airforce one

Stan kukurydzy

554 postów w tym temacie

Jaką cenę ??? gdzie że niby ?? żeby się przypadkiem wszyscy nie zdziwili na jesień.

Przy tych kosztach suszenia, nowej ukraińskiej qq na rynku i braku eksportu naszej nie przewiduje w tym roku kosmicznej ceny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne zdanie że będzie ujnia z kukurydzą nawet przy dobrych plonach, ze wschodu możliwe że zaleje nas kukurydza, nawet kto wie czy blisko granicy będzie skup naszej

gorzej niż z ceną gazu może być z jego dostępnością, kolejna sprawa nie wiadomo jakiej wilgotności będą nowe zbiory

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na mokrą idzie obecnie podpisać po 900, do października wiele może sie zmienić , myśle że na plus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu nikt nie pisze nowych kontraktów - firmy, a jeśli chodzi o rolników część osób podpisało w grudniu po 700 netto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza kukurydza zaczęta na IVb/V plon 10,66t/ha przy wilgotności 34% Pandoras. Kilka kilometrów dalej ponoć koszą tylko po 5 ton

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas qq też bardzo źle wygląda znajomy twierdzi że najgorsza w jego życiu 

Na kiszkę cieli dużo prędzej niż zwykle cały dół suchy od dawna 

Jak wygląda kolba w takiej kukurydzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kukurydza wykoszona. Pandoras z drugiego kawałka oddał równo 10 t przy 30%. Telias plon 13,5T przy 24-25% wilgotności. Średnia z całego gospodarstwa 12 150 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jestem bo w mojej okolicy mało kto przekracza 8 ton, taki specyficzny rok, teraz czekam żeby podrożała na 1600

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W promieniu 5 km to jest tylko kika plantacji kuku, 10-15 km dalej dużo więcej tam plony 7-8 ton,tak mi powiedział kombajnista koszący u mnie że nie przekroczył jeszcze 8 ton, ja byłem pierwszy, dziś wykoszone u sasiada w wiosce plon 10,1 t,wczoraj wioske obok 9,95 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2022 o 21:12, miwigos napisał:

Jestem bo w mojej okolicy mało kto przekracza 8 ton, taki specyficzny rok, teraz czekam żeby podrożała na 1600

Masz suszarnie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj czesc skoszone

na 5-6 klasie z 71 ar - 5160 kg -28,1%

wiekszosc 6 klasa 1.1 ha 7720kg - 23,6%

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwsza pioneer 8834

druga mas 23m i 29.t - ale od poczatku wrzesnia uscheniete, i duzo nalamalo, a dopiero od tygodnia u mnie skupuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się