ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

Byłem przed południem w Kościerzynie, to pgry z Klincza akurat ruszały w pszenicę. Żyta też jeszcze czasem stoją. No i owies. Oby parę dni taka pogoda była, bo straszą już załamaniem po niedzieli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mogę w tym temacie napisać Jestem po żniwach. A przynajmniej po zbiorze ziarna. Słoma to pan pikuś.

Z plonu jestem zadowolony. Żyto ponad okoliczną normę, a owies jeszcze lepszy, ale to akurat zasługa @jarkiego. Jestem zadowolony z plonów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mieszaj mnie do Twojego owsa :P

Toż ja tego dawno nie sieję pamiętam tylko że chwastoxem pryskałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci dam nie mieszaj. A kto mi kazał siać na początku marca, miesiąc przed innymi? Dzisiaj miałem tego efekty. I się nie wymigasz. :P

W przyszłym roku sieję tak samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

We wsi łepek posiał NPK na śnieg w marcu 2013,bo rok wcześniej o tej porze była wiosna w pełni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tam na Wielkopolsce się wyrabia? Ponoć rzepak 2,5 - 3 tony max a źle nie wygląda. I cenniki do góry o 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy już kosza jęczmienie a mój dziś 20, pochmurny dzień do 18. A od jutra ma padać przez cały tydzień, aż mi go zal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas rzepaki od 2-3,5 t , ozimy jęczmień ok. 6t, ja swój dzisiaj zdesykowałem

Edytowano przez maslak88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czemu tak słabo? Co się stało? Aż nie chce mi się wierzyć, że na Wielkopolsce tak źle ale mam też info z pewnego źródła i Wasze posty to potwierdzają. Zaczynam się stresować. Leżą te rzepaki? Może to i dobrze, że nie zaklepałem dzisiaj ceny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szału nie ma tak jak u kolegi @przem , ale jak ma być plon jak podczas siewu susza później mrozy a na koniec grzyby .

Myślę że to samo będzie z innymi zbozami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dużo jest nasion spleśniałych, w łuszczynach ślady po robalach, także można się roszczarować po przejechaniu kombajnem

@ikcomas czy leżą? Niektóre są pochylone ale przeważnie stoją

Edytowano przez maslak88

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Różnie rzepaki wyglądały to i różnie sypią. Mam wrażenie że teraz pod kosę idą te uprawiane na gorszych kawałkach bądź faktycznie uszkodzone w trakcie wegetacji mrozami czy susza, nie wspominając o zaniedbanych. W moim rzepaku azot zakończyłem początkiem marca, powyżej 200 kg a i tak jeszcze trafiają się zielone. Nie desykuje, nigdy tego nie robiłem. Zwykle o tym czasie już rzepak był wykoszony, tegoroczny poczeka i pod kosę pójdzie najwcześniej w ostatnich dniach lipca.

Faktem jest że dużo osób się przeliczy z plonem, to na pewno. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To co CZTERECH nie będzie? To ja już nie wiem jak rzepak ma wyglądać na 4 tony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

4 będzie, ale raczej między bajki można włożyć przechwałki które pojawią się za jakieś 10 dni ;)

Jak nie będzie to wyjeżdżam z pola i czekam na grad ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się