m@ciej

Zniekształcone rzepaki

138 postów w tym temacie

zobacz kilka postow wyzej, wrzucalem fotke w zeszlym roku, tlumacza to rozszczepieniem cech, dużo miałem tego w zeszłym roku na odmianie Popular F1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pisałeś że miałeś to w rohanie, właśnie w tym roku też mam rohana, w tamtym roku miałem Garou i tego nie widziałem.  Tak jak na tym zdjęciu to tak wygląda cała roślina  wszystkie jej rozgałęzione, najpierw myślałem że to po słodyszku , ale to by nie było tak na całej  roślinie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj nie wiem, tak wcześnie? Pamiętam z zeszlych lat to jednak bardziej postrzepione te luszczyny byly po ptakach ale wtedy były już mniej wytrzymałe

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom u mnie identyczne się zaczyna robić, kwestia paru dni , w niedzielę jak dodawałem fotke na forum to tego nie było, jakaś masakra. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyjrzyj się dobrze bo to wygląda jednak na robotę podobnika

Jeśli nie to może sprawy grzybowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Otwieralem je, tam nie ma larw pryszczarka. Tam gdzie są to też luszczyny wyglądają inaczej, są takie pozżółkłe a tutaj takie białawe ale widać od razu ze sie osypia i te nasiona są takie wyschniete już w tych miejscach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

large.D11B61B9-1C24-466C-B138-3C6DDB01F686.jpeg.e2eb3c5f41f4ce410dc39206258bd793.jpegWialarge.319F71E9-9DAC-4FCC-BDBE-FC43C89A5805.jpeg.833bb95d47ec22562104fe8b911c885b.jpeg

 Mam dwa pytania. Czy ten korzen na drugim zdjeciu to kila?  Mam taki plac 10x10 m  z takimi slabymi roslinami. Czy to moze sie rozprzestrzenic w biezacej uprawie czy to znak ostrzegawczy ze w przyszlych latach bedzie gorzej  z tym??

 

Zastanawiam sie czy nie za mocno skrocilem rzepak. Dalem 1 l na nierowny rzepak. Na pierwwszej focie roznica miedzy skroconym a omijakiem. Tu i tu 7 liści. Moj rzepak wyglada marnie. Oklapniety, liscie dostaja koloru natomiast na sasiednich polach wyrosniete kapusty, chociaz to tez pewnie nie jest dobre.  Nie przesadzilem z regulacja ze ten rzepak taki maly i male liscie?

Edytowano przez jarki
Połączenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No niestety ale chyba masz problem z kiłą przynajmniej tak to wygląda

Opisz to miejsce na polu jakaś specyfika dlaczego akurat tam 

Pisałeś kiedyś że masz problem z rzodkwią świrzepą 

 

Jeśli mowa o regulacji to zdecydowanie roślina po lewej na plus 

Piękny korzeń główny tylko gdzie są boczne 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czemu akurat tam. Są takie rośliny w obszarze 10 m x 10 m. W innych częściach pola. A tu gdzie kiła właśnie nie ma rzodkwi wiec nie wiem czem tylko tam . Czy to na pozostałe rośliny w tym sezonie może się przenieść czy dopiero to. Znak żeby dac spokój z rzepakiem na tym polu ??  To nie przydusilem za mocno rzepaku ? Inni maja rzepako wybujałe jak rabarbar a mój wyglada na wątły mimo 7-8 liści. Masa liściowa marna.

na każdym polu mam takie długie korzenie natomiast bocznych brak . Jaka może być przyczyna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzeń może nie puszczać bocznych jak byłoby bardzo mokro w takim miejscu, mam takie zlewne miejsca i tak korzenie nieraz wygladaly, bardzo latwo szlo taka rosline wyciagnac z ziemi. Ale w tym roku? Chyba niemożliwe 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ze kiła na mokrym terenie .  Takie korzenie mam na całym polu. Długie ciężko wyrwać z ziemi ale rozgałęzień mało lub brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Akurat teraz co 2 ale wcześniej długo nie było rzepaku. Na innych polach gdzie rzepak ostatnio rósł 4 lata temu tez rozgałęzień malo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiła kiłą z tym bardzo trudno walczyć 

Mnie zastanawia ten dla mnie bardzo dziwny system korzeniowy 

Z jednej strony bardzo ładny długi korzeń ale brak bocznych 

Nawet nie widać żadnego wpływu caryxu na części podziemną

 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się