jarki

Susza

833 postów w tym temacie

A czemu nie 1000 + ? Mój jęczmień jary się łapie :D

Edytowano przez barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Się ciesz że susza nas trafiła w roku wyborczym 

Ale prawda jest taka że Ardanowski coś robi nie ŚPI 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.09.2018 o 15:18, jarki napisał:

 

Ale prawda jest taka że Ardanowski coś robi nie ŚPI 

Kolega,  to go bronisz ;) 

Mnie nurtuje jedno.  Komisje suszowe działają do końca września.  Teoretycznie brak wschodow powinni oszacować ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś niskie wartości tego kbw w raportach iung. Przecież sucho jak cholera

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Prawie nic nie padało od żniw, zresztą w żniwa też niewiele deszczu było, a tu ich skala spadła z -221 do -91. I systematycznie te dane idą w dół, bez względu na to, czy pada, czy nie. Chyba sikają na te stacje, ale ja se na całe pole nie nasikam. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do ekspertów.

Mam w każdej uprawie między 30-70%, w jednej nawet ponad 70% strat i mogę składać wniosek już teraz. I tutaj zaczynają się schody. Bo w gospodarstwie mam stratę 7% i ta pomoc jaka otrzymam będzie tylko z de minimis? Bo tak mi powiedzieli w agencji. A korzystam trochę z de minimis i najlepiej byłoby gdyby nie byłoby to z de minimis. Jak powinno być?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od nowego roku będzie podniesione deminimis. 

A co się dzieje jak odliczasz zwierzęta.  Tam jest taka opcja tylko prod roślinna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym roku bardzo dużo osób skorzysta z deminimisa w związku z bioasekuracja i suszą i się okaże że nie podniosą de minimisa. 

Wyjdzie na to że nie dostanę nic w związku susza nawet jak mam 70% w jakiejś uprawie bo ta pomoc i inne przekraczalyby pułap 15 tys euro i jak tak sie dzieje to nie przyznają. (Np. 5 tyś euro materiał siewny, 5 tyś bioasekuracja i np. 10 tyś euro susza to nie dostaniesz nic za suszę chociaż zostało tak jakby 5 tyś do wykorzystania bo te 10 tyś jest większe od pozostałego limitu 5 tys)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie coś na stronie ARiMR

Pomoc będzie udzielana:

  • poza formułą pomocy de minimis (pomoc publiczna), na warunkach określonych w rozporządzeniu Komisji (UE) nr 702/2014 – w przypadku gdy szkody spowodowane tegoroczną suszą lub powodzią, oszacowane przez komisję powołaną przez wojewodę właściwego ze względu na miejsce wystąpienia szkód będą  wynosić powyżej  30% średniej rocznej produkcji rolnej w gospodarstwie rolnym lub  średniej rocznej produkcji roślinnej w gospodarstwie rolnym, albo
  • w ramach formuły pomocy de minimis, zgodnie z przepisami rozporządzenia Komisji (UE) nr 1408/2013 – w przypadku gdy powyższe szkody  będą wynosić nie więcej niż 30% średniej rocznej produkcji rolnej lub średniej rocznej produkcji roślinnej.

 

To jak rozumiec moj przypadek ? mozna go zakwalifikować i tutaj i tutaj, ale ja bym bardziej powiedział, że mam prawo do 1 opcji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurwa mać czy ich pojebało wniosek ma 11 stron a instrukcja do niego 19 

Czy te głupie pisiory nie zdają sobie sprawę z tego że to ludzi wkurwi przed wyborami 

 

2 osoby lubią to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, u mnie ten z komisji przepisał źle 2 działki bo pomylił się i wziął z wnioski o dopłaty z 10 kolumny a roznilo sie o 0,01 i musiałem robić 2 protokół suszowy i jechać do wojewody po podpis ale na szczęście już mam złożone i spokoj

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie jak tam?  Napadalo do konta?  U nas dziś decyzja i dziś diengi suszowe. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eeee Panowie to Wy +70% szkody mieli 

A ja bidok jano 45% i dopiero dwa dni temu złożone 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mial ja 70% na jednej działce i mógł przez to skladac pierwszego dnia ale były pewne trudności i się obsunelo. Tutaj chciałbym podziękować @arszczecin za udaną interwencję 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chwal Go bo jeszcze do polityki w Szczecinie ruszy :D 

@arszczecin to dobry Chłop ale w opozycji ;)

Wracając do tematu tu nikt 70% się nie załapał 

Są nawet tacy co olali sprawę a teraz kłótnie i wyzwiska na prawych i sprawiedliwych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wniosek złożony 3 dni temu dopiero bo musiałem przetrawić te papiery ale słychać już że przychodzą pierwsze decyzje. Jak tak to ma wyglądać co roku to ja wolę suszę, rzepak plon w normie, pszenica nadgoni ceną, mniej ton do przewalania i spokojne żniwa. Nawet na forum podczas żniw mogłem posiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się