jarki

Susza

833 postów w tym temacie

@jarki

Nawiazujac do zebran w swietlicy to najlepiej byloby tak: zebrac chlopow, wpisac im ponad 70% i polowe z tego co dostana za susze zeby wplacili potem na konto gminy a gmina by potem miala pieniadze na zrobienie np.jakiejs drogi. Ale dzis to by chyba nie dalo rady sie tak dogadac, nie te czasy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 Nie wierze że komisja jeżdzi do każdego,,czasu by im zabrakło u nas w jeden dzień objechali ,dla całej gminy rowno zrobili ,tylko kuku -jak kto wpisał tyle ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miwigos, niewierny Tomaszu. Na terenie gminy Szczecinek ponad 300 szacowan suszy, były też szac przymrozkow. Komisja była w każdym gospodarstwie. 

Ale u nas szacuje i prowadzi protokół PZDR /odr. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wy narzekacie a w tym kraju są rolnicy co nawet suszy nie było u nich w tym roku, bynajmniej według instytutu  i nie mogą liczyć na pomoc :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, arszczecin napisał:

Miwigos, niewierny Tomaszu. Na terenie gminy Szczecinek ponad 300 szacowan suszy, były też szac przymrozkow. Komisja była w każdym gospodarstwie. 

Ale u nas szacuje i prowadzi protokół PZDR /odr. 

To u rolnika co ma 100 ha i 20 dzialek ile czasu potrzeba,żeby dojśc na każde pole ,nie na wszystkie idzie dojechać ,po 500 metrow trzeba dojść,2-3 gospodarstwa  na dzień ,czyli całą gmine miesiąc conajmniej ,a wszystko podliczyć protokoły zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, lokizom napisał:

u mnie była, a nie moge liczyc na pomoc, to jest chyba gorsze

Gdyby nie groch to też bym nic nie dostał tak mam 40% ogólnie 9+

Ogromna większość z wioski nic lub kilka % na pastwiska/łąki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

TU wnioski nie wróciły od wojewody,zaliczek dopłat też brak.

DOSTAŁ KTOŚ ZALICZKI???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie wrociły do końca miesiąca nie wrócą raczej,do końca listopda raczej dostaniemy zaliczki,chyba że jestesmy wytypowani do kontroli,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.10.2019 o 20:49, men2face napisał:

Jutro lece do krusu z umorzeniem

Ile miałeś strat ogółem w gospodarstwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok jasne cztery setne i można 

Tylko że ja mam 9+ szkód w gospodarstwie 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.10.2019 o 18:47, miwigos napisał:

To u rolnika co ma 100 ha i 20 dzialek ile czasu potrzeba,żeby dojśc na każde pole ,nie na wszystkie idzie dojechać ,po 500 metrow trzeba dojść,2-3 gospodarstwa  na dzień ,czyli całą gmine miesiąc conajmniej ,a wszystko podliczyć protokoły zrobić

Wyobraź sobie że wczoraj podpisywałem zrobiony protokół z szacowania z 20 sierpnia. Więc ile to trwało? 

Każde pole. Każde gospodarstwo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak AR tylko u Was jak Ci mówię inny świat tu robią na złość rolnikom

U was robią wszystko żeby pomóc rolnikom przecież widziałem Wasze pismo ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz ile kosztowało pracy aby było jak jest? Dziennie dzwoni po 30 osób i Ci napindala że źle że ,. ... że... Że łon ma wincyj niż ja a łon bogatszy.
a wiesz ile nie dało się spraw ruszyć bo coś tam?
Np facet na styku wlkp i zachpom. Protokół cząstkowy robi wlkp, zbiorczy zachpom, podpisuje wojewoda zachpom a arimr mówi że nie przyjmie bo zbiorczy ma zrobić i podpisać wlkp.
Albo facet z izby , kandydat z koalicjanta kukiza do sejmu rolnikom nieokreślonym partyjnie wpisuje nie szacując 29-30 % i mówi widzisz, moi to by ci dali, a Łone nie dajo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To u mnie jest OK drugi rok ,nikt nie patrzy jaka partia za mala gmina,

OK ARSZCZECIN,obróbka protokołu tyle trwała ,bo straty na polu to było można zobaczyć dawno temu i był krótki okres,nie do objechania i obejscia wszystkich pól

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niebawem minie miesiąc jak podpisywałem protokół. Utknął u wojewody, dobrze że przesunęli termin składania. Chciałem żeby mi wysłali na e-mail i bym sobie powolutku lepił wniosek do agencji ale nie ma takiej opcji, mogę przyjechać sobie po kserokopię. Bez sensu, koszty moje paliwa i ich kartek, tonera, prądu do ksero...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i zabrakło kasy nawet na pomoc krajową, dostałem pismo o wydłużeniu terminu wypłaty odszkodowania suszowego do 30 kwietnia 2020r. Cudownie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale w kwietniu będziesz mógł powiedzieć, że jeszcze masz a inni już dawno o niej zapomną

Edytowano przez maslak88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie NIE ma ani jednych ani drugich ewidentnie zabrakło kasy Morawieckiemu

 Kurcze a wystarczyło wcześniej złożyć papiery 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze nie mam protokołu od wojewody,będzie kolejne przedłużenie terminu oddania wniosków w ARIMR

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się