jarki

Antywylegacze

490 postów w tym temacie

Wole 500 kg mniej przez antywylegacz niż dwie tony przez wylegnięcie

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jęczmień dostał 0,5 trineksapaku, efekt szczotki jest - kontrola zostawiona. Przy obecnych warunkach chyba nie ma sensu poprawiać etefonem? Ostatni moment na zastosowanie, pojawia się flagowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, miwigos napisał:

może za mało antywylegacza dostała,drugi zabieg modusem kiedy najlepiej zrobić ,jak wyjdzie liść flagowy czy wcześniej 

Dobrze że mówisz może 

Ja praktycznie wcale nie dałem znaczy tylko jakiś 20% Kilimanjaro

Tam lepsza ziemia taki pas urodzajny reszta nic antywylegaczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Etefon zawsze odradzam moim zdaniem zdecydowanie lepiej trineksapak 

Tylko solo 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mokro jest i mokro ma być to etefon jest super. Jak sucho zimno i pszenica zestresowana to lepiej nic.

Kiedyś testowałem jeden przejazd etefon po kwitnieniu jak było bardzo mokro. Kłosy w górę i pszenica mniej pochylona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja pszenżyto wczoraj skracałem 2 raz, na pierwszy zabieg poszło Cuardo, może nie uwierzycie ale w dawce 1.3l/ha i nawet końcówek nie przypaliło. Wczoraj poprawka Optimusem.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cerone jest idealne na jęczmień , nie ma lepszego anty

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam cerone chyba już 7 letnie w razie potrzeby jak by jęczmień wymagał

W tym roku poszedł już medaxmax w pełnej dawce, faza z przewaga końcówka krzewienia, początek strzelania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie w tym roku raczej potrzeby nie będzie sucho sucho i jeszcze raz sucho nawet chmurki, nawet chemtrails nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też tak myślałem, gorzej jak w końcu prognoza się sprawdzi i potem okaże się, że jednak na jakiekolwiek regulacje już jest za późno, tym bardziej że dawka N poszła taka sama jak co roku. W pszenżycie nie widać nawet że nie pada już 2 miesiące.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To że na początku wiosny tak przygrzało i sucho było to działa jak antywylegacz. Teraz nie wdzę by jakoś intensywnie rosła. Nie wiem ile musiało by padać by wyległa. Efektywne skracanie to do momentu pojawienia się 2 kolanka potem to tylko teoretycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica mocno zredukowała rozkrzewienia to samo z wielkością kłosów

Po tym dzisiejszym deszczu dopiero poczuje nawozy zwłaszcza drugą dawką N

Co może się zmienić TYLKO masa ziaren i parametry 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... jak u siebie zauważyłem że na pierwsze kolanko musi iść siekiera bez względu czy susza czy nie susza... 2N już dawno działa, na jednym kawałku zabrakło mi saletry na ostatnie kilkadziesiąt metrów i różnica jest widoczna...

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... w tym roku tą sianą 15 września ciut spóźniłem z trineksapak+ccc, ale niestety pogoda była jaka była... ogólnie wygląda to całkiem znośnie chociaż gdyby dofinansować pszenice to pewnie by było dużo lepiej :/ ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stosował ktoś Modusa w pszenżycie na liść flagowy, bo w etykiecie ma max 2 kolanko, chociaż pszenica i żyto w etykiecie jest do flagowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... nie wiem czy ci to pomoże, ale w etykiecie zamiennika Modusa (Modan 250 EC) jest że można go stosować w pszenżycie do fazy liścia flagowego - liść flagowy całkowicie rozwinięty BBCH 29-39....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciał bym nieć takie problemy czy na flagie poprawić regulacje. U mnie narazie to regulacja z nieba i to o wiele za mocna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no właśnie pogoda i pierwsze skracanie zrobiło robotę, tylko się boję że teraz dostała wody, zrobi się ciepło i że lekki zabieg na dokłosie może być potrzebny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na 22 ha dałem poprawke,dla lepszego samopoczucia

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja poprawiłem miejsca gdzie mocniejsze, bo w zeszłym roku sucho, roślina z flagowym 70 cm a dokłosie dobiło do 120cm miejscami i poległo w suszę

Podobnie jęczmień dokłosie było prawie tak długie jak całe źdźbło miejscami, deszcze w drodze więc powinno być dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ile dawaliście modusa na te dobre pszenice 0,3 czy 0,6 litra

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się