ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

A ja słyszałem o 6 tonach na 5 klasie. To daje do myślenia ;-). My na wschodzie jeszcze nie zebraliśmy. Rozumiecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak dobrze to nie jest,po 3 latach trojki z przodu ,jak jest 4 to jest dobrze ,jak w połowie do 5 super

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczalem jeczmien ozimy 5-5,5ha zdazylem dzis po 17 godzinie. Dalo 35460 kg. Wynik bedzie sie krecil kolo 6,5-7,5 tylko. A niby byla woda i niby byl lepszy niz @barts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom W czym był lepszy ?:P

Niestety gęstość położyła wszystko, żeby nie było zdziwienia jak jary plonem przegoni bo nadal zielony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe co ozimy pokazał by po dobrym przedplonie typu rzepak lub wczesny zbiór buraków i jeszcze posiać

w tym roku był po jęczmieniu jarym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój był po rzepaku, masakra jakaś. Susza kwietniowa i łokaś zrobiły robotę. Puste pole było z kombajnu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma, plon rzepaku podobny jak w ubiegłym roku. Dziki, przymrozki wiosenne, susza i zgnilizna twardzikowa zrobiły swoje. Na dodatek cena 2x dziennie w dół teraz 1600zl/t netto. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można już sobie pooglądać rżyska po rzepakach i jest źle 

Odcień zieleni tylko na polach gdzie nie było lub krótko rzepaki siane 

@ansu u Ciebie powinno być zielono za kombajnem a Ty mówisz takie rzeczy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie "umieta" uprawiać pooglądać "yutuperów" to rzepaki potężnie sypio tak samo jęczmiona ozime, w plony na dobrej klasie ziemi uwierzę ale 4-5 :D

rozczarowanie wielu wynika po prostu z bajek które spotykają się z okrutna rzeczywistością na polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie wiekszość zbiera z 4 z przodu więc im przypasowalo ,a rzepak siany co 2-3 lata na tym samym polu,zreszta dwalata temu mialem rzepak na nowym polu siany pierwszy raz w życiu na nim i plon nic nie lepszy był

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedaleko Znina, tak.

A moj jeczmien ozimy po rzepaku, pole 100% V klasa. Byl tam groch, jeczmien ozimy,rzepak i teraz znow jeczmien. Oczekiwania byly troche wieksze bo byla woda ale byly tez problemy bo za duzo wilgoci na wiosne i zabraklo opadow w czerwcu jednak. Jak bedzie 7+ to nie bede narzekal bo to wkoncu V klasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj jak jest jakaś łata V klasy to plon najczęściej z 3-4 tony, takie różne te V klasy na terenie kraju   :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W okolicy głównie 3 klasa ziemi i średnio jak ktoś ma  ponad 3t w tym roku to już coś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się