ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

Obserwujemy czy pszenica w kłosie kiełkuje . Jeśli nie to w piątek nowa fala porządnych opadów później 3- 4 dni pogody i od środy może czwartku powtórka z rozrywki . Pewnie niejeden zacznie rzepaki siać a my będziemy żniwować . Jeśli będzie jeszcze co .

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żniwa "pszeniczne"to miałem w marcu-teraz "złapałem"łan mokrego jęczmienia(cytuję:"Q-rwa,ale gnój!")..słoma zwinięta,potalerzówkowane,grill zgaszony-to co mam robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj znów ukradlem trochę rzepaku, ale dopiero po 15. Zanosi się ze będzie długa przerwa, a połowa rzepakow jeszcze stoi, Zyta nieruszone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też macie takie wrażenie że wszystko co złe w tym sezonie ma miejsce. Od braku wilgoci przy siewie ozimin, poprzez brak okrywy śnieżnej,przez suchą i wietrzna wiosnę po te przekropne zniwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepak planuje na 15 ha . W ubiegłym roku mówiłem sobie -niech już się skończy - przyjdzie następny będzie lepiej . No i przyszedł ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zboża jeszcze nie zacząłem kosić bo co 2 dzień pada wieczorem słychać tylko szuranie łopat i każdy tylko gada że się grzeje. Chyba w sylwestra wszyscy bedziemy świętować że ten rok wkońcu się kończy.

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@daymon do SYLWKA to jeszcze duuużo się może zdarzyć-żebyśmy nie twierdzili,że mokre żniwa to był pikuś,pan pikuś...33,3%areału mam pod burakami i w tym temacie moja "Trwoga do Boga"-a jęczmień z 13,7% po 10 dniach MA 17,3!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12 litrów w kilka minut i już połowa mojej arabelli leży

Parametry poszły się je.ać zaraz zacznie masowo wyrastać

Człowiek dwa razy sieja a nawet raz nie może porządnie zebrać

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja znowu ukradlem 5ha rzepaku. Miesiąc już chyba już jeżdżę na to pole i chyba jeszcze tyle będę jeździł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tu poszła zlewa 5 min 6 l i po ptakach a już nadzieja zakiełkowała . Jarki i Pałuczanin których nie miałem okazji poznać pasują mi na gości z jajami ze stali i z wątrobą z kwasówki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@lokizom, nie gadam z Tobą. :P

Kolejny raz u mnie pada, a Ty w tym czasie jedziesz w rzepak. Jeszcze jeden taki numer i się nie bawię. :P

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i dzisiaj nic nie ukradlem, 35mm dziś i ciągle pada jeszcze. Wychodzi na to, że stare mądrości się sprawdzają, 4 tydzień już pada, więc jeszcze 3 tygodnie poczekamy na pogode

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica Skagen wczoraj ścięta

wilgotność 13,3%

gluten 35

białko 15,5

tylko gęstość za mała bo 73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepak zebrany ale po okolicy jeszcze mnóstwo stoi, piekielnie osypany. Chyba już ludzie plunęli na niego. Dzisiaj rozpaczliwa próba jęczmienia wilgotność 16,1, czekamy dalej tylko do kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie conajmniej do środy trzeba poczekać bo tyle wczoraj i dzis napadalo. Rzepak do siewu zamowiony a nie bedzie na co siac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jutro próba mięszanki-1x JELONEK i dwa wilgotnościomierze(do kalibracji z allegro)-14 dni po glifosacie,2 dni po deszczu...1 dzień PRZED DESZCZEM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się