jarki

Susza

833 postów w tym temacie

Tę grudniową pszenicę?chcesz orać!

TU siali 31 maja i zbierali w grudniu na ziarno.

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Obiecane suszowe dostanie tylko drobnica do 5.000 zł, której u mnie jest mnóstwo. Pozostali poczekają do nie wiadomo kiedy, może dadzą zaliczki latem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przed chwilą, ikcomas napisał:

Od IIIa do IVb, struktura gleby zróżnicowana

Na takiej ziemi nie może schnąć ,ile spadlo w tym roku wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostaną Ci,co będą WŁAŚCIWIE głosować!

Właśnie się dowiedziałem,że w powiecie przez suszę dwa gospodarstwa po 250ha padły-

kredyty na maszyny ich dobiły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zyto usycha na VI takiej mocno przepuszczalnej, pszenzyto tez. Jeczmien ozimy powoli juz na V traci wigor, najmocniej teraz cierpi.

Takiego roku jeszcze nie bylo zeby zboza usychaly juz w fazie bbch31(pszenzyto). Rzepak usychal wczesniej byl taki rok ale w tym najpierw zboza dostaja. Rzepak niski, nie poszedl tak na boki, ma dobry korzen to jeszcze ciagnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znam Gościa dobrze do 80 ha dodzierżawił 170ha i maszyny u Korbanka wziął.

W sierpniu przy kawie z politowaniem stwierdził,że nie ma miejsca dla takich,jak ja.

Choć sam 3x 500+ pobierał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największymi wrogami rolników są rolnicy któży zappier... za darmo by tylko mieć więcej, a potem płacz jak jest na minusie. Taka zapuszczona dzierżawa raczej zysku nie przynosi, przeważnie jest brana po to by dostać dofinansowanie na zakup maszyn. No i płacz jak trzeba zapłacić czynsz i dołożyć do produkcji, ale nowy ciągnik ful wypas najlepszej marki jest. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wszystko były MF-y,ziemia z KOWRu,po PGR.Czy zapuszczona nie wiem.

Facet się nie spodziewał,że wygra 2 lata temu przetarg.Na pogodę NIE MA MOCNYCH.

Sam mam II kl. z zasobnością! i też gó...o nazbieram.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, miwigos napisał:

Na takiej ziemi nie może schnąć ,ile spadlo w tym roku wody

RSM pali bo gleba przyjęła. A wody nie wiem ile spadło bo nie mam śniegomierza. Na zimę deszczomierz był schowany, ostatni opad jaki pamiętam to śnieg 14 marca ale tylko zmoczył ziemię. Wcześniej coś w lutym padało ale dawno już tego nie ma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

500 litrów 26-tki w dwóch dawkach (166 N). Pod koniec lutego pierwsza i druga miesiąc później w marcu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

large.DSC_4168.JPG.8e7f2582d7e21311ee0ded799df53c92.JPGlarge.DSC_4167.JPG.94ba7d42ee545aa58689e606251384fb.JPGlarge.DSC_4166.JPG.345db39c4ae94261dd8c71f747c6057f.JPGlarge.DSC_4163.JPG.a3e42d7d641afa0c43fa1922900ae7da.JPG

pszenica która na jesieni została zainfekowana wirusem już dawno zdechła - około 5-8 % powierzchni.

końcówki liści to przebarwienia od tygodniowych przymrozków, nie każda odmiana tak zareagowała na stres.

Liście już się zwijają z braku wody.

PS. wszystkie zdjęcia to pszenica Kilimandżaro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To od mrozu?Mam to samo na pszenicy Formacja,ale rośliny są potężne.Hondia blada,jak była tak jest.

Arkadia trawiasta najlepiej znosi suszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przełącz się na wodociąg z Bugu pewnie czerpią?

TU wszystko odżyło-łącznie z garstką gospodarzy.

Jeszcze jakby ARiMR wypłaciła forsę za zeszły rok-choć zaliczki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wodociąg to syf przecież, do ogórków, przetworów czy do picia taka prosto ze studni nieporównywalnie lepsza. Nie byłem nad Bugiem dawno ale podejrzewam, że po kostki.

No ale ARMiMR wypłaca przecież jednak tylko tym do 5.000 zł, niebawem procentowo podadzą ilu to rolnikom wypłacili. W mordę niech podadzą ile kwotowo wypłacili w procentach. Chociaż JKA nie ściemnia i mówi jak jest, poszło na koronawirusa i ni ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Za jedne pola dostałem oczywiście tam gdzie mniej kasy było do wypłaty 

Ja tam spokojny ważne że wypłacą wiadomo chciało by się wcześniej 

Sam dałem ciała było z wnioskami się spieszyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Protokołów nie było to jak? Dopiero pod koniec powiedzieli, żeby składać bez protokołów a potem się doniesie.

No i jak to, że dostałeś za jedne pola a inne nie? Składałeś kilka wniosków a nie jeden zbiorczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się