jarki

Susza

833 postów w tym temacie

"nie myślałem że będę chwalił izbę rolniczą" jak tak dalej pójdzie to wstąpisz do zielonej koniczynki:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin81

Mówisz że nic nie piszemy

CO ja mam pisać ręce opadają

Jeszcze niedawno rzepak wydawał się najsłabszą uprawą

Dziś jest najlepszą wygląda na 3+ wspaniały groch wykitował w 2 dni

Dziś wygląda też na 3+ a pszenica jara jest rzadka i usycha

Plony będą tragiczne !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki-co do pszenicy to się nie dziwię-piszesz,że masz praktykę,a nawet w lutym siejesz coś koło 200kg.Moje C2 w końcu ześrutowałem-choć posiana w zamian mieszanka(jęczmień+peluszka)zawiodła na polu po oborniku.Pozostałe to loteria-jak mój rzepak z 3+ wysypie się 1+ ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Każdy z Nas wie, że plony będę w tym roku sporo poniżej średniej, a oni w raportach twierdzą dalej ze 2 mln t więcej jak w zeszlym roku, masakra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@jarki-co do pszenicy to się nie dziwię-piszesz,że masz praktykę,a nawet w lutym siejesz coś koło 200kg.Moje C2 w końcu ześrutowałem-choć posiana w zamian mieszanka(jęczmień+peluszka)zawiodła na polu po oborniku.Pozostałe to loteria-jak mój rzepak z 3+ wysypie się 1+ ???

 

Moja posiana 150 kg na ha wyległa na dołach i wydaje się za gęsta Tybalt :-\

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin81

Że mam doświadczenie w pszenicy jarej to o wiele za dużo powiedziane

Tak naprawdę to moja druga choć w zamierzchłych czasów coś tam siałem

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja posiana 150 kg na ha wyległa na dołach i wydaje się za gęsta Tybalt :-\

To musiało u ciebie padać ,albo ziemia II kl. ,czarnoziem,inaczej ,za gęsta by nie była ,moja nie jest zła ,siana 200 kg,miała po 3-4 rozkrzewiena ,bo wcześnie siana , a kłos puściło 1-2 rozkrzewienia,całe szczęście że teraz napadało to jakiś plon będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na Wałycyckach susza przed ostatnimi opadami tak dała się odczuć, że sąsiad właśnie vistulę szykuje do żniw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie też "license by Staliniec S-4" na chodzie-kilka egzemplarzy w Biskupinie widziałem...tu wszystko PO DESZCZU power-a dostało i rośliny i gospodarze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, na Wałycyckach dwa takie jeżdżą, między Johnami innych.

 

Wróciłem na Kaszuby, a tu sucho, kurzy się... Za Wisłą było więcej wody.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Marecki@podziwiam,że "dwie sroki za ogon ciągniesz" ;) -to ile masz kilometrów między gospodarstwami-skoro ta sztuka Ci się udaje?Wuj jeździ z Fordonu 45 km,ale tu tylko produkcja roślinna-jak tam pada to tu sucho i na odwrót

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

140 i na Wałycyckach też tylko roślinna, z naciskiem na łąki. Inaczej byłoby raczej niemożliwe. Nieraz dojazdy męczą i ciężko rozplanować, gdzie kiedy być, ale szósty rok jestem na podwójnym gazie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglądą sprawa szacowania strat w uprawch bo musi być 30 % ale jeśli np straty z powodu wymarznięcia były 20 ^% i z suszy 25 % to się powinno moim zdaniem to sumować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niby pada, niby mokro a znajomy orał i mówił że sucha ziemia pod spodem, tymczasem już 14 a IUNG odciąga ile może 5 raport (11.V - 10.VII), nawet wersji tabelarycznej jeszcze nie mia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby ciągle pada i zachmurzenie ale ja za lipiec mam tylko 25mm

Średnio 2mm na dzień pogoda żniwna :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie już na pszenzycie widać skutki suszy majowej, chociaż padało 10 dni temu. Łącznie w maju 12mm. Liście oklapniete tam gdzie VI klasa

 

I gdzie tu sens badać suszę jak iung w systemie 6 dekadowym, kiedy po 1 dekadzie bez opadów widać skutki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DSC01606.JPG

A więc ten tego, siałbym kukurydzę ale nie da się zaorać. Może jeszcze mało widziałem ale nigdy na początku maja czegoś takiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dad.jpg

Zdjecie sprzed 4 dni, przy okazji robienia zabiegu na platek w najslabszych miejscach, wtedy to było jeszcze 5% pola, dzisiaj tak wyglada juz ok 15-20% plantacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym że rzepaki słabo osłoniły glebę i nadal jest duże parowanie wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy korzeń czasem nie jest trafiony w tej roślinie ?

Największym problemem jest korzeń a właściwie jego brak, może jest i palowy ale brak bocznych solidnych co by czerpał z gleby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie szukajcie dziury w całym, z tego co pamiętam kolega pisał, że korzeń zdrowy i rozbudowany. Postawmy sprawę jasno, żadne parowanie bo nieosłonięta gleba, żadne uszkodzenia pozimowe, śmietka czy choroby, BRAK WODY i ch.j

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się