m@ciej

Odmiany rzepaku

628 postów w tym temacie

@lokizom ooootototo ja też chcę spróbować w tym roku tej odmiany (przed chwilą miałem telefon od przedstawiciela)

@Pałuczanin81 nie żartuj sobie, widziałem go ostatnio to chwastów tyle, że nie mogę patrzeć, odmiana Visby

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytam właśnie ofertę z Rapoolu. Siał ktoś odmianę Mercedes? Dedykowany jest na ciężkie gleby i dobrze radzi sobie z trudnymi warunkami podczas wschodów. Poza tym cechuje się wybitną zimotrwałością i zdolnością regenerowania się po zimie czyli wszystko pasuje. Średnia plonowania za lata 2013-2015 to 110% wzorca (52,4 dt/ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ma moje wyróżnia się wysokim pokrojem i wysoką ceną jak przystało na mercedesa :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego że ma bujniejszy pokrój

Obserwowałem i zaciągałem języka o tej odmianie

W moim terenie furory raczej nie zrobi

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest już LZO 2016 dla rzepaku(i pszenicy) w kujawsko-pomorskim @jarki to dopiero furory nie robi-jakby się stosować to jak gospodarstwa ekologiczne byśmy wypadli...RGT Killimangaro jest dla zach.pomorskiego i pomorskiego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szwagier ma zasianegp mercedasa ,jak narazie nic nadzwyczajnego ,strasznie go zaatakowała śmietka,a ma 4 odmiany i ten najgorzej wygląda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowiek uczy się całe życie. Od przyszlego roku sieje odmiany które lepiej znoszą suszę, ale nie w katalogu bo to często pic na wode. Jest u mnie jedna ze stacji coboru zlokalizowana na V klasie(ewenement na skale kraju),lata 2014 i 2015 były tam bardzo suche i plonowanie dla poszczególnych odmian wachalo się od 65 do 140% normy. Różnica ponad 2 krotna. Spośród badanych odmian raptem tylko po 2-3 wykazywaly stabilność plonowania w takich warunkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

lokizoom daj jakies namiary na priv to bym luknął na te wyniki-chociaz my mamy chrzastowo k.nakła n not...pozostanę patriota i wracam do Marcelo HR-Strzelce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy to jesteśmy "bezdomni"-może lokizom nie chce żeby Go zlokalizować na tej podstawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam w formie papierowej, dają zawsze taką grubą książeczkę na dniach polach, pewnie u Was identycznie. Na stronie Coborowskiej to zawsze w skrocie jest, nie ma opadow, klas ziemi,itp. Pozaznaczałem sobie, to szybciutko podam:z jęczmieni ozimych świetnie radzi sobie:Zenek. Nieźle jeszcze: Metaxa i SU Melania. Z pszenżyt: Pizarro, nieźle jeszcze Rotondo. Jęczmień jary: Penguin, KWS Dante, KWS Irina. Nieźle: Olympic, Kucyk,KWS Atrika. A rzepak: DK Exclusiv, DK Exstorm, Graf. Pszenica jara: Struna. Pszenica ozima: Rotax. Nieźle:Speedway,Artist,Franz,Pengar,Tobak, RGT Kilimanjaro, KWS Loft

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin, akurat @lokizom nie boi się, że ktoś go zlokalizuje. ;)

Nawet deszcz nie wie, gdzie on mieszka. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to był ślepy traf. Tyle razy widziałem chmury idące w Twoją stronę i zawsze mówiłeś, że u Ciebie nie pada. Gapy pewnie też u Ciebie nie latają. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też taki mam . szkoda że tylko w dołku :lol:

 

Zaważyły opady, klasa ziemi jedynie pomogła przy przezimowaniu na polach S Ulhówek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obsada fatalna, 10-20 na metrze maks, wykosili specjalnie taki pas. Przemrożony bardzo mocno stożek wzrostu ale tych bocznych to tyle narobił, że wygląda naprawdę ładnie, 160 cm wzrostu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak nigdy nie ważyłem

W ubiegłym mój siewny jednostka ważyła 15kg - 8,5g MTN przy 86% kiełkowaniu

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadnijcie ile gram suchych nasion uzyskałem z jednej rośliny rzepaku która miała 9 bocznych i na każdym bocznym rosły jeszcze 3 rozgałęzienia >:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pudło to mało powiedziane :P do teraz jestem w szoku ile jedna roślina dała ziaren, w zeszły piątek nadal była cała zielona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się