Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
gibon16

MTZ czy mniejszy zachodni ?

11 postów w tym temacie

Witam prowadzę 25hektarowe gospodarstwo produkcja żywca w cyklu zamknietym i trochę bydła miesnego. do tej pory miałem dwa mf 255 . Chciał bym kupi teraz ciągnik w sumie 40-50tyś i zastanawiam się czy lepszym rozwiązaniem był by 50-60 konny 3 cylidrowy ciagnik zachodni czy może lepiej kupic sobie sprawdzonego mtz :o?:o?? Z jednej strony taki 50-60 konny był by ciagnikiem do wszystkiego i rozsądne spalanie wiadomo np w urce nie zrobi tyle co mtz ale przy 25 hektarach spokojnie wystarczy. Z drugiej strone mtz ciagnik duży spokjnie radzi soie z 4 pługami ciagnik do konkretnej pracy wieksze spalanie ale przy dobrej pompie i wtryskach daje radę ale juz np jazda z opryskiwaczem czy jazda z lekkim wózkiem np by zawieść świnie do ubojni to za duży ciągnik. Po za tym gdy kupie mtz pasowało by kupic do niego większy agragat pługi i talerzówkę co ciagnie za sobą kolejne koszty a nie wime czy przy tym areale wykorzystamw pełni jego potencjał na duży plus prosta budowa i tanie cześci . Czekam na opinie jesli ciagnik z zachodu to jaki ? Same deutz fahr jd :o?:o?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bym Ci polecił ursusa 914 trochę więcej pali ale skrzynia i podnośnik lepsze

z zachodnich  :-\ MF 3050 to 70 KM oszczędny silnik

do nich zawsze zahaczysz jakiś agregat uprawowo-siewny i pług 3 obrotowy lub tańszy 4 zagon

a MF 255 zostaw do lekkich prac

to moje spostrzeżenia na początek

 

JD 2250,2450 to też ciekawe bo popularne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polecam jak najbardziej niewielkiego Zetora ale z przednim napędem, np 7245. Taki model ma 4 cyl., chyba 66 KM, na 25 ha by wystarczyło. Za kwotę którą wymieniłeś kupisz już coś przyzwoitego z początku lat 90.

Tańszy niż zachodnie, ale na pewno lepszy niż Ursus. 3 skiby pługa zagonowego pociągnie bez problemu, a MF255 przy cięższej glebie - nie. I zwróć uwagę na egzemplarze z zachodu - lepiej wyposażone i lepiej serwisowane. Jakbyś chciał namiar na kolesia, który takie sprowadza, to mogę dać namiary. Byłem u niego i mogę polecić.

I nie oszukujmy się, mam MF-a i wiem że jak jest trochę obciążony to potrafi spalić nie mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

7745 :-\

z turbo to coś koło 80 KM 

i ten podnośnik  :-\

jak lekkie maszyny to O.K.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mf ciekawa maszynka tylko te opinie o ich skrzyniach biegów  ::o jd jak najbardziej wpada w oko tym bardziej że w okolicy jest kilka nowych i leciwych i nikt nie narzeka jak np na nh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

JD z tą śmieszną kabinką miałem okazję jeździć i powiem Ci że fajna maszynka sam bym chętnie wymienił na moją 80-tkę

ten słupek :o zbytnio nie przeszkadza jest w linii z tłumikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja nic zlego o skrzyniach biegów w MF-ach nie słyszałem.

bardziej w większych modelach siada EHR podnośnika, ale to raczej przez niedbałość użytkowników o wymianę oleju w hydraulice, która trochę kosztuje. A tu każdy chce koszty ciąć ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja tam na 25 ha bym za te 5 dych kupił nówkę ruska z przodem. Mówią że "gniotsa nie łamiotsa" i to prawda.

Nówką pojeździ kupę lat - a że nie ma klimy? otworzy sobie drzwi na te parę godzin pracy. A  że trochę  cieknie?, jeździ na tanim oleju więc to przełknie. Części pod dostatkiem i tanie.

A NÓWKA TO NÓWKA, jak przeserwisuje przez rok i pousuwają mu przecieki będzie miał dobry ciągnik na ten areał za małe pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0