jarki

Susza

833 postów w tym temacie

Mam zbiorczy, wyszło 44,44% uważam, że sprawiedliwie. Teraz tylko podpisy komisji i do wojewody. Zające coś ćwierkają o pomocy? Jak tam u Was ze zwierzętami? Bo u mnie to chyba na starych zasadach. Ludzie wychodzą wkurwieni bo wychodzi 20% :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 30% z ogółu będzie z deminimis. Powyżej 30 z programu. W przypadku szkody w uprawie przekraczającej 70% będzie 1000 zł przy ubezpieczeniu do ha uszkodzonej. Poniżej h.. wie.

Ikcomas, czy zwierzetowcy zgłaszali koszty dodatkowe w związku z potrzebą uzupełnienia bilansu paszowego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobno zgłaszali ale moja główna gmina tego nie wlicza, inne nie wiem. Poniżej 30 też będzie pomoc? Ale przecież papier nie nabierze mocy urzędowej bo wojewoda nie podpisze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to znaczy że gmina nie wlicza? Jest kurwa punkt 13 chyba w protokole: inne koszt związane z występowaniem klęski. Niech się kurwa nauczą liczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez nie wliczaja, dzwonilem, ona mi mowi jak to udokumentowac, jakie koszty ponioslem? musze miec fakture? oni inaczej ten punkt interpretuja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrób im bilans paszowy, roczny. To co im wyjdzie w stratach musisz dokupić. Nie robią łaski.

Kosztów jeszcze nie poniosłeś, bo będziesz kupował we wrześniu, październiku itp.

Do mnie przyszli. Chciałem 60%w qq wsadzili 70, spytali czy kupuję, tak kupuje. Czy mam faktury, nie mam potrzeby mieć. Ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

large.IMG_20180808_115234.png.711cccb53d5e38028ec14d2477d84a8b.png

Niech się (..) czytać nauczą. 

Źródło min rol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patrzac na to @arszczecin to wynika, że 30% w ogolnej stracie gospodarstwa lub 30% w samej roslinnej, a tyte mi wyjdzie raczej w roslinnej. Akurat jade edukowac ich na gmine, masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to Panowie ze jednak nic nie dostaniemy jak nie mamy 70% strat. U mnie w gminie podobno 2 osoby maja, ale w kraju musi być takich sporo, czyli wyszło jak zawsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lokizom chcesz powiedzieć że nie ma w gminie więcej niż 2 osób które nie miały 70 % strat w uprawie? Nie wierzę patrząc na wasze kbw.
Ja mam rolnika któremu co 3 dni tłumaczę że będzie pomoc do uprawy, a on co 3 dni mówi że ma 31 % strat w gospodarstwie. 

A jeszcze odliczą nieponiesione koszty zbioru , transportu i przechowywania :P 
Jak usłyszycie że doradca odr/pracownik działu rolnego w zachodniopomorskim urzędzie wojewódzkim został pogryziony znaczy że odjęli mi nieponiesione koszty zbioru na szkodzie 70 % 

Edytowano przez arszczecin

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie płacą ?

Jeszcze nie wiadomo ile za powyżej 30% 

Ja rozumiem że tam gdzie ponad 70% to 1000zł/ha 

Natomiast 30 do 70% jest jakaś kwota do podziału 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lokizom nie śmiej fermentu ;)  wybory idą,  dadzą, choćby mieli wydrukowac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I takie podejście do wyborcy mi się podoba ;) :)

@lokizom więcej wiary papieru jeszcze w tym kraju nie brakuje 

Najlepsze jest to szacowanie po koleżeńsku znajomy na VI klasie ma 40%

Ja na IIIb-IVa 46% a inny znajomy co ma lepsze klasy IIIa-IIIb 60% strat 

To ciekawe co za straty mają kolesie wójta lepkie łapki :( 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ogółem 30+, ale  pszenica ozima 75% strat :D coś jeszcze było 70% ale nie zagłębiałem się za bardzo w protokół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi na zbiorczym wyszło 7%, mimo że na każdej uprawie minimum 50% strat. Ale udało mi się z rzepakiem bo wpisali 73%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak doliczyli najwiecej ile mogli. Tak z ciekawości lepsza jest strata 69% niż 70-75% bo jak więcej niż 70% to doliczaja np. dla rzepaku 513 zł w związku z kosztami nieponiesionymi w zwiazku z niezebraniem plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, zastanawiałem się po co ta rubryka. Teraz już wiem. No i co dalej teraz? Wojewoda nie podpisze i że tak powiem papier możesz sobie na pamiątkę zostawić? Ale zaraz, zaraz, jak to 513? Nawet najdroższa usługa z odbiorem tyle nie kosztuje!

Edytowano przez ikcomas
513 koszt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

70% w uprawach,  58 w gospodarstwie. 

Lokizom,  pytałem w sprawie kosztów zbiorów.  Mój odr nie stosował czegoś takiego.  

Popytam.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się