ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

Pojechałem wczoraj w południe i zoonk 16% ale spoko wczoraj po 16stej spadła do 14,5 a taka jest już ok wystarczy przewietrzyć BINa dmuchawą dziś już w normie . Najważniejsze że jak się okazuje trzyma parametry to warto chociaż cześć przechować . Niestety reszta działek z bidą łapie średnią 5t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@witch jesteś zadowolony z zaoranego rzepaku-warto było siać jarą?Jakbym też to uczynił to jeszcze byłbym przed żniwami.Tu na skupie 16..17..19..21%na wczoraj...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica ozima koło 5- t z wskazaniem do dołu, pszenica jara około 8+ ??? co za rok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja zaczynałem kosic to pszenica mIal 15/17 okazało się że to była dobra decyzja bo miała wtedy parametry a wilgoć podnosił udział zielonych ziaren.Na początku tego tygodnia dokaszalem resztę , sucha ale parametry poleciały .Jeśli chodzi o plony to u nas w regionie cieniutko rzepaki ok 2 ton pszenice ozimę jak dały 5 to ludzie zadowoleni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@barts tę pszenicę zważ po wysuszeniu to też 5+będziesz miał :) ...a niech wam pada-jestem PO ŻNIWACH ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie że nie, bo około 14 % ma :) zważyłem 20 litrowe wiadro tej pszenicy to zboże ważyło na czysto 17 kg

ogółem jare na plus a zimowe pod grubą kreską prócz rzepaku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pałuczanin81 Kolego po rzepaku na grubera poszła QQ i to była dobra decyzja . Rzepaki -padaki sypały u nas około 1200/ha a qq pięknie się zapowiada . Jarą zasiałem po wymarzniętym Patrasie w dodatku opryskanym expert metem z glinem i dff . Koktajl trzymał na wiosnę przy siewie na agregat tak że obyło się bez odchwaszczania jarki . Niby nie było widać ale wydaje mi się że jednak jarą też przytrzymał . Ja też po żniwach - w końcu - jutro dożynkowe z sąsiadem z którym współpracujemy przy zbiorach . Tak że panowie "dasz bór" czy "w zawór "jakoś tak ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nareszcie po żniwach trwających miesiąc od 13 lipca do 13 sierpnia ,ogólnie rzepak OK ,według tego co piszecie ,pszenica zimowa jak dla mnie porożka 5 ton,jara dobrze ,bo duzo lepiej jak zimowa ,jęczmień też nie najgorzej,tylko pszenica jara koszona 15,5-17,5 wilgotności i poszła na pasze ,to porażka,ja do silosu 15% wilgotnoścci bym nie wsypał ,bynajmniej 130 ton ,chyba że w takim silosie 20-30 ton,wczoraj już byla sucha 13 %

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ha, a u mnie w okolicy jeszcze 90% stoi na polu, niektórzy tylko zyta ruszyli. Ja jestem trochę za polmetkiem, bo jeczmien szybko obsycha, wczoraj nawet były 3 godziny na pszenzyto, ale znów chmurka i po ptokach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Północ zaczyna zwykle dwa tygodnie po nas . Teraz pogoda do czwartku to się uwiniecie . Zasieje rzepak , wykopie cebule to odwiedzę znajomych na Żuławach . Pewnie dziwnym zbiegiem okoliczności też trafię na dożynki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witch-cebula to Chełmce i Kobylnica sieje-u Ciebie też?po Święcie też trzeba orać na rzepak,bo po 21 deszcze ulewne-zdecydowałeś się na siew striip-teasem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dopiero w czwartek będę raczej zbierać, bo teraz czekam za wolnym kombajnem. To chyba największy minus korzystania z usług maszynowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepak technologia tradycyjna , cebule 15-20 lat do tyłu siałem we wsi jako jeden z niewielu i to na taką skale bo "aż " 3 ha :) . Teraz sieją prawie wszyscy jak kiedyś PGRy kukurydze później zastanawiają się komu sprzedać po 12 groszy . Trzeba się z tego chyba wycofać bo kasa raz na 5 do 7 lat wpadnie a nakłady duże .

1 osoba lubi to

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@witch

Jednak tej pogody nie widać co miała być do czwartku, wczoraj miało 19%, a dziś już znowu napadalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miwigos i znów rzepi nie będą wschodzić-jeszcze dwa dni i Wuj będzie po młocce pszenicy KWS Chamsin,jak na jarą to jestem pod wrażeniem(co roku ostatni we wsi)..to może porosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas to niektórzy po żniwach jeszcze w lipcu byli i to nie mali gospodarze bo po 500 w górę

ale u nas sucho z tęsknotą czekamy na deszcze bo ciężko w polu coś zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

miwigos i znów rzepi nie będą wschodzić-jeszcze dwa dni i Wuj będzie po młocce pszenicy KWS Chamsin,jak na jarą to jestem pod wrażeniem(co roku ostatni we wsi)..to może porosić

Jest tyle wilgoci że wzejdzie ,jak się dobrze zrobi,w zeszłym roku nie miałem problemów ze wzejściem,a co dopiero w tym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tym sposobem PAÅUKI przechodzą od żniw do tematu RZEPAK.Niestety w technologii tradycyjnej miałem problem ze wschodami rzepaku i pszenicy-tylko bezorkowe pola cieszyły oka OZIMINAMI DO ŻNIW 2016

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak u Was ale w moim regionie dalej 90% zbóż stoi. Wczoraj i w nocy łącznie napadalo 26mm, a dziś ma jeszcze koło 10mm dopadac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dostało już dawno temu. Jutro znów ma padać, a dziś było jeszcze 16%. I znowu się przeciagnie, będzie czas na siew dalszy rzepaku, taki pozytyw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się