jarki

Susza

833 postów w tym temacie

Przed chwilą, jarki napisał:

Ty jako obszarnik chyba nie masz wszystkich pól wokół domu :);)

 

Żaden obszarnik,  działki w promieniu 1,5 km,tylko 5 ha 2 km od domu i kolejne 5 ha 3 km od domu,śą blisko siebie ,to samo na nich sieje żeby za jedną drogą opryskać i nawozy posiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

-228.1
Ponoć w kasie jest 900 000 000 zł, ponoć max 15 000 eur na gospodarstwo, ponoć program od 70 % strat a pomiędzy 30-70% z deminimis. Ponoć zwierzaki nie będą liczone- a jeśli będą pamiętajcie o zgłoszeniu potrzeby zakupu paszy dla nich. Tylko nie więcej niż gopsodarstwo jest w stanie wyprodukować. 
info :
http://www.minrol.gov.pl/Ministerstwo/Biuro-Prasowe/Informacje-Prasowe/Szacowanie-szkod-spowodowanych-susza

W przypadku szacowania szkód w łąkach należy wziąć pod uwagę okres wystąpienia zjawiska oraz ilość pokosów i termin ich przeprowadzenia. Szacując straty, maksymalny poziom ustala się dla:

- łąk dwukośnych:

I pokos na poziomie 60%

II pokos na poziomie 40%  

- łąk trójkośnych:

I pokos 50%

II pokos 30%

III pokos 20%

Szacując straty w pastwiskach należy wziąć pod uwagę strukturę plonów zielonki pastwiskowej w okresie wegetacji, przyjmując, że:

I rotacja (maj, czerwiec) – 50%

II rotacja (lipiec, sierpień) – 30 %

III rotacja (wrzesień, październik) – 20%

W przypadku gospodarstw rolnych prowadzących jednocześnie produkcję roślinną i zwierzęcą w protokole należy zawrzeć informację o kosztach poniesionych z tytułu niezebrania plonów w wyniku wystąpienia szkód np. koszty związane z zakupem pasz, o ile ten zakup wynika z ujemnego bilansu paszowego w gospodarstwie rolnym spowodowanego szkodami powstałymi w wyniku niekorzystnych zjawisk atmosferycznych. Ilość nabytych pasz nie może przekroczyć ilości pasz nie wyprodukowanych w gospodarstwie, w związku z wystąpieniem niekorzystnego zjawiska atmosferycznego. Ww. informacje podaje się w protokole szacowania szkód w produkcji roślinnej, którego wzór zawiera załącznik nr 1 do protokołu, w kolumnie 13 – koszty poniesione z powodu niezebrania plonów w wyniku szacowania szkód łącznie (zł). Dane te umożliwiają prawidłowe naliczenie strat w dochodach z gospodarstwa rolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wierze że  zwierzaki nie będą liczone,  jak osobno to kilka miliardów braknie na pomoc, a takiej kiełbachy wyborczej w cenie kawioru  nie da nikt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Liczę na kiszkę wyborczą mam nadzieję że pisowcy zdają sobie sprawę to ostatnia szansa 

Przez te rządy nic się nie zmieniło wręcz przeciwnie wzrosły tylko GUS dane chuj wie skąd 

Susza jest tak rozległa że paradoksalnie może uratować ich dupy 

Bo pomysłu żadnego niestety nie mają 

 

U mnie bilans wodny się poprawił ciekawe 

Potwierdza to zbyt małą ilość stacji meteorologicznych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

to pytanie do eksperta:

mam uprawy w dwoch gminach. W tej gminie w ktorej mam mniej pola mam zwierzeta. Protokol zbiorczy robi gmina gdzie jest wiecej pol? I czy zwierzeta trzeba podawac na dwoch protokolach czy tylko na protokole zbiorczym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Identyczne wnioski się składa we wszystkich gminach, to znaczy podajesz wszystko co masz, szacują różne komisje a zbiorczy robi gmina w której jest więcej pola.

-196 spadło 50 litrów w ostatnim okresie raportowania to i suszy nie ma. Rzepak porasta na pniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest podobno jasna jeśli masz pola w dwóch województwach

A nie do końca jeśli chodzi o dwie gminy życie pisze różne scenariusze

Ustawy pisane na kolanie podobno z 2015 roku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znów najsuszej u mnie, cześć wielkopolskiego i kuj i trochę przy Szczecinie. Na te protokoły będzie trzeba czekać aż pewnie do września. Podobno ozimy koszony to wąsy ciężko omlocic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niechcący wjechałem na pole kukurydzy. Qrwa tego się nie da odzobaczyc. 

Tydzień temu nie było źle

Edytowano przez arszczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy czy dobre chęci nowego ministra wystarczą 

Bo na wsparcie Donalda bym nie liczył 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się kolejną komisję powoła, ale ta jeszcze nie zakończyła działań. Nie bój żaby, co nie zabije to wzmocni. Te sterowanie pogodą zaczyna mnie już wkurzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdzie wam kuźwa pada? Mam metrową kuku która pościła wiechę. Kur...a deszczu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, arszczecin napisał:

Gdzie wam kuźwa pada? Mam metrową kuku która pościła wiechę. Kur...a deszczu

Przez tydzien 91 mm do wczoraj ,dziś juz 7 mm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Śmiem wątpić że ktokolwiek w gminie ma 70% 

Chyba że znajomi królika wiedzieli o takich cudach 

Myślę że wszyscy mają ponad 30% do 50 tak to wyglądało 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem tylko z jednej gminy to pszenica 60%. Zobaczymy co wyjdzie na zbiorczym bo wiem, że rzepak tyle co wpisałem 30% pszenica więcej, nie wiem jak łąki oszacowali bo tam jakoś dziwnie 2-kośne 3-kośne nie kumam tego ale ponad 30% spokojnie średnia będzie, 70% to pisali gdzieś na pustyniach. Ardanowski coś mówił o terminach, że w tamtą sobotę mieli zakończyć ale nie dali rady i przedłużył do końca tego tygodnia ale i tak się nie wyrobią. Stos protokołów leży bardzo pokaźny. Przy dobrym układzie w piątek dopiero zaczną robić zbiorczy. Jednak w UG nikt nie słyszał o terminach, to tylko takie widzimisię ministra. Nie dajmy się zwariować, ja tam mogę co dzień chodzić do urzędu, bardzo miła i ładna Pani urzędniczka w te upalne dni w krótkiej zwiewnej sukience ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temu mokra robota w głowie 

70% to jak byś zasiał pszenicę na siódmej klasie 

Nie no oni teraz wymyślili kategorie glebowe od 1do 4 

Gdzie 1 to bardzo lekka i też NIE uznają bo masz siać żyto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 30 do 70 nie będzie żadnej pomocy do hektara tylko krus i podatek, itp. Powyżej 70 ma być tysiąc do hektara. Czyli nici z pomocy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się