m@ciej

Zniekształcone rzepaki

138 postów w tym temacie

U mnie któregoś roku był taki korzeń jak na drugim zdjęciu Szymona. Było to  15arów po ziemniakach a stosowałem tam afalon w podwójnej dawce więc może jakiś herbicyd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze zdjecie z pola gdzie byl stosowany navigator+metazanex+ agil w jednym przejezdzie a na skracanie caryx 1l.  Przewaznie sa korzenie dlugie bez rozgalezien jak na poprzednich zdjeciach.  Tu akurat trafila sie roslina troche rozgaleziona

Drugie zdjecie to command+metazanex po siewie agil potem a na skracanie 0,5 tebu+0,5 caryx.  I tu i tu dawany byl rootstar mangan bor molibden. Duzo wiecej rozgalezien i duzo ladniejszy rzepak.

2 ostatnie zdjecia to z pol tam gdzie byl caryx 1 l i jednoliscienne pryskane razem  z dwulisciennymi. Caryx tak wbil te rosliny w ziemie. Myslicie ze cos z nich bedzie?Moze oprysk na chwasty jedno i dwu liscienne w jednym przejezdzie je troche zatrzymal w rozwoju ze takie male liscie? bo caryx napewno sprawil ze tak siadly , czesc jest praktycznie plasko na ziemii

Myslicie ze brak rozgalezien to agil dawany razem  z navigatorem i metazanexem czy przypadek

 

 jechalem navigator +metazanex a na samosiewy agil. w jednym oprysku

stosowalem rootstar razem z mikro

 

large.A75F3DDC-6B4E-4C30-B24F-706B586EB1C0.jpeg.9b23b3f83a929300864f579a863504c2.jpeglarge.FF4A8D4F-85A3-4CDE-A634-E0D2AD4BB96D.jpeg.41dd04a665e1b6a7843dfee64d7a4f59.jpeglarge.855B4026-B402-4C9D-B50D-922C727F10F3(1).jpeg.2381fea8ee80c7df3abb60f4ab9da365.jpeglarge.550E9529-D42E-4E43-B682-F930D3154E77(1).jpeg.b87d32ed56ac90f557da0c02643ef2ef.jpeg

Edytowano przez jarki
Połączenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie przymrozki czy nie ? bo PZU na pierwszych ogledzinach stwierdziło, że bez szkody bo nie było jeszcze widać ale chyba muszę jednak o ponowne oględziny prosic. To większości pierwsze zakładane łuszczyny pozżółkły

da.jpgsz

das.jpg

dasd.jpg

 

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przymrozek + susza u Ciebie ,u mnie wszystko zawiązane,nawet część,rozgałęzień ma boczne odgałęzienia,jeśli wygra z chorobami i robakami będzie rekord

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam rekordy ale o wyniku negatywnym, niektórym się uda ale reszta będzie płakać i rzepaku nie posieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nic innego tylko przymrozki, u mnie jak przyjechali z Conrodii to tylko porobili zdjęci i od razu umówili się na drugi termin pod koniec maja. Sami powiedzieli że w ciągu kilku dni od przymrozków nic się nie zobaczy czy są odrzucone łuszczyny.. 
Chyba jakby to był słodyszek to w ogóle łuszczyna by się nie zawiązała, tak sądzę 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barkas

Slodyszek na pewno nie, to wtedy nie ma szypolki a jak odpadnie ta żółta luszczyna to będzie na końcu właśnie taka ,,kulka". U mnie jest tego sporo na głównym. Po srednio 10-15 pierwszych luszczyn

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie identyko wyglada jak u Ciebie na zdjeciach. Na niektoych krzakach wiekszosc luszczyn tak wyglada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak zobaczą czarne końcówki to uznają jeśli nie to powiedzą że skutki suszy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na suszę to ich pogonie, niech przyniosą papier ze stwierdzona jest. Ci z Concordi są lepsi do szacowania dla rolnika od tych z PZU , bynajmniej u mnie po kilku latach doswiadczen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

10-15 łuszczyn to bedzie jakieś  3% straty

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też takie się trafiają ale w zdecydowanie mniejszej skali. Myślałem, że to właśnie susza ale może i przymrozek, który miałem tylko raz, truskawki pomarzły ale rzepaku nie pogięło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też zgłosiłem te żółte łuszczyny jako przymrozek, pierwszy raz zgłaszam cokolwiek więc ciekawe co wymyślą jak przyjadą z Concordii.

A i: BYNAJMNIEJ to nie jest to samo co PRZYNAJMNIEJ Znów się czepiam... haha :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 4-tej. stronie Szymon87.pokazał  rzepak z długimi korzeniami bez rozgałezień 

Dzisiaj w padł mi w ręce poradnik, w nim przeczytałem, że przy niedoborze N będą takie korzenie 

Czytałem już wiele poradników , w każdym pisali o objawach tylko na liściach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem tu i monitoruj sytuację na bieżąco 

Da to jakiś obraz na ile się zregeneruje i jak zaatakują choroby 

Późniejsze konsekwencje mogą być tragiczne i co ubezpieczyciel 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może-Słabe plony rzepaku?

Kiedyś zmienimy na "standardowe plony rzepaku".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DSC00068.JPG

DSC00067.JPG

Rzepak po gradzie. Łuszczyny będą pękać? Prawie każda trafiona. Zgłoszone, przetestuję Pocztę.

 

Jeszcze 3 powinien dać...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oby!przerabiałem gradobicie w 2017

-nic na to nie wskazywało,ale ostatecznie 1,2 do 2,2T.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu wygląda dobrze że ocętkowany ,to nie znaczy że musi pękać ,przerabiałem to na wlasnej skórze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas-w wolnych chwilach opisz proszę

jak te rośliny się zachowują po gradzie.O plonie nie wspomnę.

@miwigos-u Ciebie była różnica w plonie po gradzie?

Wtedy miałem plus 1,2T w tym,którego ominęło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 2017  grad był przed żniwami,lekko osypało jedno pole,średni  plon 3,2 t ,a u Ciebie kiedy był 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się