i nośniki, obecnie jest tego masa, jak jechałem oryginałem mod.... to strach przed przypalenie aż kierownica się ślizgała od spoconych dłoni, generyki  nie ma tego zjawiska, a jak już wystąpi to na nie porównywalną mniejsza skale 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Myślałem że przekroisz te rosliny @ikcomas :)  Z tego co opisałeś to jeżeli czujesz pod palcem kolanko to się nie zastanawiaj. Możliwe że pierwsze międzywęźle już Ci trochę uciekło, pełna dawka więc. Jak chcesz to mogę Ci przesłać fotkę BBCH 30/31 (odrywanie się pierwszego kolanka), może Ci się przyda za rok żeby idealnie trafić z terminem. No i oczywiście termin skracania determinuje faza rozwojowa głównego pędu jak @miwigosnapisał.

PS. Podaj maila to podeślę, niestety nie mogę tej foty wstawić publicznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BARTS  chcesz powiedzieć że generyki są lepsze nie przypalają ,mi modus nigdy nie przypalił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@R-w przecież są przecięte przyjrzyj się, kolanko nie jest wyczuwalne pod palcami, dopiero po przecięciu widać, wczoraj się dopiero pojawiło, jadę jak będzie ładna pogoda, na razie znowu zrywa się wiatr i pochmurno a zdjęcie prześlij na priv używając skrótów klawiaturowych ctrl+c i ctrl+v

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Modus tylko orginał ,zawsze biore dobry zapas w marcu ,żeby starczyło,lepiej niech zostanie 10 litrów ,niż ma litr zabraknąć ,zresztą wszystkie srodki zamawiam na górke na początku marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... modusa zabrakło ostatnio tam gdzie kupuję,  był ponoć tylko ccc, chyba tak wszystko rośnie w tym roku że ludzie leją 1,5 dawki antywylegaczy... ikcomas dr greena nie stosowałem ale znajomy mi polecał... ja jestem wierny Intermagowi ewentualnie zamienniki od Yara albo Agrosimex...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos ja wręcz przeciwnie od kilku lat tylko modusowate w EC 

To sprawdzona przez lata formulacja i nic złego się nie dzieje 

Moim zdaniem dobrze że trineksapak jest z innych źródeł $$

Jeśli mówisz o agresywności to ktoś tu pisał że jest odwrotnie 

Jeśli mowa o kupowaniu ŚOR to NIGDY w zimie dość że stare to jeszcze jak były przechowywanie ??

Edytowano przez jarki
ŚOR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie w zimie tylko zamówione w marcu ,większość produkcja 2018,co z tego że kupisz w maju ,a data produkcji 2016 z zamiennikami modusa dużo ludzi miało problemy ,ja z oryginałem nie miałem problemu nigdy,ostatnie przypalenie jakieś 10 lat temu jak był modny mocznik dolistnie,średnie gospodarstwa już się wyleczyły z mocznika dolistnie

W tym roku litr CCC i 0,3 modusa ładnie skróciło pszenice,7-10 cm,dobrze że pryskane cit przed pierwszym kolankiem

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obserwując rolników i ich spostrzeżenia uwagi 

Ostatnie poparzenia były na pszenicach kilka lat temu czyli po syngencie 

Fakt kto raz się sparzył będzie pamiętał i ostrożnie podchodzi do trineksapak'u 

Ma na przykład rejestrację z mustangiem, osobiście używam co roku ale solo 

Ciekawostką jest termin stosowania i w związku z tym różne działanie 

@bartsto Ty pisałeś o śliskiej kierownicy możesz to rozwinąć 

 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

20 kg mocznika + 10 kg siarczanu + mikro + grzybówka + chemirolowski modus na ha poszło na żyto i nic nie przypaliło, a różnica w cenie znaczna w porównaniu z orginalnym

Edytowano przez maslak88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jęczmień ozimy teraz po tych deszczach pędzi jak szalony. W zeszłym roku utrzymałem go w pionie po dwóch zabiegach Medax Max w dawkach po 0,75kg na pierwsze kolanko i doklosie(dzień- dwa przed wyjściem klosa). W tym roku trochę spóźniłem pierwszy zabieg bo pierwsze kolanko poszło mi już na 3-4 cm. Boję się o niego, ze go nie utrzymam, na ta chwilę rokuje na rekordowy, jest po grochu. Dołożyć coś jeszcze przed tym doklosiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, maslak88 napisał:

20 kg mocznika + 10 kg siarczanu + mikro + grzybówka + chemirolowski modus na ha poszło na żyto i nic nie przypaliło, a różnica w cenie znaczna w porównaniu z orginalnym

Znaczna czyli ile 10-15 zł max ,czyli tyle co nic jak dla mnie ,modus przy dawce 0,3 kosztował mnie 49,65 netto,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

za litr płaciłem 280 zeta z tym że on jest 2x mocniejszy (500 EC) a oryginał ponad 200 zeta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje po oryginale zawsze były z cheminovej teraz od helm 

Ciekawe dlaczego chemirol wymyślił sobie podwójną dawkę 

Ale oni zawszę muszą być inni :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oryginał modusa + mikro i grzybówka, przypalenia pewne, jeśli już ma się świadomość co to robi to nie dziw się że dłonie się pocą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja płaciłem166,40 netto za litr ,w opakowaniu 5 litrowym ,czyli 180 brutto,przy dawce 0,3 l =54 zł,u ciebie 0,15l ,czyli 42 zł ,czyli 12 zł brutto,nie ryzykował bym jeszcze  tym bardziej takie cudo

Barts a zamiennik nie będzie przypalenia

Bez mikro wszystko OK nie przypala

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja w tym roku jadę medaxem max wszystko, niepełna dawka + ccc trafione idealnie, na jare pójdzie pełna dawka medaxa również

Zamienniki nie mają tak agresywnych dopalaczy, to widać już podczas mieszania, no i sam zapach, przejeżdżając obok wiadomo kto czym pryska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko zobacz jak Medax Max wychodzi drogo na prawie pełne dawki, szczególnie w jeczmieniu, aż czasem żałuję że nie stosuje moddusa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się