airforce one

Stan kukurydzy

558 postów w tym temacie

Do 3 dni leży u mnie jak susze, na firmach i tydzień , podobno jak się zagrzeje to szybciej schnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Co myślicie o uprawie pod kukurydzę broną aktywną z wałem gumowym? Do wyboru mam jeszcze klasyczny agregat z wałkami strunowymi i talerzowke z wałem daszkowym. Uprawione będzie 10-14 dni przed siewem i zastanawiam się czy właśnie wał gumowy pierścieniowy nie zatrzymałby więcej wilgoci. W okolicy sieją kukurydzę takimi zestawami połączonymi aktywna+siewnik do kukurydzy, ale to uprawa i siew jednego dnia. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sieję qq ale uważam, że czymkolwiek byś teraz zrobił i leżało by to 2 tygodnie to zrobisz więcej szkody niż pożytku. Nie masz możliwości uprawy bezpośrednio przed siewem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie ciężkie ziemie że aktywnym , po co tak ubijać pod kuku , przy siewie kólka dognotą ziemie przy rządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 2.04.2024 o 22:15, ikcomas napisał:

Nie sieję qq ale uważam, że czymkolwiek byś teraz zrobił i leżało by to 2 tygodnie to zrobisz więcej szkody niż pożytku. Nie masz możliwości uprawy bezpośrednio przed siewem?

Mam możliwość, ale od jakiegoś czasu stosuję właśnie uprawę 7-10 dni przed siewem ze względu na mocznik który zakwasza glebę i w jakimś stopniu powoduje toksyczność dla siewek. NIe wiem na ile to ma faktyczny wpływ, ale wydaje mi się, że tak jest lepiej. Agregat z wałkami strunowymi nie zagęszcza aż tak ziemi, więc ten czas od uprawy do siewu jest ok.

@miwigos akurat w tym roku nie będę miał kukurydzy na ciężkiej glebie i tak sobie dumam czy uprawa z wałem mocniej zagęszczającym nie byłaby lepsza pod kątem utraty wilgoci, ale może faktycznie pod kukurydzę nie jest to najlepszy pomysł. Aczkolwiek jak mówię, sieją zestawami brona aktywna, wał gumowy pierścieniowy z siewnikiem do kukurydzy i wszystko u nich jest ok, z tym, ze to w jednym przejeździe.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się