jarki

Susza

833 postów w tym temacie

Tak ale nie ma tam wartosci liczbowej, chyba ze na tel mi nie pokazuje. Potwierdz jeszcze raz jesli mozesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie u mnie blisko suszy juz wyglada na mapie na jarych i rzepaku. W nastepnym okresie raportowania moze byc i wtedy komisji nie zdazy do zniw powolac

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niemożliwe ,w maju padalo u Ciebie bardzo dużo,zresztą spodziewasz się wysokich plonów i chcesz jeszcze suszowe

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale w czerwcu nie padalo, jare sa przypalone ale i tak dobrze sie zapowiadaja.

Tez nie miales zlych plonow a dostales suszowe. U mnie w zeszlym roku byly najslabsze plony od kiedy sie zajmuje uprawa a suszowego praktycznie nic nie dalo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś talerzowane po rzepaku i słabo z wilgocią, 18 stopni w dzień  i ostro się kurzyło...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ansu-pożycz od kogo talerzówkę.

Jaskiniowcy wiedzieli:

-ma się toczyć,a nie wlec! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK!Brona talerzowa poprawniej brzmi?

(A powyżej cytat słów naszego największego gospodarza.)

Edytowano przez Pałuczanin81

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to pługiem teraz! :) Parę kamieni na ramę żeby dociążyć i dalej w pole - nawet w beton wejdą lemiesze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... w ubiegłym roku jak tak zrobiłem to całkiem ładny poplon urósł tzn. rzodkiew z facelią...  i w tym roku całkiem ładny owies, tylko teraz to już nawet pług nie pomoże bo słomy z owsa jak po kukurydzy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie u każdego tyle słomy. U sąsiada chyba nawet nie będzie zbierana. Pole po pszenżycie pryskał wczoraj lub przedwczoraj rano. Pole po owsie leży nieruszone od żniw. jest trochę lepiej niż w ub. roku, ale i tak słabo.Chociaż jeden twierdzi, że miał 6t/ha przy czym zasobność gleby jest niska i bardzo niska, odczyn kwaśny/bardzo kwaśny i nawożenie było na najwyżej 3t/ha. Wątpię żeby obornik z pod 15 byków nagonił 3t/ha przy areale 2.5ha.Słoma faktycznie nie zmieściła się do stodoły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się