jarki

Choroby i bezpieczeństwo pracy

34 postów w tym temacie

chory kręgosłup to problem niemal wszystkich rolników

czy nie powinien być uznany za chorobę zawodową  :o :o

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niby słusznie prawicie  :o ale samych problemów z kręgosłupem jest cała masa. I co najśmieszniejsze (a właściwie mało śmieszne) grozi to również osobom, które cały dzień siedzą za biurkiem i się w ogóle nie ruszają :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym po ostatnich poczynaniach naszych rządzących dodał do katalogu chorób zawodowych rolników:

Wkur...nie rozsiane oraz depresje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha ha ha i na tą chorobe zawodowa rolników choruje najwiecej osob:)))...chyba 100%.......ciekawe czy sa jacys zadowoleni????:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale tak powaznie to rolnik narazony jest na mnóstwo chorób......bo pracuje nie tylko ciezko ...w zapyleniu..ale tez w chemii....i ta lista jest długa......i niestety ale nasze zdrowie nigdy nie bedzie takie jak naszych dziadów..czy nawet rodziców....to juz nie te pokolenie a do tego chca nam podniesc wiek emerytalny..smieszne:)..kiedys zjedli troche słoniny..pajde chleba..lub topiony szmalec z cebulka.....i zyja po 90 lat....a dzis podobno to niezdrowe tłuszcze??:)......albo goły chleb i mleko od krowy.....ale z drugiej strony kto dzis by chciał miec takie menu???:)...ja czasami je wprowadzam i mówiac szczerze czuje sie o wiele lepiej po takim pokarmie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadzasz, do 90-tki dożywali tylko nieliczni. Średnia długość życia się wydłuża, wydłuża się też lista chorób, które są diagnozowane i leczone. Oczywiście, najlepiej żeby przechodzić na emeryturę w wieku 50 lat i przez następne 40 żyć jak niemiecki emeryt, czyli podróżować po świecie i szastać gotówką, przy tym łykać garści leków (oczywiście refundowanych w 100%) na nadciśnienie, miażdżycę, wątrobę, pamięć, niedowład tego i owego i wypadające włosy.

 

Tylko kto za to zapłaci?? Na pochyłe drzewo i Salomon nie naleje.

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trochę przesadzasz, do 90-tki dożywali tylko nieliczni. Średnia długość życia się wydłuża, wydłuża się też lista chorób, które są diagnozowane i leczone. Oczywiście, najlepiej żeby przechodzić na emeryturę w wieku 50 lat i przez następne 40 żyć jak niemiecki emeryt, czyli podróżować po świecie i szastać gotówką, przy tym łykać garści leków (oczywiście refundowanych w 100%) na nadciśnienie, miażdżycę, wątrobę, pamięć, niedowład tego i owego i wypadające włosy.

 

Tylko kto za to zapłaci?? Na pochyłe drzewo i Salomon nie naleje.

 

Zgadzam się w 100% procentach z przedmówcą.

 

Od siebie dodam: nie przesadzajmy z tymi chorobami zawodowymi. Od zawsze wiemy, że nam to grozi. Co prawda jestem jeszcze młody i prawdopodobnie zmienię zdanie za kilka lat, ale w tej chwili patrzę na to co się dzieje i połowa moich sąsiadów nie chce już pracować i tylko szuka jakiejkolwiek możliwości, żeby usiąść w domu na dupie i nic nie robić. Nie tylko pracując fizycznie ma się problemy z kręgosłupem, coraz więcej osób pracujących całe dnie za biurkiem skarży się na te same bóle.. i ma bardzo podobne schorzenia kręgosłupa. Dbajcie o siebie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich wypadkach widać, że rolnicy nadal popełniają błędy przy pracach polowych, w gospodarstwie, gdzie tracą życie, zostają kalekami.

Jak to wygląda w waszym gospodarstwie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mieliście kiedyś zatrucie po opryskach?

rozmawiałem z kilkoma rolnikami i mówili że nigdy wcześniej nie mieli takich problemów jak tej wiosny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Schorzenia kręgosłupa są bardzo powszechne w każdym zawodzie, dlatego tak bardzo ważne jest dobre przeszkolenie z zakresu bhp i nabycie niezbędnej wiedzy. Dzięki przestrzeganiu /ciach/ można uniknąć wielu wypadków i schorzeń zawodowych.

Edytowano przez ikcomas
reklama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 3.05.2015 o 11:29, jarki napisał:

mieliście kiedyś zatrucie po opryskach?

rozmawiałem z kilkoma rolnikami i mówili że nigdy wcześniej nie mieli takich problemów jak tej wiosny

Mój mąż miał, ale to nie w tym roku, tylko chyba w 2014.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od 2012 wystrzegam się Afalonu nawet na ogródku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, zdrowutek napisał:

Mój mąż miał, ale to nie w tym roku, tylko chyba w 2014.

No weeeeeźcie nie piszcie postów nic nie wnoszących do dyskusji tylko po to żeby palić głupa a potem wstawić link do jakiegoś sklepu, nawet nie chce mi się ostrzeżenia wystawiać, poza tym szybko zmieniasz płeć:

3 godziny temu, zdrowutek napisał:

Wypełniłem te ankiety, które się dało (i do których pasuję). Mam nadzieję, że pomogłem.

post też nic nie znaczący, tak jak zrobiłem kupę, wyślę Wam zdjęcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie On powiedział że nie chcemy 

Powiedz mi po jaką cholerę nam użytkownik który NIC nie wnosi 

Ja rozumiem że może ktoś nic nie wiedzieć o rolnictwie bo stał się przypadkiem lub z konieczności 

Takim warto pomagać a ten już ma 8 ostrzeżeń i 9 NIE będzie „niech się stanie” 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czas się zgłosić do lekarza-Pan Moderator się dwukrotnie już o tym przekonał..

ale,że to choroba to nie wiedziałem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem tyle szczęścia, żeby się dostać do szpitala i muszę czekać. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się