airforce one

Stan kukurydzy

554 postów w tym temacie

Jak kształtują się ceny kukurydzy? Podobno w USA mają znowu paść rekordowe zbiory, które wpłyną na ceny kukurydzy, ale także kiszonki z kukurydzy. Czytałem artykuł, że ma to się odbić również na Polskim rynku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ar pokażę pokażę jaka tragedia tylko muszę uporać się z rzepakiem ;)

 

jeśli chodzi o ceny to nie sądzę by były zadowalające bo po co ktoś ma płacić więcej za qq jak za pszenicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak to wygląda u mojego sąsiada jednego z najlepszych rolników w okolicy

uprawia kukurydzę od wielu lat i zawsze miał piękną

qq.jpg

 

zdjecie.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak modliłem się wieczorem i mówiłem: Boże daj mi plony jak w kuj-pom to TEGO na myśli nie miałem :P

Jak znajdę pole sąsiada to zrobię zdjęcia jego kuku. Ponoć PIĘKNA. Trafił na kawałek mokrego czasu. Tylko, że el cabano działają ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a omacnicy nie macie? u mnie w okolicy od groma. Do października niewiele zostanie, kuku w większości na ziarno siana chyba 8 raz z rzędu w monokulturze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a omacnicy nie macie? u mnie w okolicy od groma. Do października niewiele zostanie, kuku w większości na ziarno siana chyba 8 raz z rzędu w monokulturze.

 

U mnie w bliskiej okolicy nie ma. Z uwagi na zmianowanie i małe powierzchnie zasiewów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podczas lustracji znalazłem 3 szt larw omacnicy i na szczęście żadnych śladów działalności czarnych, stan kukurydzy oceniam na dobry w tym roku wygrałem posiałem kuku na polu nisko położonym to susza jej sprzyjała:) oby czarne jej nie odwiedziły

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

agonia kukurydzy w kujawsko-pomorskim

ta sama qq co kilka postów wcześniej przewidywany plon do 4t/ha :'(

zdjecie.jpg

 

zdjecie.jpg

 

zdjecie.jpg

 

zdjecie.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata nikt tu nie zaglądał ? Kuku zebrana - siana z rozsądku nie z wyboru po wymarzniętym rzepaku . 13,5 tony przy wilgotności 26% po 370pln/t wyjściowa . Wniosek : kukurydza vs pszenica jara 1-0 !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat abstrakcja całkowita:@witch czyli 13,5x370brutto to 5tys. albo 5x660brutto to 3300zł,a nakłady przy pszenicy 2tys./ha-kuku wiedzy brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po trzech chudych latach z rzędu mało kto zaryzykował z qq

Okazji nie brakowało bo znów przesiewy się trafiły i należało zasiać

Wygląda że co cztery lata przesiewy i właśnie w tych latach się udaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@witch5 na jakiej klasie ziemi i jaka odmiana? 13,5 t/ha nieźle :) u mnie ok 11 t/ha na 4-5 klasie. Wilgotność od 22 do 15 w zależności od odmiany. Co do pszenicy sianej po wymarznięciach to na pewno 1:0 dla qq. No ale są kawałki gdzie qq nie zasieje (niestety pod lasem - dziki :( ). @Pałuczanin co do nakładów to na pewno na + dla qq :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dwa lata nikt tu nie zaglądał ? Kuku zebrana - siana z rozsądku nie z wyboru po wymarzniętym rzepaku . 13,5 tony przy wilgotności 26% po 370pln/t wyjściowa . Wniosek : kukurydza vs pszenica jara 1-0 !

ile kolb miałeś na roślinie. I jaki był rozmiar : prosze o określenie azjatycki , europejski, afroamerykański? :P

Patrząc na zdjęciia które wkleiłem kilka lat temu, na tragicznej kuku kolba była afroamer. w zeszłym roku u mnie podobnie. teraz kolby są pomiedzy azją a europą. kuku na kiszkę mimo widokowo dobrych plonów nie miała masy. tirowcy którzy wywozili mi kuku w tym roku posiadali wagi 20-21-22 t / łodka, gdzie np w zesżłym roku 24 było.

okoliczne kuku posiadały wiele kolb, wąziutkie łodygi. Susza majowa jednak dała popalić.

U mnie kuku była różna. W czerwcu na jednym z pól , z łąk przyszedł przymrozek i złożył ją. udało się odratować , a plon skończył się wynikiem 32-33 t/ha obok, także VI klasa było ok 40t/ha. Były miejsca z rekordami, ale to nie wpłynęło na cały obraz, Ogólnie z 47 ha jest ok 2000 ton. Koszenie zajęło jakieś 33 godziny z tego efektywnego cięcia było 16-17 godzin. Średnio w sieczkarni poszło ok 1 l ON/ tonę kiszki. Kuku siana ok 10 maj.

 

Gdzieś na portalu lewar kpił pytając jak obliczyć ilość masy. Średnio w pryzmie/silosie ubity 1m3 to ok 0.7 tony, pojemność tirowej łodki ok 50 m3 to ok 20-24 ton. Czyli 1m3=0.5 t nieubitej sieczki.

tegoroczna cena ok 25-40 eur/t

2 tygodnie temu w okolicy nie było możliwości znalezienia folii kiszonkarskiej 14tki . podobnie jak znalezienie sieczkarni.

nie zanotowałem większych szkód kiłowych, wszystkiego było może 10-15 ar. Pomogły późne rzepaki, gryki. Aczkolwiek moja kuku mogła jeszcze na polu postać. Lecz z uwagi na podłączenie ze zbiorem do silnego podmiotu ciachalim szybciej. Ryzyko pozostania z dzikami w oczekiwaniu na inną sieczkarnię było zbyt duże.

Z ciekawostek był usługowy odwóz przyczepą AnnaBurger, czyli nowym Forschrittem, który brał 0.4 ha na ładunek, podczas gdy 3 szt t088 brały na siebie podobny obszar.

I jeszcze reklama. W okolicach Kórnika jest gość który zajmuje się odrestaurowaniem zużytych Forschritt t 088, odpicowany jak z fabryki przy zachowaniu Forschrittowych jakości rozrzutnik kosztuje w granicach 40 k.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mexicana siana końcem kwietnia na II klasie . Obyło się bez przymrozków i przypaleń . Odżywki : fosforowa , siarczan Mg , cynkobor , 200kg fosforanu amonu w dozowniki , 200kg mocznika przed siewem i to co zostało po rzepaku . Na wiechowanie popadało to miała 3m i kolby w rozmiarze afrykańskiego przyrodzenia jedną - dwie ale pełne .Właśnie wróciłem z Wipaszu kolejka na 8 godz postoju .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś orał pole po kukurydzy na ziarno to na pewno wie co to za koszmar i zrozumie o czym mówię. Podobno tej masy może być i z 40 ton. Czy jest jakiś specjalistyczny pług do tego. Macie jakieś spostrzeżenia w tej kwestii ? ... Dla mnie to dramat ... >:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@witch czy talerzowanie przed orką coś daje-tu kukurudze bezorkowo uprawiają od lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daje daje . Bez uprawki próbowałem to katorga . Kukurydze po qq bezorkowo to akurat najprostsze i najłatwiejsze wyście ale zaorać i posiać to już trzeba się nagimnastykować .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się