jarki

Susza

833 postów w tym temacie

1 godzinę temu, Jacus09352 napisał:

Moje kondolencje

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj każdy dołoży do ziemi w tym roku. Niektórzy zbiorą mniej niż zasiali i to nie będą sporadyczne przypadki. Dużo późno sianych  jęczmieni padło całkowicie i będzie 0

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raporty są G warte moja gmina ma bardzo zróżnicowane opady 

Mieszkam na obrzeżach a oni mierzą zupełnie w innym miejscu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W kolejnym raporcie susza sie będzie poglebiala bo nic nie napadalo. Nie wiem czy wysyłać o szacowanie na gminę bo i tak g...no da. Myślę ze bedzie ciśnienie na zboze, ok sprowadza ale kto chce płacić pośrednikom, zawsze drożej. Hodowcy wola kupować bezpośrednio od rolników ale jak oni nie będą mieli to będzie walka o towar. W żniwa może jeszcze drogo nie będzie ale okolice świat myślę że może być duze ciśnienie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Składaj. To nic nie kosztuje. 

Jaskółki cwierkaja że od 70 % będą dolary z programu, a pomiedzy 30-70 z deminimis. W przypadku gosp że zwierzakami nie ma szans na 70 %, moze być ciężko uzyskać 30 ale złożenie wniosku to koszt max 50 zł - dojazd do gminu.

Anegdotka z zeszłego roku. Ojciec z synem spotkali się pod ARiMR idąc składać wnioski o nawalne deszcze. Syn popatrzał na kolejkę powiedział do ojca: a tam, pierd....e i tak (...) dadzo. I poszedł. Ojciec postal i złożył.

Koniec grudnia ojciec dostał kilka tys zł bo miał ubezpieczone swoje kilku hektarowe gospodarstwo. Syn mógł otrzymać prawie 80 000zl bo miał ok 100ha i jakieś 70 % strat w protokole. Ale nie złożył.  Do dziś napierdziela wszędzie że to nie sprawiedliwe, bo on nie wiedział że trzeba składać wnioski.

Złóż . Nie zamykaj drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu też JUŻ WSZYSCY nauczyli się odstać i składać-kiedyś

starzy kawalerowie nie składali.Choć u 40-letniego kumpla 70-letni ojciec jego rządzi i

po huraganie 2017 nie kazał składać(wg anegdoty powyżej) na 40ha

poszło się gilać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2018 o 19:42, barts napisał:

Też jestem ciekaw plonów u @miwigos, narzeka na mega suszę, przy takich opadach jak pisze  nawet na najlepszych glebach dramat

Gdyby nie zapasy wody po tak mokrej jesieni,to by już  nic nie było, liczyłem na opady w czwartek ,ale sie już wycofują ,

a plony rzepak 1,5 może do 2 ton,pszenica ozima może do 4 ton pośladu,jara 2,5 tony ,a co będzie rzeczywistość zweryfikuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To i tak jesteś optymistą-na rzepak to się z talerzówką wybieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@arszczecin

Tak pięknie to nie ma. Faktur na sprzedaż płodów nie mam, jedynie rzepak. A zboza policza wydajność 3,5t i jak tu ma wyjść 30%. Jedynie to podać zły stan tucznikow , ale to przecież zweryfikuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maj-41

Czerwiec-28. Z czego ostatnie 58 mm było z gwałtownych burz

Ale mam na mapach większa susze od Ciebie. 

Tylko zauwaz ze od 15 marca do 25 maja spadło 45mm, u Ciebie na pewno wiecej. Najbardziej dostał rzepak, którego okres krytyczny na wodę to jest początek kwitnienia i właśnie wtedy zabrakło wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakby u mnie tyle spadło to by było prawie normalnie,

marzec 26 mm

kwiecień do 25-43mm

maj 5,5 mm

czerwiec 5 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To w samym kwietniu spadło u Ciebie tyle co u mnie przez połowe marca, cały kwiecien i do 25 maja. I jeszcze śmiesz twierdzic ze u mnie to zajebiste opady w porównaniu z Twoimi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę że w konkursie kto ma większą susze będą decydować plony, czyli już niedługo rozstrzygniecie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mnie woda bardziej potrzebna od połowy maja do końca czerwca ,w kwietniu niższe temperatury i rosliny małe

Barts odpowiesz na moje pytania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ile dokładnie spadło nie podam z braku zapisów, ale ostatni deszcz  wtedy jak minęło was na dole województwa 22 litry, powiat Chełmiński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, barts napisał:

Sądzę że w konkursie kto ma większą susze będą decydować plony, czyli już niedługo rozstrzygniecie 

Dokładnie to już nic nie wnosi ani do plonu ani tematu susza

Jest tragedia "na obszarze całego kraju"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście w kwietniu @miwigos miałeś niższe temperatury. Nie zauważyłeś że rzepak zakwitl 2 tygodnie wcześniej niż zawsze, to i woda też była potrzebna 2 tygodnie wcześniej. U Ciebie też zabrakło rzepakowi wody na początku kwitnienia? Bo mam wrażenie że na końcu. Zastanów sie co lepsze.

Ogólnie to jest tragedia prawie w całym kraju i jak ktoś dostanie pieniądze tak jak @barts z powodu suszy chociaż uważasz że u Ciebie większa i mu sie nie nalezy to to nie jest zdrowe takie myślenie 

 

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, miwigos napisał:

Według mnie woda bardziej potrzebna od połowy maja do końca czerwca ,w kwietniu niższe temperatury i rosliny małe

 

 

34 minuty temu, jarki napisał:

Dokładnie to już nic nie wnosi ani do plonu ani tematu susza

 

Spierniczajcie z waszymi teoriami. Ma padać. Mam w planach zrobić 2 pokos. Świat się nie zaczyna i nie kończy na waszych rzepakach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się