jarki

Insektycydy

180 postów w tym temacie

Opryskałeś ten rzepak?

Gdzie TO wykopałeś?

Cholera nie bardzo widzę chyba muszę otworzyć na czymś większym

To drugie to chyba drutowce ewentualnie lenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykopałem to w pszenzycie ten drugi ma takie trzy odnóża od strony głowy jak to ma głowę postaram się lepsze zdjęcie dodać myślałem że to jest łokaś garbatek ale on jest czarny i też ma trzy odnóża a ten jest czerwony.

 

A rzepaku nie opryskalem bo nie zdążyłem, deszcz mi przerwał fajnie ciepło jest ale deszcz a dzisiaj wiało strasznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pszenżycie pojawiły się chrząszcze skrzypionek, opryskać teraz czy poczekać aż wylęgną się larwy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

kontynuując wątek http://forum.farmer.pl/topic/1117-jeczmien-ozimy/page__view__findpost__p__21450 pienik ładnie przezimował i teraz złożył jaja tam gdzie był jęczmień ozimy, czyli na jarym i pełno piany na liściach. Jakby ktoś miał tego cudaka to deltametryna załatwia sprawę. Bałem się, że przez tą pianę pyretroid nie dotrze do szkodnika ale zostawiłem kontrolę i na pewno działa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie stosowałem właśnie i pewnie dlatego miałem masowe wystąpienie szkodnika, jakieś 50 sztuk na metrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może co to za szkodnik w pszenżycie są też zielone małe robaki , to chyba mszyce , pszenżyto teraz przekwita dużo szkód teraz narobi na kłosach czy lepiej opryskać ? tylko pszenżyto ma teraz wysokość 140 cm nie wiem czy nie narobię większych szkód , pryskał już ktoś z was kiedyś takie duże zboże ? poniżej link z fotkami .

 

 

http://forum.farmer.pl/gallery/album/110-pszenzyto/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pryskałem kiedyś pszenżyto C-330 nawet po kwitnieniu

Szło dobrze nie widziałem specjalnie szkód

Dopiero podczas prasowania słomy jak zaczęło się nawijać na podbieraczu

Zauważyłem że sporo leży przy ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ta mszyca duże teraz szkody zrobi , a czym najlepiej opryskać bi 58 da radę czy lepiej pyrinexem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pyrinex to chyba przerost formy nad treścią. Ja zbóż nigdy nie pryskałem od mszycy, czasami "przy okazji" od innych szkodników. Moim zdaniem nie robią większych szkód w tej fazie. Jesienią przenoszą wirusy i to jest groźne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie chloropiryfos dobrze działa na mszycę

Ostatnio wyratował mi dupsko pod postacią cyrenu

Wydaje mi się że to działanie gazowe załatwiło sprawę

Co prawda dodałem pyretroid robiąc nurelle z +

 

Jeśli mowa o szkodach (a są) to sam musisz zadecydować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę się wpakować w to pszenżyto c-360 , bardzo dużo tej mszycy jest , spróbuję zobaczę co się będzie działo tylko nie wiem jeszcze czym , może dodam jeszcze tebu na kłos bo mi zostało , a jeszcze jedno muszę czekać do końca kwitnienia pszenżyta ? bo podobno nie można pryskać podczas kwitnienia . Wielkie dzięki za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tebu odpuść w tej fazie pszenżyta a z opryskiem poczekaj do końca kwitnienia. Możesz zrobić więcej szkody niż pożytku. A wjazdem się nie przejmuj jak masz dobrze ścieżki zrobione

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy o chwastach a czy ktoś dodaje insektycyd na mszyce albo jedzie extra jakimś śmierdzielem + mikro na wcześniej siane pszeniczki ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie narazie czysto. Zboża zaczynają sie krzewic na szczęście. Jęczmień siany 25 wrzesnia pędzi jak szalony, może jeszcze cos z tego bedzie. Jest blisko kuku i trzeba go monitorowac

Edytowano przez lokizom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i właśnie dlatego jestem zwolennikiem późnego siewu, po sąsiedzku jest łąka chyba ze dwa tygodnie wcześniej posiane, tam jest raj dla mszyc bo QQ przez miedzę, już widać robi się żółto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...ten pyretroid na skrzypionki to może być np. lambda-cyhalotryna w Karate Zeon...co o tym środku sądzicie? bo chrząszcze już są i to sporo więc pewnie larwy też się pojawią za jakiś czas...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrzypionkę zwalczy każdy pyretroid pod warunkiem że w odpowiedniej temperaturze

Tylko że w zbożach zwalcza się larwy czyli jeszcze czas na insektycydy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...to że larwy i że czas to wiem... tylko mnie interesowała s.cz która będzie najskuteczniejsza...bo jest tego cholerstwa pieprzą się jak króliki na tej pszenicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się