jarki

Susza

833 postów w tym temacie

Ważne by NIC nikomu nie wypłacić.Korzystne dla państwa i prędko zmiany się nie doczekamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przykro mi ale to co ostatnimi laty pis wypłacił w tej kwestii musi robić wrażenie

Dziś po tarczach covid kasa zapewne pusta to uniki robią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, lokizom napisał:

W aplikacji musi byc blad we formule, byla robiona na szybko i pewnie ktos cos pomylil.

;) :)

Była zrobiona zgodnie z zamówieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z innej beczki-apka suszowa i zakładanie profilu zaufanego poprzez logowanie w banku-trochę mnie to niepokoi.Czyżby cień NWO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponoć dla niewprawionych i pijących lepszy profil zaufany niż bankowość elektroniczna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słońce odbija , dla mnie wygląda na rzadki , jestem nauczony że rośnie na całym polu , dlatego  wizualnie wygląda też gorzej

@jarki sylweatra dziś obchodziłeś, czy nie mogłeś zasnąć

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zakrapianie nic nie pomoże na suszę :) nie ja nocny marek jestem ;) 

Różne susze już bywały ale chyba w marcu jeszcze nie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko aminokwasy moga pomoc oseobine roslinom w suszy

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie stosowałem bo nie wierze że pomogą, narazie to suszy nie ma, byle do 15 maja coś konkretnego popadało , a najlepiej do 10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Redukcja pędów, źdzbeł postępuje choć nie widać na razie tego z daleka, zanosi się na nadal suchy początek maja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W gęstych pszenicach to tak , jak sie szpadlem kopie w rzepaku ziemia wilgna ,w pszenicy mokra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, miwigos napisał:

Nie stosowałem bo nie wierze że pomogą, narazie to suszy nie ma, byle do 15 maja coś konkretnego popadało , a najlepiej do 10

To nie jest kwestia wiary czy pomoga.

Wydaje sie ze najskuteczniejsza w suszy powinna byc prolina. Wazne zeby byla wysoka przyswajalnosc czyli duzy procent wolnych aminokwasow. No i oczywiscie lewoskretna. To powinno zalagodzic troche skutki suszy poniewaz roslina nie musi traci energii na jej produkcje. No a jak popada szybciej powinny rosliny sie zregenerowa. O ile popada, bo jesli nie popada to nie pomoze nic. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy te cuda zawieraja to co powinny, według mnie dla kasy to robią i nas naciągają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś się mówiło że tytan jest dobry na wszystko później krzem

Ogólnie też jestem mocno sceptyczny 

Wody trza i tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.... zaraz zaraz ... to u Was nie jest mokro jak cholera? bo tutaj tydzień temu się nie dało w pole wjechać... generalnie to susza nie jest taka zła jak sie popatrzy na ostatnie dwa lata i opady co drugi dzień...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no jak po tygodniu od siewu wschodzą buraczki czerwone to chyba musi być mokro... w suszę to chociaż da się uprawić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dobijaj forumowiczów z północy, wiesz jak u nas jest. W przydomowym ogródku podziałałem trochę ręcznie to mięśnie wszystkie czuję. Mokro jest wystarczająco a zapowiada się na deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na tych polach gdzie nie napadalo te 8mm z burzy juz rosliny usychaja mimo rzadkiego lanu

zdjecie.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie już bierze zboża, niby ładne ale już widać całe w wosku się bronią bo odcień zmieniły, tydzień upałów i poskłada, 

największa zagadka to rzepak jak bardzo zredukuje i czy deszcz zdąży go uratować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No rzepak to jest zagadka. Bedzie bardzo nierowny, ped glowny juz w 70% kwitnie a boki dopiero zaczynaja. Jak popada pod koniec tygodnia to jeszcze ma szanse na dobry plon bo jeszcze by pociagnal te kolejne pedy a jak nie popada to bedzie bieda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pomału i u mnie zaczyna brakować wody. Najgorsze, że rzepak szykował się na więcej pędów i zaczyna redukować. Gdyby od razu wiedział, że nie będzie miał wody to by nie rósł tak do góry i nie tracił energii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się