Tadeusz

Truskawki

135 postów w tym temacie

I o truskawkach też :( :P 

 

Wiem jak smakują :)

To sadzisz te mrożone czy tak normalnie 

Edytowano przez jarki
Sadzisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...@sapek-sadzę dwa rządki po 15mb-ale napisz proszę do kiedy

się prawidłowo sadzi(swojej odmiany nie znam,kiedyś była SENGA?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...do sadzenia polecają termin wiosenny... :) mówiłem już żę my tu na Lubelszczyźnie musimy kombinować... zresztą Lubelszczyzna to stan umysłu... Jarki sadze te normalne nie frigo...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak to wygląda z letnim sadzeniem? Niektórzy polecają sierpień... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no jeśli już w sierpniu są sadzonki i jest wilgotno to można i w sierpniu... to już da sensowny plon w pierwszym roku po posadzeniu... ale ja tam nie wiem, te moje 30 arów to jest taka troche manufaktura, ale cokolwiek się opłaca to sie tym zająłem ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sadze w połowie października z prostego powodu. Nie muszę tego pielić przed zimą,bo wiadomo że na świeżą plantację tylko motykol jest bezpiecznym środkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ty się śmiejesz a to dziadostwo odchwaścić to trzeba przez pole wzdłuż i wszerz przemierzyć na nogach - z gracką i w traktorze, - z pielaczem i opryskiwaczem i glebogryzarką.... zaczyna się wiosna i się rusza w truskawki z okrzykiem "a hoj przygodo"...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Oto piechurów idzie wiara,
Z młodzieńczej piersi dźwięczy głos:
Sztandarem naszym praca szara,
A losem naszym Polski los.

My, awangarda,
Pracy armia twarda,
nasz los, to Polski los,
nasz los, nasz los,"

pieśń z lat czterdziestych ubiegłego wieku ;) :)

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... dokładnie ja np mówię truskawkom że jak nie wyrobią planu trzyletniego to będą do zaorania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... sadzenie zakończone, dużo tego nowego nasadzenia nie ma bo raptem 28 arów i w zasadzie 99% tego do dalej Dukat...teraz żeby tylko przezimowały ...a zapisy na zbiory tych starszych już przyjmuję... jakby ktoś się chciał zrelaksować przy zbieraniu truskawek to zapraszam, zaczniemy pewnie jakoś na początku czerwca (przy dużej liczbie chętnych możliwość podziału na turnusy)... :)

2 osoby lubią to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nieźle. Moje byłoby łatwiej policzyć w sztukach, niż w jednostkach powierzchni ;)

Jarki powinien dać Cię do działu reklam za to promowanie swojego "sanatorium" :D 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem Mu dać bana ale ze truskawki i wszelkie owoce w tym roku słabo obrodziły 

Dostanie like'a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no w tym roku niestety na malinie nie dało się zarobić - pogoda zrobiła swoje... ale truskawki jak najbardziej się udały... u mnie taka dywersyfikacja produkcji (truskawki, maliny letnie, maliny jesienne) pozwala lepiej rozłożyć pracę w sezonie i większe bezpieczeństwo ekonomiczne - ten rok to dobrze pokazał, truskawki się udały a maliny niestety nie... ale nie ma co płakać jutro będzie lepiej :)

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... trafiłem ostatnio niechcący do pobliskiej szkółki i tak oglądając sadzonki truskawek - już oczywiście przebrane o tej porze - stwierdziłem że chyba najlepiej mimo wszystko wygląda Senga i Dukat - te odmiany miały duże sadzonki, żywo zielone liście bez grzybów pokroju czerwonej plamistości... i mnie naszła taka filozoficzna myśl - jak często nie doceniamy tego co mamy... :) moje kochane Dukaciki już sie przyjęły i mam nadzieję że nic im nie będzie i za dwa lata pier...ą plonem ... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakąś starą odmianę, kupiłem łąkę zarośniętą truskawką. Przesadziłem flance na pole wyczyszczone, a tam na razie zboża. W tym roku truskawka mi niestety wymarzła ale malina jesienna była ok. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I już po moich sadzonkach mróz dokonał dzieła zniszczenia. A może ktoś chce mrożone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daymon powrót po dłuższej nieobecności i od razu złe wieści niesiesz... sadzonki frigo na topie ostatnio.. :) u mnie na razie pod śniegiem truskawki, ale to dukat więc jestem dobrej myśli, chociaż było -23 ale większe mrozy wytrzymywały już...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Frigo to ja mam na polu.Gdybym miał pod śniegem to bym spał spokojnie o strą też się nie martwie. U mnie młoda Rumba nie rokuje zbyt dobrze pózno posadzona i niestety sadzonki też pozostawiały wielę do życzenia (wiadomo jak frigo wygląda) na razie to tylko gołe pole:( zobaczymy co wiosna pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... u mnie jeśli przezimują to będzie od wiosny walka z chwastem jak to bywa na ciężkiej ziemi niestety... w nowych już na jesieni się pokazywało trochę ale nie za bardzo się dało coś robić z tym przez pogodę... Daymon po skasowaniu starych truskawek siałeś pszenicę ozimą może? jak oceniasz przydatność takiego stanowiska pod oziminy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się