m@ciej

Odmiany rzepaku

628 postów w tym temacie

W dzisiejszych czasach da się mocno skrócić i większość odmian ma około 1,5m

Ale muszę się przyjrzeć temu marathonowi bo powoli trzeba się zreformować :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne że da się wyregulować :D jak mój ma miejscami ponad 1,6 m  a co dopiero taki dzik hybrydowy

Ja bym odpuścił zobacz jaka bida :(

ma73jjb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest ten marathon ? 

Nieee no może tak źle nie jest cztery pewnie da :P

Ps. Ręce które leczą ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepak  Garou

Rzepak

[33026003]

Tylko mam problem , zauważyłem pękające łuszczyny a w nich larwy najgorzej z dwóch stron nie wiem jak w środku , czy to tylko po brzegach , i nie wiem co teraz robić pryskać czy zostawić , już tak myślałem żeby opryskać w koło po jednej ścieżce i poprzeczki , sam nie wiem .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już nie ma sensu pryskać,zdrowych przecie nie ruszą. Chowacz z pryszczarkiem zrobili już co mieli zrobić nie masz już na to wpływu,chyba że chces jeszcze więcej szkody na robić.

Edytowano przez Daymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę że trzeba  by było jeszcze raz pryskać pod koniec kwitnienia , pryskałem w pełni kwitnienia i tak jeszcze dały radę , a tak w ogóle to chowacza jeszcze teraz można spotkać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj bylem na Dniach polach z firmy ProCam w Żórawinie na dolnym śląsku i nie licząc wiadomo jak to na takich spotkaniach reklamy, propagandy i mówienia ze to ich jest najlepsze itp itd zaintrygowała mnie odmiana HAMILTON która została przebadana przez COBOR (bardzo dobre wyniki plonowania) oraz ośrodki w Europie Srodkowej. Odmiany rzepaku były sklasyfikowane wg plonowania na dwa regiony na region Północny czyli Polska i PreBaltica oraz na region Poludniowy: Czechy, Słowacja oraz Węgry, wg wykresu  Odmiana miała praktycznie takie same wyniki plonowania w dwóch rożnych klimatach.....czyli plastyczność dotycząca warunków. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na dniach rolnictwa Danko zaprezentowali odmianę Murphy i powiem szczerze że bili wszystkie inne o głowę oczywiście przy takim samym nawożeniu i ochronie. Jeśli będzie dostępny w sprzedaży na pewno posieje go w ty roku.

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś miał jakieś doświadczenia przy pozostawieniu samosiewów na plon główny-to proszę o podzielenie się nimi.Z powodu zbiegu kilku zbiegów okoliczności mam poletko z samosiewami po DK Exquisite(mieszaniec).Od wiosny prowadzone równolegle z poletkami z czystego siewu.Bez herbicydów,jesienią b.póżno ccc+tebu ,brak nawożenia PK . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w ubiegłym roku 2ha samosiewów prowadzonych już od jesieni (herbicyd,fungi i mikro też bez PK) ale wiadomo jaką mieliśmy zimę więc dużo Ci nie pomogę ale plon dał taki sam jak ten siany terminowo (opłakany) Oczywiście zależ też ile miałeś go na metrze bo mój rósł po 3 talerzowaniu i było go miejscami nawet 20szt na metrze. Jedyne moje spostrzeżenie to raczej nie skracał bym go wiosną. 

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój samosiany po jednym talerzowaniu,więc gęsty jak szczotka.Po zimie startował oczywiście przerzedzony(Generał Mróz zrobił swoje i najsłabsze wypadły).Dzięki za odzew-dam znać jak wyszło po sezonie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ostatnio nikt nie pochwali się rzepakiem ? Boicie się że skupy patrzą ? Wszyscy wieszczą rekordowe zbiory rzepaku tylko skąd on ma być ?

@lokizom urósł wreszcie Ci ten rzepak ? :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Urósł urósł, ale zrobienie teraz zdjęcia nic nie pokaże. Ma około 180cm. Z ubezpieczalni oszacowali mi 3% straty przez przymrozki, niby najładniejszy rzepak na jakim byli w tym roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym się chwalić, rzepak który ładnie wygląda tylko wygląda :) Mój z każdym kolejnym deszczem robi się coraz niższy, przynajmniej będzie widać kombajn w żniwa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barts drogo, załatwię Ci o połowę taniej loco u mnie. Swoją drogą to DuPant zrobi niezły biznes (albo i nie). Dowiedziałem się od Syngenty, że nie będą pobierać prowizji na zaprawianie ich rzepaku a cena zaprawy na jednostkę wyniesie 190 zł. No pogrzało ich, ja tam wolę pepsi a Wy jak tam sobie uważacie... Niebawem okaże się, że rzepak nie zaprawiony będzie bardziej poszukiwany i trzeba będzie się zmierzyć z hejtem na rolników: "no przecież płakaliście, że nie ma zaprawy; teraz jest i wolicie nie zaprawiony?" Ba, jestem przekonany, że areał upraw rzepaku w tym roku znaaaacznie spadnie ;-)

A wracając do odmian to cóż tu się rozpisywać, rzepak jak rzepak każdy widzi - nic specjalnego, mróz zrobił swoje, popękany, nie zawiązane łuszczyny, ogólnie masakra jakaś, jedna z gmin przyszła szacować straty to powiedzieli, że 10 procent mogą uznać ale nie więcej, inna gmina ma wy.bane, nawet nie dzwonili. Jak żyć?

Stary poczciwy Visby jest w miarę ok, Atora wysoki diabeł, późniejszy i jakiś taki nierówny, CCC słabo zadziałało czy ki czort? mam też zdjęcia ale jakieś takie nie wyględne wyszły, wstyd pokazywać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ło matko, a kto to tu Panie tak spi.lił? Widzę, że też pryszczarek do spółki z chowaczem się tu pier.liły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te kolorowe łuszczyny już bywały wcześniej ale od czego to nie wiem 

Rozmawiałem z gąbką od rapoola na temat starego poczciwego rohana 

Powiem że mnie wyłączyła ze zmiany na atorę mówiła że w porównaniu do rohana 

Na mozaiki kiepsko w dodatku jest sporo wyższy nadal zostaje przy swoimi 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to się urządziłem bo Atora w drodze, zasiał  bym znów karzełka ale na piachu boję się że wyleci, ja też rozmawiałem z panią z rapoola i poleciła mi właśnie atorę  na mozaiki bo korzeń ma jak nie napisze co 

 

A te kolory to od pompowania nasion zapewne,  składniki roślina przetransportowuje  przez co  dziwne kolory się pojawiają

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 15:00, rolniczka napisał:

http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/rosliny-oleiste/wywiad-rynek-rzepaku-w-polsce-8211-perspektywy-rozwoju,37448.html

 

te odmiany polecane przez Euralis, z tych trzech wymienionych przez Pana Błażeja, czyli: odmiany mieszańcowe: ES Mercure i ES Domino, i populacyjna ES Astrid, tylko Mercure był oceniany przez COBORU, jego zimotrwałość nie jest rewelacyjna, choć oczywiście były gorsze odmiany pod tym względem, Tej zimy Mercure miał 32 procent martwych roślin, w ubiegłym 8 procent, jak wspomniałem - Astrid i Domino nie oceniano w Polsce.

Ktoś siał archaik ES Mercure

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się