jarki

Kiszonki-sianokiszonki

87 postów w tym temacie

Tu by się przydała jakaś osiemdziesiątka 385-912 itp

Ale wtedy musi być w gospodarstwie jeszcze jakiś mniejszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ukasz, ale ciągnik ma dostawać, a nie stać na placu. Ty na bambrow krzyczysz ze jonow oszczędzają, a sam, e, nie mój perkins się

zmęczy ;)

 

A już na poważnie. Był czas ze przy wozie 10m3 stała sześćdziesiątka. To był bul

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

3p ma dostawac niz stać ale potem ja dostaje po kieszeni jak silnik do remontu co roku wiecej mnie naprawa kosztuje niż to jest warte taniej mnie usługa wyjdzie tak jak jarki pisze c385 i można kosic

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jeszcze dużo robi powierzchnia pola. Bo jak 360 miałaby jeszcze w górę to ciągnąć, to lepiej wyjść i ja pchać żeby miała lżej. A w jedną stronę jeździć to też głupiego robota. No chyba że 1 ha by tylko był.

No i zależy też, czy ma jeszcze konie, czy już tylko kuce jej zostały.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Åąki zwalone, chociaż trawa nieciekawa, bo deszczu brak i większa już i tak nie urośnie. Trzeba się cieszyć tym, co urosło.

1,5ha polnych traw wypalone przez suszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siano zebrane. Jedyny pożytek z tej suszy, że samo schło. Ale ilość dobija, bo była połowa tego, co zbierałem w normalnych niesuszowych latach. Szkoda gadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mówi że nie warto kosiarki zakładać

Najpierw przemarzła teraz wyschła-wyginęła

Truje mi d.. O słomę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogoda się zapowiada, to jadę drugi pokos trawy. Będzie co zebrać na kichę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sucho wszędzie i w połowie września w trzy dni siano zebrane na sucho. Patologia pogodowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jęczmień ozimy można skosić na kiszonkę razem z żytem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

large.DSC_0335.jpg.3bd63dd88ea8fa1a84c0cfdb185a9736.jpglarge.DSC_0331.jpg.904a8717c23b7fb95af4d6cc39b4a894.jpg

Trawa i koniczyna siana (na ironię) na początku lipca ubiegłego roku. Póki co chyba moja najlepsza uprawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I jak tu się powstrzymać z udawaną uprawą tylko wydzierżawić i brać dopłaty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przedplonem było żyto na kichę, na początku czerwca zebrane, potem było sucho i twardo, robić się nic nie dało poza płytką talerzówką. Glifosat ze słońca spalił chwasty, potem po deszczach obornik w konkretnej dawce, wiosną gnojówka i póki co bez granulki nawozu, a wygląda najlepiej. Na razie ma 30cm. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

large.DSC_0358.jpg.755f0e9e97b9325c07a066117c5b6d92.jpglarge.DSC_0356.jpg.a681b4c80a8abdaf9bb7e26e7753d238.jpg

@jarki, u mnie to jest najlepszą uprawą ;)

W przyszłym tygodniu zbiór, nie będę czekać na kwiaty i druty z łodyg. Na piachu ma 50cm, na lepszej ziemi dochodzi do 80cm. Plusem jest to, że gęsty łan dłużej trzyma wilgoć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Piękna koniczyna z trawą :)

To jest dopiero karma dla przeżuwaczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

w tym roku będę odsiewał około 8ha trawy z przeznaczenie na kiszonkę i baloty. Stanowisko jest dość wilgotne jednak jakość gleby nie powala. Muszę znaleźć dobrą mieszankę traw dla krów mlecznych. Każdy dystrybutor chwali coś innego, a już najlepiej na targu wszystko wygląda. Obserwowałem handlarza i jak tylko ktoś przychodzi i pyta o nasiona na mokre to ten woreczek, na suche ten woreczek, na torfy ten woreczek. Jednak co najlepsze to za każdym razem wskazuje ten sam worek.

Macie jakieś doświadczenia już z odsiewanymi łąkami, jakieś sprawdzone mieszanki ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza gps zrobiona. W porównaniu do obecnego stanu na łąkach dodatkowe pole żyta się przydało. Teraz będzie można za następną uprawę się zabrać, podobno las mam sadzić :p ale tyle w tym roku drzew już wsadziłem, co inni nie zdążyli nawet przez całe swoje życie i widzę, że to nie ziemie na las, bo podlewać muszę ile tylko czasu mi starcza, dlatego za parę dni dynia pójdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Zaleca się zbierać w fazie miękkiego ziarna, ale jeśli to przedplon przed inną rośliną, to mam wymówkę ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się