jarki

Susza

833 postów w tym temacie

Wieczorem wrzucę zdjęcie tego korzenia bo wyrwalem ja i cielem, korzeń na piachu jest marzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas u mnie też pszenica usycha przynajmniej na większości pola , a taka ładna była, tam gdzie się jakimś cudem trzyma to zaczyna się kłośić , jak zrobię fotkę  to dodam. 

 

 To są właśnie te place , które zajmują praktycznie pół pola , po dwóch dniach deszczu trochę ożyła 

[34138969]

[34138965]

A to lepsza część .

[34138977]

 

Edytowano przez jarki
Połączenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak nazwiesz to?

dasd.jpg

dad.jpgała 

dasd.jpg

Na rzepaku została już tylko IVa czyli ok. 25% pola. Kopałem na metr, wilgoci zero

 

 

fdas.jpg

15 bocznych, co z tego i tak nie bedzie nic. Przeciez to były rosliny okazy. Na głownym zawiązał 15 łuszczyn. Na bocznym 7. Na drugim bocznym 3 i koniec

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No a jeszcze co najmniej tydzień bez deszczu, jak to będzie wtedy wyglądało? Zaskoczyło mnie to jak rzepak szybko wykorzystał pozimowa wodę w tym roku. Za duzo nabudowal pedow i to go gubi w tej chwili bo nie moze prawie nic wyzywic z tej wody. Tak jak pisałem bardzo małe opady od poczatku lutego a maj zrobił swoje. Ojciec pamięta tak suchy rok, 1994. Mniej skosili jak zasiali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas to było na pewno w 1993 bardzo dobrze pamiętam ten rok 

Z tego względu że w 1994 już wszyscy się zgadzali na wodociąg 

 

Dziś sobie dobrze obejrzałem pszenicę i powiem że jest skrajnie 

Miejsca palące znów giną w oczach oj kiepsko to widzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom Wyrazy współczucia, tyle  człowiek pielęgnuje, dogląda a tu nie zależnie od nas taki widok aż kluję serce

Miałem narzekać że sucho ale takie coś jak u Ciebie  może 10x10 m plac by się zsumował, dlatego jestem bardzo zadowolony jak narazie

Teraz każdy dzień bez deszczu dla nas to strata plonu, im słabsza ziemia tym będzie gorzej

A tak ładnie się zapowiadało wszystko a tu taki niefart pogodowy, na jesień za mokro na siew, teraz za sucho aby zebrać godnie ?

Jedyna nadzieja w tym ze teraz ma być chłodniej może jakoś to będzie

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro ma napadac 4 mm a potem mają przyjść upały 30 stopni. Jak tak będzie to wszystko polegnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby spadło u mnie te 30+ litrów ale wcale mokro nie jest. W sobotę kopałem dołki pod pomidory to wilgoci jest na "sztych" szpadla, dalej beton a orane było na wiosnę. Dzisiaj w IUNG opracowują raport

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

30 litrów to jest 3 cm wody, tak? To jak było wyschniete całkowicie  to na ile to może przesiaknac, myślę że maksymalnie na 10 cm

Tutaj miały napadac 2mm, napadalo nie więcej niz 0,5 mm. Chmurki jakoś się rozeszły, kilka blyskawic, dwie wioski dalej laduje ostro bo żona akurat jedzie do miasta. To koniec deszczyku

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, koniec. Trochę hałasu, trochę pokropiło i tyle z tego. Wracałem z Kościerzyny i też ulewę widziałem. W domu wiadro pod rynną się nawet nie napełniło. Na mm przestałem mierzyć opady, bo więcej tej wiosny z rosy bym zebrał, niż z deszczu. 

Zrobiła się już upragniona przez wszystkie pogodynki ładna pogoda. Według strony z prognozami, którą sprawdzam, kolejne deszcze dopiero na początku czerwca. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak ani kropli ludzie cały dzień pryskali bo wiatr ustał 

to koniec marzeń o wysokich plonach 

[34151359]

a mogło być tak pięknie zdjęcie kilkanaście metrów dalej

[34151357]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj wszystko redukuje całe pedy boczne niestety. Nie licząc 1 maja (8mm) to przez cały maj spadło 3,5mm. I tak się dziwię że tyle wytrzymalo na moich piaskach, to że wysoka zasobnośc w potas dużo pomaga i wody pozimowej też było sporo tyle że tej z opadów za malo. A u Was Panowie oprócz @ikcomas padało i tak dużo więcej w maju więc nie powinno to jeszcze źle u Was wygladac

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maj:

2-6mm

11-17mm

16-1mm

Natomiast w kwietniu po połowie kiedy jeszcze kałuże stały

19mm 

 

@ikcomas @barts 

Dzięki za słowa współczucia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest najgorsze miejsce,  nie masz  na co narzekać obecnie, jakby było całkowicie wypalone to rozumiem 

Ja miałem w maju 10 mm mniej od ciebie i jakoś się trzymam

Cała północ gdzie nie było śniegu miała straszne straty wody na początku sezonu, na południu gdzie nie padło prawie od śniegu wszystko jakoś się trzyma

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a u mnie maj zero do teraz niedawno, kwiecień 6mm w dawkach po litr i po pół a więc to żaden opad. Straty są potężne. No i już się kurzy na polnych drogach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jare się trzymają bo jak staliśmy ba wilgoć, szybko wystartowały i zakryly pole i noe ma parowania a narazie jeszcze nie potrzebowały aż tak dużo wody. Ale za tydzień zacznie im brakować, już brakuje ale tego narazie az tak mocno nie widać. 

@jarki

Dodaj do tego niechlubnego grona jeszcze @ikcomas i będzie temat zakończony. Poczekajmy na raport, będzie smiesznie. Wydaje mi sie ze powinno być aż -200 albo wiecej bo było dużo parowanie

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mam dodać skoro On wrzuca takie zdjęcia w stan ozimin że szczena opada 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Załatwiłem Mu kilka lat temu moderatora to się teraz odwdzięcza ;) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się