Tadeusz

Truskawki

135 postów w tym temacie

Wiadomo że nawożenie truskawki to głównie nawozy wieloskładnikowe więc pszenica na pewno się nie obrazi. Ja jednak sieje pszenżyto i przy niewielkim nawożeniu azotem można uzyskać bardzo dobry plon. Podobno nie powinno się uprawiać roślin kapustnych, wiadomo że nie powinny nawet rosnąć w sąsiedztwie truskawek(tego się trzymam). Rośliny okopowe moim zdaniem to też zły pomysł,chyba że ktoś zamierza nawadniać je dursbanem;)

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

korony sa raczej kremowe niż rdzawobrązowe więc chyba przetrwały, teraz niby jest -10 ale śniegu po kostki i nawet ziemia nie zamarzła, może będzie dobrze...large.5aad5d09cf4d4_Zdjcie-0153.jpg.4b2b05136f7f4f6651d35cd41cb4e9c9.jpglarge.5aad5ce8748e8_Zdjcie-0155.jpg.fa396d5b55948196e2a605cf79d4128e.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sapek, jeśli chciałbym dać siatkę na kreta, a potem agrowłókninę, to jak głęboko powinna iść siatka? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...szczerze to mnie teraz zaskoczyłeś, nigdy siatki na krety nie stosowałem... w tym temacie ci nie powiem ogólnie u mnie to jakoś krety nie są wielkim problemem tzn są kretowiska ale nie w jakiejś zatrważającej ilości....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A u mnie od dwóch lat w warzywach są okropne. Muszę truskawki sadzić na nowo, to chcę dać siatkę, bo akurat mam ich mniej, niż Ty i tylko dzięki temu stać mnie na to ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... Marecki u mnie ciężkie ziemie i glina to może kretom ciężko przerzucać taką ziemie i dlatego mniej kopią :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też fakt. A u mnie od kilku dni dziad na podwórku przed samym domem kopie... 

Tak myślę, że chyba na ten przysłowiowy sztych musiałbym dać. Trochę roboty, bo trzeba ziemię wybrać, wymieszać z obornikiem (nie świeży, bo trzyletni, wygląda jak torf), ale będzie spokój na parę lat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie zdecydowanie za dużo tego jest. Na łące masakra. Ale kosiarka to jakoś bierze. Za to w warzywach mnie wkurzają bardziej od chwastów. Bo chwasta wyrwiesz i ten sam drugi raz nie urośnie. A te chronione!!! zwierzątka mają ciągle bonusowe życia, gorzej od kota. Przychodzi sezon i z góry idą szpaki, a od dołu krety. Najlepsza metoda to oczywiście poranek na stojąco ze szpadlem, ale rano przyjemniej się podlewa warzywa, niż stoi w miejscu nad dziurą. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z rana należy "poprawić by się pamiętało" :D

Krety w warzywniku to oznaka życia gleby 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... chyba takiego dobrego roku jak poprzedni to nie będzie... niby kwitną już miejmy nadzieję że przymrozków nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@sapek jak nie przymrozi to cena będzie mizerna. Ja pierwszy zbió przewiduje za tydzień.

Edytowano przez Daymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... no ja dzisiaj ściółkować zacząłem, kwiat trochę drobniejszy niż rok temu ale to już 2 rok pełnego owocowania więc po zbiorach kasacja i zostają tylko te sadzone na jesień 2017...jeszcze dostaną signum i 2-3 razy odżywki i plon może będzie... ostatnio coś rozmawiałem z dziewczyną pracująca w chłodni to niby cena się zapowiada nie najgorsza... ale czas pokaże :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... jak u was z ceną? i jak w waszych stronach plantacje wyglądają? u mnie skup we wtorek rusza zaczną prawdopodobnie od 4zł +vat...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie szroty już 2 tygodnie otwarte cena na chwę obecną 3zł/kg dobrze że 80% plantacji pod folią było przynajmiej jakieś godne pieniądze się wzięło jeszcze tydzień i po zbiorach,Zostanie tylko pózniejsza. 

Edytowano przez Daymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... a u mnie jeszcze tydzień i się zacznie sajgon... już w poniedziałek pierwszy zbiór ale to na targ... Daymon już nie mogę się doczekać końca truskawek... żniwa, maliny to już jest pikuś...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ten sezon dużo słabszy u mnie niż rok temu... nie ma nawet co porównywać... ale cóż rolnictwo uczy pokory, może za rok będzie lepiej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... jak popada to w poniedziałek pierwsza dawka odżywek idzie...  miks cu, zn, mn, fe, optysil, tytanit, MgS, krist. zielony im nie zaszkodzi chyba...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... wyślą światełko do nieba i będą czekać na resztę tablicy Mendelejewa... :) póki co faza wegetatywna więc mają być zielone... optysil praktycznie w każdej fazie nawet 5 razy w sezonie -  truskawka jest bardzo krzemolubna, mikro jak w pszenicy plus Fe, w sumie nic specjalnego... w fazie generatywnej bormax, optysil, tytanit, wapnowit, krist. czerwony... można dodać Fosfyn albo Fosfiron czyli fosforyny które niby wspomagają ochronę przed szarą pleśnią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... temat rzeka, w sumie nie tylko przy stresie np. tytan podobnie jak bor wpływa pozytywnie na skuteczność zapylenia, co przy truskawce która jest mało atrakcyjna dla pszczół ma znaczenie, żeby tą skuteczność podnosić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

..raczej wzrasta lotność pyłku, więcej pszczół po zastosowaniu boru nie stwierdziłem... malina co innego tam to rzędy się "ruszają" w czasie kwitnienia tyle jest zapylających, co ciekawe nie tylko pszczół ale u mnie też jest sporo trzmieli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... na drugim zdjęciu mały zapylający bohater... :) kwiat kiepski bo już kończą kwitnąć, pierwsze owoce powinny być w miarę duże chociaż do rekordowego 2017 roku nie ma co startować...5ce98b02ec542_large.Zdjcie-0013.jpg.a286c81572cdf46f2912d641410e5cc1.jpglarge.5ce98ae20c409_Zdjcie-0016.jpg.1ef5cb6faaa04b6ded4a4e7bcc101083.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się