ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

Wczoraj po 20 spadł ostatni deszcz, ogółem 78mm na ten tydzień, dziś ładne słońce i już sąsiad vistulą jeździ w życie. To już desperacja?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zakiszał w rękawie będzie,bo moja mięszanka się do tego świetnie nadaje 20%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba biorę talerzowke.jęczmień ma 13 wilgotnosci ale w kazdym dole sie tonie, brak słów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sąsiad zdążył 1 ha owsa zebrać. Suche to nie było, bo z Bizona ledwo co jakiś kurz leciał. Ma suszarkę w konserwie, ale czy to takie dobre nawet na paszę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas dziś pszenice miały 14-15% więc się dobrze zapowiadało

Ale właśnie zaczęło padać i po robocie na jutro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pierwszy chłopski kombajn widziałem!:P

 

@lokizom, i u nas to samo. Bagno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mam takie miejsca na polu, że i za miesiąc tam nie wjadę kombajnem, a ten tydzien ma być chłodny znów, więc nic nie podsuszy ziemi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie żyto się w paru miejscach położyło prawie do ziemi, przez obfitość opadów habazie ruszyły i w tych miejscach rumiany i powoje przerosły. Słoma robi się coraz ciemniejsza, ale ziarno jeszcze się w miarę trzyma w kłosach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pola suche,ale ziarno powyżej 15%było-niektórzy zdesperowani jechali-wieczorem burze 3x2l...ale prognozy pogody są co najmniej DEPRESYJNE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wczorajszy powiew lata pozwolił złapać parę hektarów . 13, 5 % po południu i 14,2 po zmroku . Dziś - no kto by powiedział- deszcz i po robocie . Dobrze że wszystko stoi bo pole mokre że miejscami zamiast kosić to się ciągnie z ziemią . Zaskoczeniem było że w tych anormalnych warunkach Mandaryna w zależności od pola od 5400 do 6200 /ha . Jeden punkt w okolicy wyskoczył z ceną 690zl brutto . Wyłamali się z układu czy wiedzą coś więcej niż inni ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się zapytać, jak Wam idą żniwa 2016? Duże macie plony? Ja już zacząłem, ale dzisiaj przerwał nam deszcz. Poza tym znalazłem ciekawe informacje na temat 😈. Może się komuś przydadzą.[/size]

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podlaskie. Od kilku lat tak mokrych żniw nie było. Kombajny młóciły jedynie przez cztery dni. I tak - 27 i 28 lipca koszono jęczmień jary i wczesne pszenice przy wilgotności około13 % i 8,9 sierpnia ale już wilgotność około 15%. Wczoraj zaczęło lać i pada aż do dzisiaj, nawet chyba trudno będzie po bele słomy wjechać. Generalnie to nastroje na Podlasiu nieciekawe, ludzie wpadają w panikę, połowa zboża stoi, a na dodatek "układ" trzyma się mocno i za najlepsze pszenice płaci jedynie 58, 59 zł, bo wprawdzie gluten, białko bardzo wysokie, za to ziarno niewykształcone, sedymentacja, ciężar właściwy, zawsze jakiś powód się znajdzie no nie :D ....

Plony nawet niezłe. Miałem 74q/h Arkadii i 57 q/h jęczmienia jarego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas takie plony to wspomnienie

Arkadia i reszta ozimych u sąsiadów 2-3 tony

Ostatnie omłoty ziarno wypłukane aż białe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poniżej 17 wilgotności ,ciężko pszenice znależć ,co idze kosimy ,bo i tak paszówka,bo trzeba myśleć o rzepaku,oby dwa dni jeszcze nie padało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jęczmień jary od 5 do 5,5t, już trzeci dzień go kosze. wilgotność 13. Ale o 18 chmurka i koniec na dziś bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu też właśnie przyszła, zasłoniła całe niebo i leje. A była nadzieja dziś coś zebrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

14,8%w wylęgniętym jęczmieniu-JEDZIEMY nie ma co czekać na waszą chmurkę-"Kto żyw do żniw"kombajnów po horyzont!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas też ludzie koszą jęczmień jest w miarę

Pszenice ciągle mokre 15-16% ile taka poleży w konserwie ???

Gdyby ją trochę przewiać to powinna do lutego poleżeć ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też sypię do BIN-a od 20 sezonów nigdy nic na pryzmę z GNOJEM nie trafiło(około 14-15% w niektórych sezonach)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica 16,4 podczas koszenia, leży na pryzmie i przerzucamy żmijką, fajnie przewietrza. Wilgotność spada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się