jarki

Susza

833 postów w tym temacie

Do tragedii to potrzeba jeszcze mokrych żniw i będzie komplet nieszczęść

się martwili pełnymi magazynami, nie będzie gdzie sypać a tu okaże się ze nie będzie czego sypać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krowiarze to tutaj już za słomą szaleją.

Susza+ekoschemat i robi się problem. 

Kuzyn płacze nad jarym jęczmieniem-ponoć zaczął zasychać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój też zaczyna zasychać. Siałem go bezpośrednio po miedzyplonie, także zaoszczędziłem sporo wilgoci. U sąsiadów już też poklapniete po orce jak pole tydzień leżało do siewu. Myślę że może 10-20 mm moglo wody być różnicy dzięki temu. Dodatkowo resztki po międzyplonie też zatrzymały trochę wody. Ale tygodnia to on nie wytrzyma bo jednak też kalendarz robi swoje i musi rosnac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zero deszczu na horyzoncie do połowy czerwca

patrząc na prognozę na weekend to niektórzy  w sobotni poranek mogę spodziewać się przymrozku 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też deszczu nie widać, jeszcze biedy nie ma ale już na włosku jest.

A pomidory w ogródku szlag trafi ale to fenomen nie jest. Pamiętam jak ziemniaki zmarzły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spojrzcie sobie na prognozę pogody w Niemcach albo Francji. Taki Paryż pod koniec następnego tygodnia nawiedza upały ponad 30 stopni i to nie jeden dzień a niby cały tydzień. Myślicie ze tam inaczej działa taki upał na rośliny niż u Nas. Zamiast zapowiadanych rekordowych plonów w UE będą zapewne najgorsze od wielu lat. Ciekawe tylko kiedy propaganda się nie obroni

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ojciec mowi że taka susza była w 94. Skosił mniej niż zasial. Zaczyna tak wlasnie to wygladac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przełom lat 80/90 był bardzo suchy tak jak 70/80 bardzo mokry 

Może to być nieco mylnie bo ludzie pamiętali te bardzo mokre lata 

W mojej pamięci najsuchszym i bardzo ciepłym był rok 1992 

Wtedy był ten wielki pożar lasów spłonęło ponad 9 tyś ha 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, jesteś pewien?

Tak źle,jak w 2000 to chyba nie było..+32*C we Wielkanoc(i jedna HL 8011 z 2,63ha pszenicy.)

Ale dobra...łatwiej w ćwierćwieczu wychwycić te dobre lata... bo było ich mniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i wielu straciło kontakt z rzeczywistością, a ten rok zapowiada się że będzie końcem kariery co dla niektórych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby czemu mieliby splajtować?Tylko jeden Jeleń 6920 z 2003 się przybył.Tak to nie ma gospodarzy,którzy przeinwestowali.Jedynie kasa "utopiona" w produkcję roślinną to fakt...standardowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 4.06.2023 o 15:47, lokizom napisał:

Ojciec mowi że taka susza była w 94. Skosił mniej niż zasial. Zaczyna tak wlasnie to wygladac

U mnie akurat wtedy żle nie było , pszenica 6,5 -7 ton , rzepak 3,6

 

W 2000 pszenica ozima 6 ton, jara po wymarznietym rzepaku 63-4 tony ,, jedno pole rzepaku zostało 2,3 t

2001 rzepak 4 t, pszenica 6, kris dał 8 t

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@miwigos w 2000r.-63ha wymarzniętego rzepaku!?Wtedy tj.w 1999 pod rzepak wałami pierścieniowymi tu uprawiali,a pszenicę 12albo13 listopada sialiśmy i od kwietnia 2000 żar i zero deszczu.Zresztą w tej części wioski to nigdy nie pada i tyle w temacie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie, jest ok. Raport do 20.06. Cofnąłem się o kilka stron w temacie pogoda i na dobre rozkręciło się u Was po 20. Dlatego j jestem na niebieskim a większość Polski na pomarańczowo i brązowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli według raportu troche gorzej jak u mnie , a na polach jest OK u mnie , na dobrych ziemiach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tyle że u Ciebie jest większy minus bo było większe parowanie i więcej deszczu a u mnie trochę mniej wyparowuje i mniej deszczu jeszcze. Do tego dochodzi u mnie opad jeszcze z 24 kwietnia wliczony w ten raport dosyc duży na stacji najbliższej musiał być a u mnie było o ile pamiętam w rzeczywistości 17mm wtedy. Tak naprawdę jakby przesunęli datę raportu od 25 kwietnia do 25 czerwca to byłoby -300 i więcej. A u Ciebie ta wartość spadłaby pewnie do poniżej -200. I to jest właśnie minus też takiego raportowania

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się