jarki

Zdjęcia

114 postów w tym temacie

14 hours ago, Marecki said:

A nie byłoby prościej i łatwiej dodawać zdjęcia normalnie w temacie? Wiem, galeria jest ok, bo można różne swoje zdjęcia wrzucić, którymi chcę się pochwalić. Ale np pisząc o stanie pszenicy, albo np co to za chwast lepiej dać zdjęcie od razu w temacie. Albo czemu trzeba przez garnek, bo inaczej nie chce przyjąć? I czemu ten limit dodawania zdjęć ze smarka jest taki mały i obowiązuje na stałe? To wszystko dość utrudnia dodawanie zdjęć. 

też to sugerowałam, ale podobno po to jest ta galeria, żeby tam wrzucać zdjęcia i wtedy dość spore można wrzucać, potem wybiera się tylko w poście wstaw istniejacy zalacznik i powinno byc ok, czy nie działa Wam ta opcja??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ten @Walter White to ja, wrzuciałam sobie zdjęcie do galerii i dodałam je bez problemu tutaj, jako świeżak, zwykły użytkownik bez żadnych uprawnień. Wiem, że to trochę komplikuje, fajnie byłoby tu wrzucać od razu, ale otrzymałam odpowiedź w tej sprawie od padre, że ta opcja wrzucania plików od razu do postów bardziej dotyczy dokumentów, typu word, pdf itp, a po to mamy oddzielną galerię, żeby wrzucać tam.. jeśli chodzi o komórki, to rzeczywiście trochę się to komplikuje, na mojej trochę starszej to nie idzie, więc muszę jeszcze przetestować na jakichś innych sprzętach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o zmniejszenie zdjęć, ja używam irfan view - prosty program, można zmniejszyć hurtowo również, czasem "zmniejszenie" o kilkanaście procent nie spowoduje żadnych widocznych strat jakości, a waga zdjecia zmniejsza się diametralnie, chętnie wrzucę instrukcję, jeśli ktoś sobie życzy. Ale takich programów jest sporo, wiadomo - jak komu wygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, airforce one napisał:

po to jest ta galeria, żeby tam wrzucać zdjęcia i wtedy dość spore można wrzucać, potem wybiera się tylko w poście wstaw istniejacy zalacznik i powinno byc ok

U mnie taka opcja nie działa. Może dlatego, że mam zapchany limit. Jak Pani jako admin czy jako Walter wejdzie w swoim profilu w zakładkę "moja zawartość", to ile limitu Pani wyświetla? Bo  u mnie podaje, że wykorzystałem 3MB z 1000kB (swoją drogą jak to możliwe...). Do tego tych zdjęć nie można skasować, a limit też jest ciągle taki sam. 

Z kolei kopiując zdjęcia z galerii zwykle kopiuje tylko link zamiast zdjęcia, a jednak byłoby o wiele łatwiej, gdyby do posta można było ściągnąć bezpośrednio zdjęcie. Za to dodawanie zdjęć prosto ze smarka byłoby jeszcze lepsze, ale sama już Pani zauważyła, że cienko to wychodzi. Wiem, upierdliwy jestem, ale ile więcej radości daje pstryczek przy czajniku, niż gdyby grzać wodę grzałką w dzbanku. Detale ułatwiają życie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Wystąpił problem podczas wysyłania pliku"

Do galerii 

 

Tu to samo 

 

Myślałem że mamy XXI wiek 

 

A te pierdoły typu galerie zostawmy chłopcom z AF to ich domena ja potrzebuję zdjęcia w temacie żebym mógł pokazać problem czy różnicę 

Edytowano przez jarki
Połączone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

 

Próba ze smarka. Inaczej nie dało rady i to też sporo zamieszania.

Edytowano przez Daymon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O to właśnie mi chodziło. To najłatwiejszy sposób dodania zdjęcia prosto do tematu, ale limit jest śmieszny. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On 12.04.2017 at 4:20 PM, Marecki said:

U mnie taka opcja nie działa. Może dlatego, że mam zapchany limit. Jak Pani jako admin czy jako Walter wejdzie w swoim profilu w zakładkę "moja zawartość", to ile limitu Pani wyświetla? Bo  u mnie podaje, że wykorzystałem 3MB z 1000kB (swoją drogą jak to możliwe...). Do tego tych zdjęć nie można skasować, a limit też jest ciągle taki sam. 

Z kolei kopiując zdjęcia z galerii zwykle kopiuje tylko link zamiast zdjęcia, a jednak byłoby o wiele łatwiej, gdyby do posta można było ściągnąć bezpośrednio zdjęcie. Za to dodawanie zdjęć prosto ze smarka byłoby jeszcze lepsze, ale sama już Pani zauważyła, że cienko to wychodzi. Wiem, upierdliwy jestem, ale ile więcej radości daje pstryczek przy czajniku, niż gdyby grzać wodę grzałką w dzbanku. Detale ułatwiają życie. 

Marecki, ale ten limit nie dotyczy galerii, dotyczy plików dodawanych bezpośrednio do posta.. do galerii można dodać bardzo dużo zdjęć, a potem łatwo dodać do posta duże, ładne zdjęcie, czemu łatwiej jest przez garnek??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On 12.04.2017 at 2:02 PM, airforce one said:

próbowaliście najpierw dodając zdjęcie do galerii, a potem tak?? :

 

pobrane.png

@maslak88 trzeba na samej górze menu forum wejść w galerie, tam dodać dowolne zdjęcie, które później dodasz do posta powyższym sposobem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
On 12.04.2017 at 8:31 PM, Daymon said:

 

 

Próba ze smarka. Inaczej nie dało rady i to też sporo zamieszania.

@Daymon wyjaśnij proszę z czym był problem, bo nie bardzo rozumiem, w którym miejscu w momencie dodawania był problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gdy wybieram tą opcję Wstaw inne multimedia > wstaw istniejący załącznik, po lewej stronie wybieram dodatkowo "Wstaw załączniki" lub "Zdjęcia w galerii", @jarki masz takie coś do wyboru? Może rzeczywiście macie jakieś inne ustawienia, naprawdę chciałabym się dowiedzieć, gdzie leży problem. Tak jak pisałam wcześniej, nie chcą się zgodzić na to, żeby dodawać zdjęcia bezpośrednio do postów, nie wiem, z czym to jest związane. Jednak wtedy limit i tak jakiś musiał by być ustawiony, a dodając do galerii nie trzeba aż tak martwić się o ich wielkość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

large.DSC_0290.jpg.b1dd8eefd7245558fa943cc18dd5d5fc.jpgTeraz się udało. Po prostu (przynajmniej u mnie) po zaznaczeniu "wstaw inne multimedia" prawie nigdy nic nie wyskakuje. Tzn po kliknięciu nie ma opcji "wstaw istniejacy załącznik". Powyższe zdjęcie zrobione smarkiem na Kaszubach i dodane do galerii. Dodać je tutaj też łatwo nie było, bo wspomniane okienko o dodaniu załącznika pojawiło się dopiero po ósmym kliknięciu "wstaw inne multimedia". Są chwile, że mogę 20 razy próbować i "wstaw istniejacy załącznik" nie wyskoczy i wtedy garnek jest niezawodny. 

Ładne te rude... ;) 

Edytowano przez Marecki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Marecki napisał:

 

large.DSC_0290.jpg.b1dd8eefd7245558fa943cc18dd5d5fc.jpgTeraz się udało. Po prostu (przynajmniej u mnie) po zaznaczeniu "wstaw inne multimedia" prawie nigdy nic nie wyskakuje. Tzn po kliknięciu nie ma opcji "wstaw istniejacy załącznik". Powyższe zdjęcie zrobione smarkiem na Kaszubach i dodane do galerii. Dodać je tutaj też łatwo nie było, bo wspomniane okienko o dodaniu załącznika pojawiło się dopiero po ósmym kliknięciu "wstaw inne multimedia". Są chwile, że mogę 20 razy próbować i "wstaw istniejacy załącznik" nie wyskoczy i wtedy garnek jest niezawodny. 

Ładne te rude... ;) 

hmm @Marecki,tyko chciałam doprecyzowac, czy wstawiales przez telefon, tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się