Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
indian-service

biopaliwa

21 postów w tym temacie

Jest nawet plan aby bolidy Formuły 1 śmigały na biopaliwie - ciekawe jak to przejdzie  :(

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też o tym słyszałem. Myśle że to super pomysł :( :o :( :o A nazwę można zmienić na ECO fomula 1 :( :( :( Swoją drogą to ciekawe jakie byly by osiagi takich bolidów jeżdżących na biopaliwie :( :( :(

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciągniki na biopaliwo jakoś dają sobie radę, więc porządnie zaprojektowane silniki F1 mogą wymiatać tak samo jak i teraźniejsze.  :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a pamiętacie jak kilka lat temu pisano w gazetach jak to Kalinowski i inni którzy tworzyli ustawę o biopaliwach chcą zepsuć silniki naszych aut?

Uważam - wtedy rząd nie poszedł na to, bo za duże było ciśnienie lobby paliwowego.

Teraz same przepisy unijne wymagają wkładu biopaliw i może to jakoś będzie powoli wchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kilka lat temu to na haslo "biopaliwo" wyskakiwal diabelek z pudelka w postaci redaktora Kublika z Wyborczej. Dzis branza biopaliwowa interesuja sie tacy inwestorzy jak Warren Buffet czy Ted Turner. Wiec temat jest na pewno przyszlosciowy. Choc z drugiej strony na efekty stosowania biopaliw w obecnej postaci na silniki naszych aut to ja bym jeszcze poczekal. Slyszalem wypowiedzi goscia z Instytutu Transportu Samochodowego o tym, ze np. biodiesel stosowany w silniku z katalizatorem przyspiesza zuzycie silnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast słyszałem o ciągnikach jeżdżących na zwykłym oleju spożywczym z biedronki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja natomiast słyszałem o ciągnikach jeżdżących na zwykłym oleju spożywczym z biedronki ;D

 

temat powraca przez te ceny

jak jest ciepło to stare traktory śmigają bez problemów

i sporo ludzi wraca do opałowego

mix tych ostatnich wydaje się być jakimś rozwiązaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i będzie w tym roku problem {rzepak}

chyba że zastąpią go palmowym,słonecznikowym  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wytworzenie biopaliwa w tym roku ze względu na ceny rzepaku jest nieopłacalne, obecnie kosztuje ok. 5,5 zł/l  :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tylko na co się przerzucą? Chyba nie przewidzieli kryzysu w żywności. Mówiło się o nadwyżkach, a tu niespodzianka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapasów zbóż na pewno nie ma, nasion rzepaku też na pewno. Przy takiej cenie :o tona rzepaku kontraktowana jest już na blisko 2 tys. zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli cała energia, którą wpakowali w biopaliwa, idzie na darmo z powodu kryzysu żywnościowego.

Teraz szansą będzie samochód na słońce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Brazylii jeżdżą na mieszance zawierającej ok. 25%, a nawet ponad 95% bioetanolu (paliwo Alcool) i silniki dają radę. Pewnie, że to nie w smak arabskim szejkom, ale ciągle najwięcej do powiedzenia ma rynek. W Polsce bioetanol ciągle jest droższy od paliwa kopalnego. Ale jeszcze kilka lat i wszyscy będziemy jeździć na bioetanolu :o

 

A tak z innej beczki - pogromcy mitów pokazali, że diesel pojedzie na używanym, spożywczym oleju roślinnym, np. takim z frytkownicy. Ktoś się odważył sprawdzić? Jeśli tak, niech napisze ile kosztował remont silnika :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy B100 to tosamo co biodiesel? Moja trzydziestka jeździła na tym jakieś 8-mcyi muszę przyznać, że nie jeździłem na większym gównie. Pompę paliwa szlag trafił, nie można ciapka odpalić gdy jest zimny. W środku pompy wszystkie części oblepione były jakimś ciemnym gównem trudnym do usunięcia nawet przez benzynę extrakcyjną. Precz z biopaliwem !!! >???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

niezła burza się pot tym artykułem rozpętała ;D ale to 60 gr/l faktycznie wydaje się zbyt piękne, by było prawdziwe. No i papierologia stosowana, żeby załatwić wszystkie pozwolenia.. Ale może warto ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znając red. naczelnego SE Pana Jastrzębowskiego i jego podejście do prowadzenia dziennika wątpię, aby puścił aż takie przekłamanie, jak uważają komentatorzy. No nic nie pozostaje innego jak wysłać do niego list i przkonać o tym, że to co relacjonuje w swojej gazecie jest totalną nieprawdą i prosić o sprostowanie. Do dzieła !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0