jarki

Susza

833 postów w tym temacie

Teoria jest skrojona pod poszkodowanego 

Jedn ma buraki drugi siano a w tym przypadku obaj wołają o deszcz

Dawno mówiłem że rolnikowi nie wygodzisz jak w tym kawale z dziwką ;) 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku pierw było za sucho, będzie za mokro, po żniwach za tanio :P

Deszcz jeszcze coś podratuje, przy takim temperaturach to będzie spokojnie nabijać a nie przypalenie i koniec, pamiętajcie że do samego końca trwa walka o plon, w tym roku każdy ułamek MTZ jest ważny

Susza jest prawie u wszystkich, niektórzy szczęśliwcy dostali parę razy stacjonarne burze to jakoś tam jest

Dramatu z plonami nie powinno być, ozime jak dadzą po 6 też jakoś będzie, jęczmień poprawi humor

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wniosku suszowym: "Oświadczam, że nie dokonam likwidacji ani zbioru uprawy do czasu przeprowadzeniem przez komisję powołaną przez wojewodę lustracji na miejscu wystąpienia szkód". Rzepak będzie zbierany za niecały miesiąc pewnie, jak się nie wyrobią z szacowaniem to co mam robić? Czekać aż się osypie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-234 dramat od 1 czerwca ani kropli wody

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

220

O co chodzi z tymi kategoriami gleb?

 

3 godziny temu, ikcomas napisał:

We wniosku suszowym: "Oświadczam, że nie dokonam likwidacji ani zbioru uprawy do czasu przeprowadzeniem przez komisję powołaną przez wojewodę lustracji na miejscu wystąpienia szkód". Rzepak będzie zbierany za niecały miesiąc pewnie, jak się nie wyrobią z szacowaniem to co mam robić? Czekać aż się osypie?

Zostawiać paski, robić dokumentację foto, cam. Jak komisja będzie ludzka uznają to. 

Przejdź się do odru, pogadaj jakie mają wytyczne. Bo na różnych terenach różnie patrzyli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czarnoziem dłużej wilgoć przytrzyma niż piasek. Ale u mnie susza w jarych nawet na IV kategorii.

Dziwne że przybyło tylko -15 skoro nie bylo zadnego opadu przez te 10 dni ostatnich 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wniosek w jednej gminie już złożony, teraz pójdzie łatwo. Gość od komisji powiedział żeby zadzwonić jak będą się zbliżały żniwa to przyjadą poza kolejnością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, barts napisał:

W tym roku pierw było za sucho, będzie za mokro, po żniwach za tanio :P

Deszcz jeszcze coś podratuje, przy takim temperaturach to będzie spokojnie nabijać a nie przypalenie i koniec, pamiętajcie że do samego końca trwa walka o plon, w tym roku każdy ułamek MTZ jest ważny

Susza jest prawie u wszystkich, niektórzy szczęśliwcy dostali parę razy stacjonarne burze to jakoś tam jest

Dramatu z plonami nie powinno być, ozime jak dadzą po 6 też jakoś będzie, jęczmień poprawi humor

Ja na tyle nie liczę,żeby koszty sie wróciły,jak u ciebie napadało to sie nalewa  ziarna,w końcu napisz jaki powiat mieszkasz i ile spadło ci deszczu maj i czerwiec ,albo od lutego tak jak zaczął pisać LOKIZOM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

21 IV - 20 VI. 

Ja mam w tym okresie ponad 70 mm opadu, a @miwigos tylko 10mm. I na pewno u niego cieplej troche a susze ma mniejsza, dziwna sprawa.

@jarki Ty masz pewnie tez kolo 70 mm opadu w tym okresie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

23 kwiecień  -19mm,

25 kwiecień 11 mm

nic nie przegapił mam opady od 1990 roku zpisane

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie ponad 70mm . U @jarki 60 mm, @miwigos 40 mm. Wniosek taki ze za mało stacji pogodowych. Możliwe że miałem szczescie na ta burze na początku czerwca 20 mm i na koniec maja 30mm, a na stacji pogodowej jej nie zanotowali albo mieli mniejszy opad

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku sa duże różnice w jednej wiosce nawet,mnie opady omijają od kiku lat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się