jarki

Sport

323 postów w tym temacie

@jarki a to jeszcze kadra B zmiażdżyła Brazylię. Wielu dziwi postawa Vitala Heynena ale ja uważam, że dobrze zrobił. To część wielkiego planu. Nie odkrywa zanadto kart, przygotowuje naszą reprezentację na olimpiadę w Tokio. To duży temat, jedyny medal jaki zdobyła polska reprezentacja siatkówki mężczyzn to złoto na olimpiadzie w Montrealu w 1976r. Może już nadszedł czas żeby to powtórzyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tokio jest tak odległe że trudno cokolwiek mówić 

Przed Londynem też wszystko wygrywaliśmy a na olimpiadzie

Wracając do trenera jego nikt nie rozumie i tak musi pozostać 

Ważne że ufają mu zawodnicy ale zostawić chłopaków to nie jest OK

Wagner też był szalony może w tym jest metoda oby 

Czy kadra B? zobaczymy co jest warta A i co Kubańczyków 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nasi bardziej wygrywaja dzieki ,,team spirit". Ale jak przyjdą igrzyska to wszystkim się chce na 100% a wtedy niestety okaże sie ze odstajemy umiejętnościami od chyba najlepszej na razie USA i pewnie Rosji. Dojdą Włosi, Francuzi, Serbowie, Brazylijczycy i zdecyduje forma dnia pewnie i będzie ciezko chociaż o jakikolwiek medal

@tomtom

Tenis jedna z najpiękniejszych dyscyplin sportu. Ostatnio mało oglądam ale wyniki śledzę od czasu do czasu. Starzy wyjadacze łatwo nie odpuszcza a mają już lata na karku, czy aktualnie graja młode talenty na ich miare, no nie wiem

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...lokizom ja siatkówkę oglądam cały czas i umiejętnościami nie odstajemy od nikogo... Kurek, Kubiak, Zatorski, Drzyzga, Bieniek, P. Nowakowski - to są zawodnicy ze światowej czołówki na swoich pozycjach... do tego Leon, to tak jakby w piłce nożnej do reprezentacji Francji dołączył Cristiano Ronaldo...do tego silne zaplecze... to nie jest tak, że jak zawodnik się wspaniale wygina pod siatką to już najlepszy na świecie a inni to cioty przy nim... siatkówka to nie jest taki prostolinijny i oczywisty sport jak piłka nożna ... potrzeba lat i dużego zaangażowania, żeby ją zrozumieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kurek błysnał na ostatnich Mistrzostwach Swiata a wczesniej przez kilka lat był cieniem samego siebie. Pytanie czy utrzyma(trafi) forma. Napisałem, że odstajemy od USA umiejetnosciami i dalej tak mysle. No i Rosjanie też lepsi ale nie aż tak jak Amerykanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Rosjanie pokonali nasze rezerwy ale z pierwszym składem by nie mieli szans... skład to oni mieli jak grali Tietiuchin i Siwożelez... z Leonem w składzie tylko Brazylia będzie równorzędnym przeciwnikiem, dla nas bo u nich wrócił Lucarelli i mają naturalizowanego Leala... a jeszcze co do umiejętności, chociażby taki przykład - w ostatnich turniejach byliśmy najlepiej blokującą drużyną, więc chyba umiejętności też mają bo timspirit to trochę za mało żeby dobrze blokować... to że zawodnik lata nad siatką i atakuje w 3 metr na potrójnym bloku jak Anderson to nie znaczy że obiektywnie ma najlepsze umiejętności bo na to się składa wiele elementów...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W siatkówce od lat mieliśmy jakąś traumę to do Rosjan to Brazylijczyków 

Ostatnio ci drudzy mają w stosunku do naszych chłopaków przegrywaliśmy w szatni

Dziś to nas się świat boi Rosjanie podeszli bardzo poważnie do meczu z naszymi 

Mimo tego że wiedzieli że to młodzież dali odpocząć swoim najlepszym w meczu z USA

Jeśli mowa o detale to nikt nie wie czego się spodziewać po meczu zwłaszcza po Vitalu 

Ten facet ma swoją koncepcję i dopóki się sprawdza jest OK 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego widzę że z Tobą merytorycznie o siatkówce to ja sobie nie pogadam 

Moja wiedza jednak jest pobieżna 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... nie no może o siatkówce nie, ale ogólnie tu sami ludzie o szerokich horyzontach -  jak nie o rolnictwie to o sporcie albo filozofii... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co nie zmienia faktu że to jeden z ładniejszych sportów drużynowych 

Sam przez wiele lat grałem ze znajomymi dziś młodzi tylko smartfony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no i git Francja pokonana, odbili się od naszego bloku ... Igrzyska coraz bliżej... i nie chcę tego mówić ale powiem - a nie mówiłem... jednak umiejętności są, bo nawet wielka gwiazdeczka N'Gapeth był dzisiaj cieniem przy Kubiaku ... a i Wilfredo w końcu odpalił :)

Edytowano przez sapek
...moderator by tego nie wyłapał... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czego bym NIE wyłapał bo o mnie chyba mowa?

Niestety nie oglądałem ale wynik i styl znam jest moc 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...jarki sam napisałeś że merytorycznie o siatkówce to sobie nie pogadamy... :) nieważne, sam siebie zmoderowałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra my Polacy jak makaroniarze na wszystkim się znamy

Zwłaszcza na polityce piłce nożnej i siatkówce też oczywiście 

Ja jak @ansu kiedyś pisał typowy Polak jestem ;) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... do makaroni to mam ambiwalentny stosunek... był  w tym roku taki ksiądz po kolędzie u mnie właśnie Włoch, ale organizuje wystawy itd na temat odkłamywania historii Polski i pokazania że to Niemcy na nas napadli w 1939 itd (co dla niektórych nie jest takie oczywiste w dzisiejszych czasach) ... poza tym gdyby nie Włosi nie było by "Ojca chrzestnego" i pewnie całej tej palety filmów gangsterskich, ale to już temat zupełnie inny...:) co do sportu to ja się na piłce nożnej nie znam już za bardzo, teraz siatkówka i skoki narciarskie... lubię też naszych lekkoatletów, oni zawsze czymś zaskoczą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj aż przykro było patrzeć jak nasi siatkarze dali wycisk Czechom. Dzisiaj grają z Czarnogórą, ja nawet nie wiedziałem że mają swoją drużynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To już będzie koniec turnieju bo tak się ułożyło że dopiero w półfinale na nich możemy trafić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj kolejny spacerek tym razem hiszpański znów były przebłyski 

Jutro Niemcy byle nie zlekceważyć i.. Rosjanie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no szczerze to też myślałem, że półfinał z Rosją będzie, chociaż Słoweńcy to nie są chłopcy do bicia i wbrew pozorom to nie jest aż taka wielka sensacja... poza tym pisałem kiedyś, że Rosja już nie ma takiego składu jak za Siwożeleza i Tietiuchuna... szczerze to mnie bardziej zainteresowała bezsilność Włochów z Francuzami... gracze z Półwyspu Apenińskiego wyraźny kryzys przeżywają ostatnimi czasy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak włoska siatkówka ostatnio się zacięła nie pomogły nawet machlojki

Wracając do Rosjan myślę że trochę za pewnie podeszli do Słoweńców 

Mecz w Lublanie dla naszych nie będzie jak u siebie wręcz odwrotnie 

Na papierze wyglądamy lepiej trzeba to udowodnić

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może być ciężki temat. Łatwiej by się chyba grało z Rosją. No nic, 4 miejsce już jest ale niech tak nie zostanie. Liczymy na dobry występ naszych rodaków dzisiaj.

P.S. Piszemy tutaj jak przykładowo Brazylijczycy podczas mundialu. W piłce nożnej 4 miejsce Polski na mistrzostwach (jakichkolwiek) to byłby mega sukces a tutaj... Dlatego nie oglądam tych celebrytów. Jestem dumny, że mamy taką wspaniałą drużynę piłki siatkowej, jestem dumny z bycia Polakiem :-D. Powodzenia chłopaki, cała Polska z Wami!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się