rolniczka

Polityka rolna

165 posts in this topic

Cyt.Odłogowanie gruntów. Inny mechanizm stabilizujący rynek zbóż, roślin oleistych i wysokobiałkowych jest ograniczanie produkcji przez wymóg odłogowania nakładany na producentów uprawiających użytki rolne pozwalające wyprodukować ponad 92 tony zbóż. W latach 2000-2006 stopa obowiązkowego odłogowania została ustalona na 10%; możliwe jest przekroczenie tego poziomu w ramach tzw. odłogowania dobrowolnego. Za grunty odłogowane rolnikom przysługują dopłaty bezpośrednie w tej samej wysokości co za grunty plonujące zbożem (63 euro/t) wg przeliczenia plonu referencyjnego na hektar.ze strony http://www.regioset.pl/monitor.php?lg=0&art=16&unit=6

Co do odłogowania to nie chcą go robić rolnicy ,a szczególnie ci więksi ,bo wg. zasady kto produkuje ten może odłogować,za odłogowanie ziemi w kraju wzięli się PRACOWNICY ARiMR czyli agencji strukturyzacji rolnictwa ASR tak powinna wyglądać jej nazwa teraz. Skupują lub dzierżawią grunty by obsiewać ich koniczyną.W celu powiększania swoich marnych pensji urzędniczych, nawet idea odłogowania została wypaczona w Polsce.

Cześć!

Z jakimi największymi problemami borykacie się w zarządzaniu Waszymi gospodarstwami? Próbowaliście je jakoś rozwiązać? Może warto je przedyskutować i spróbować wspólnie rozwiązać?

Równocześnie import ze wschodu produktów rolnych 

Bez jakichkolwiek kontroli, ten kołchoz musi upaść 

Co jeszcze wymyślą?Niedawno każdy beneficjent miał 10% pola ugorować.

Teraz 25% ma być uprawą ekologiczną.Krowy wyrżnąć i zachować bezpieczeństwo żywnościowe europy?

Niech jeszcze mojego sąsiada na komisarza wezmą...

Ha ha ha komisarz coś a raczej kogoś mi to przypomina 

Jakie to gówno jest podobne do kraju rad 

W pewnym momencie nas poratowało.

Ale teraz trza będzie ODDAĆ?

Diler też małolatom na początku daje za free 

...dla Polski to i tak niewiele zmieni tak samo jak wchodziła integrowana ochrona gość na szkoleniu nam mówił, że Polska i tak od dawna stosuje te zasady... a co do stosowania twardej chemii to już dawno twierdziłem, że trzeba szukać substytutów, iść w stronę krzemu i innych rozwiązań... a co do samej UE to dostaliśmy rybę a nie wędkę, nas Unia poratowała a jeszcze bardziej siebie bo większość tych maszyn na naszych polach to zachodnie przecież... Polska zyskała dużo na dotacjach a Niemcy kilka razy więcej... niestety

Ale wiekszośc dobrych gospodarstw nie wyobraża sobie pracy na innym sprzęcie ,

Stalismy sie rynkiem zbytu dla Zachodu, rzucili Nam na poczatek pieniadza, ktory wtedy jeszcze byl cos warty a dzis nie jest niestety. Niemcy przegrali dwie Wojny Swiatowe a jednak jakby je wygrali, to dopiero jest paradoks

Ja tego pewnie nie dożyje ale zobaczycie że brudasy ich załatwią 

To już nie te same Niemcy zaczęło się od sportu bo tu najprościej 

Szkop potrafi być zdyscyplinowany i nigdy nie srał we własne gniazdo 

2 godziny temu, miwigos napisał:

Ale wiekszość dobrych gospodarstw nie wyobraża sobie pracy na innym sprzęcie ,

... no jak nie ma w zasadzie polskiego sprzętu który by był w stanie konkurować z zachodnimi to ja się nie dziwię... ale sami do tego doprowadziliśmy...

Massey Ferguson w latach 80-tych. został maksymalnie uproszczony do naszych możliwości i warunków.

O C-360 nie warto wspominać w porównaniu do Zetora.Ile w Niemcy wpompowali zgodnie z Planem Marshalla?

@sapek

To nie wina rolnikow. Poprostu jak weszlismy do Unii to nie bylo zadnego Naszego przemyslu rolniczego praktycznie a na to rzucili wtedy pieniadze. I sie bralo zachodnie. Dzisiaj cos u Nas raczkuje, mam tutaj na mysli przedewszystkim nowosci do upraw uproszczonych, pasowych gdzie sprzet wydaje sie byc na poziomie a reszta lezy, kombajnu, ciagnika, niestety nie mamy ani nigdy nie bedziemy mieli

Kuzyn chce kupić John Deera ok.120km,na TraktorData pow.2010 każdy ma rodowód

"Made in China".

... miałem na myśli że to wina nas Polaków a nie rolników...

Ze skrajnosci w skrajnosc. Prawda jest taka ze ta cala Lunia zostala stworzona po to zeby wszyscy ,,zasluzeni" politycy mogli odejsc na spokojna emeryturke, tam sa tysiace stanowisk, banki centralne, nie banki.... itd. Plus do tego latwe branie lapowek za tworzenie przepisow na korzysc pewnych zamoznych grup. Az dojdzie do sytuacji ze wszystko pier..... bo nic nie bedzie mozna, no chyba ze ludzie beda juz tak zmanipulowani przez wszelkiego rodzaju media,itd. ze nikt nigdy nie wyrazi zadnego sprzeciwu, ale to malo realne. Wiec jednak to pier...... Na to czekam, moze wtedy ludzie docenia prace rolnika 

Będzie,jak na Kubie.Za gałązkę i w pole.

Zresztą przerabialiśmy to od 1989 do 2004.

A co wtedy było ,bo ja powiększyłem w tych latach gospodarstwo prawie 4 krotnie