Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
jarki

giełda rolna-serwisy aukcyjne

24 postów w tym temacie

mam jeden przedmiot wystawiony na razie zero zainteresowania ale na allegro to samo chyba cena nie odpowiada  ???

jak zabezpieczyć się przy zakupie używanych części na przykład na allegro itp.

chodzi o to by być pewnym że sprzedający mnie nie wykiwa i nie przyśle części uszkodzonej

Faktycznie, odbiór osobisty to najpewniejsze rozwiązanie. Dobrze też przejrzeć komentarze sprzedającego - jeśli ma 130 komentów i wszystkie pozytywne, to znaczy że nie ma zwyczaju robienia ludzi w trąbę.

130 pozytywów to niekoniecznie musi być dobry sprzedawca. Trzeba jeszcze sprawdzić ile z tego to kupujący wystawili no i może sobie nabijać komentarze na "większy przekręt". Nic nie jest pewne. Ja staram się kupować od sklepów które mają parę tysięcy pozytywnych komentarzy i nawet jeśli trafi się kilka negatywnych często się decyduję na taką transakcję, zawsze trafi się jakiś niezadowolony klient który na przykład nie potrafi czytać opisu aukcji "bo przysłali mu uszkodzony" a nie przeczytał, że właśnie w takim stanie przedmiot był wystawiony.

Nie wiem, jak z innymi serwisami aukcyjnymi, ale na allegro nie da się "nabijać" komentarzy - każdy komentarz jest związany z transakcją (1 transakcja = 1 komentarz), a komentujący musi mieć potwierdzony adres zameldowania (kod rejestracji użytkownika przychodzi na ten właśnie adres). Trudno więc założyć sobie więcej niż kilka kont. Masz rację, że parę tysięcy komentarzy to lepsze świadectwo, ale w przypadku szarego użytkownika, który raz na jakiś czas chce się czegoś pozbyć/ coś nabyć - te kilka tysięcy transakcji to niemal nieosiągalny pułap. Kupuję w sieci od lat, nie tylko duperele za grosze ale też RTV-AGD i jak na razie - odpukać- nikt mnie nie chciał oszukać.

Da się poprzez otrzymywanie komentarzy zwrotnych od sprzedającego. Wielu tego nie zauważa, że sprzedający ma wiele pozytywów ale większość to rekompensata od sprzedającego za wystawienie pozytywnego komentarza. Poza tym oszuści sprzedają różne duperele, nałapią kilkaset pozytywów i wtedy zaczynają naciągać wielu ludzi jakąś wyjątkową promocją i itp. Tysiące ludzi w tym kraju jest co roku tak oszukane ale allegro chyba za to jakoś zwraca (nie jestem pewien - kolega mi tak mówił). Poza tym konto rejestruje się "na słupa" i konto w banku również ale jak to zrobić to na publicznym forum tego nie powiem.

wszystko jest ok jeśli idzie za pobraniem

allegro też odpowiada za przelewy :-\ podobno

ale co jeśli chcemy kupić część używaną do traktora a gość nie chce za pobraniem tylko na konto ???

tu wydaje się że trzeba jechać a to jest drugi koniec kraju

swoją drogą skoro nie chce za pobraniem to pewnie nie warto jechać i koło się zamyka >:(

Ja droższe rzeczy biorę wyłącznie za pobraniem, chyba że mam już jakiś sprawdzony sklep.

przy droższych rzeczach kwota przesyłki za pobraniem stanowi coraz mniejszy odsetek całej transakcji, więc wolę nie ryzykować.

Jeśli nie mają takiej opcji, rezygnuję.

Często jest tak, że sprzedający też się boi bo może nie zapłacisz i będzie narażony na koszty przesyłki oraz czas. Ale wydaje mi się, że to jest kwestia dogadania się, a jeśli się bardzo upiera żeby mu wpłacić na konto to różnie może być. Przyśle Ci cegłę albo towar niezgodny z opisem i zacznie się ciąganie po Policji, Sądach.

Drugi koniec Polski powiadasz? Ja jestem przecież z drugiego końca, może blisko mnie to podskoczę i odbiorę? :)

Witam

Mam problem z kupnem ciągnika a dokładnie typ taki jak w temacie.Znajduje sie on w uK(united Kingdom) i jest do sprowadzenia,za pomocą eBay.Nie wiem czy to jest bezpieczne,Do tego nie wiem czy można zaufać komuś kto jest w UK.Ciągnik znalazłem na serwisie Tablica.pl.Proszę sprawdzić za całkiem niską cenę.Proszę o rady dotyczące tej transakcji.

no chłopie to jest drogie pytanie, ja na pewno nie odważę się Ci dawać porady

bałem się kupić silnik do ciapka za 2000-2500 zł :-\

a dużą masz promocję? poszukaj w okolicy jeszcze kilku, wsiadaj w auto i but.... śpiwór, chleb i konserwy w bagażnik

wcześniej pogadaj z e spedycja kto, gdzie i za ile jeździ, kiedy mozliwosc bycia....

tracisz 1200 zł w najgorszym wypadku, pozwiedzasz świat, albo kupisz maszynu

:)

najlepiej to wplac zaliczke i bedziesz mial klopot z glowy-ani kasy ani ciagnika :lol: .pelno jest takich oszustow, zdjecia z innych portali,opis automat tlumaczy, kontakt tylko meilowy,

Ja z czystym sercem mogę polecić giełde rolną agrokaner . Korzystałem z kilku innych i uważam ze to właśnie agroskaner jest najlepszy :) bo jest dużo ciekawych ofert przede wszystkim ale prostota wyszukania produktów jest fajna ;) bo nie trzeba się bawić z tym. Tylko wszystko jest jasno i przejrzysto

dzisiaj najlepsza do sprzedaży jest tablica, zainteresowanie innymi serwisami aukcyjnymi jest mierne. A najbardziej wkurzające są telefony od przedstawicieli innych serwisów, siedzą po konkurencyjnych portalach, szukają ofert np rolniczych i dzwonia co 2 dni.

poszukajcie maszyn na stronkach polisingowych, na jednych są stałe ceny ogłoszeń , na innych oferty przetargów. Ludzie ponabierali maszyn i albo nie dali rady spłacać, albo nie dostali prow a maszynę mieli już na placu, bo presja sprzedającego była duża.

np.

http://www.poleasingowa.pl/

można zaliczyć wtopę, jeśli lisingobiorca wściekł się i w złości zepsuł maszynę,a można trafić dobry sprzęt trochę taniej.

tak zdecydowanie ostatnio tablica bije wszystkich

miał to być serwis regionalny ale jeśli towar trzeba odebrać osobiście to jak najbardziej

allegro kasuje niemiłosiernie w pewnych sytuacjach wyjęciem jest otomoto ja tam nie sprzedawałem

widzę że rozkręca się nasza firmowa giełda rolna ;)

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0