ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

@barts-ale dobry dowcip żniwny!prosić @jarkigo o pochwalenie plonem-

to jakbyś o. Rydzykowi wpłacił datki..i prosił o wsparcie na starość.

@miwigos-to gdzie u Nas najgorzej?(czekam na kombajn,bo wszyscy chcą)

TU sąsiedzi 5 TON spokojnie udeptali :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A tutaj znowu nalało w nocy. Każdy kto ma zwierzęta czeka na słomę, w zeszłym roku też jej nie bylo za dużo. Wzmożony handel za np. ,,darmowe" koszenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepak zebrany i zważony dokładnie średnia wyszła 4,07 t/ha generalnie sypał lepiej ale miałem trochę mokradeł i to zaniżyło średnią ale jestem zadowolony. Zauważyłem ciekawą rzecz, wszystkie zabiegi w rzepaku były identyczne ale zrobiłem test metazachloru przedwschodowo. Nigdy więcej, był niższy, karłowaty i słabiej sypał

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@ikcomas to czym odchwaszczałeś na jesień ??

pszenica zaczęta plony od 6,5 do 9 T wszystko zależy od odmiany (nie znam jeszcze gęstości )

Agil  po burakach około 6,5 - strasznie rzadka, brak obsady chorowała przez oprysk jesienny

Kilimandżaro po rzepaku  8,5 na górkach  piach,glina część ją dosłownie wypaliło że nie było co kosić

Patras i Bamberka porównywalne około 9 T po kukurydzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pod wieczór ruszyli w rzepaki 

Patrzałem na pszenicę to miękka bardziej od grochu i na dołkach jeszcze słoma zielonkawa 

Do niedzieli bez szans na zboża jedynie kto ma jęczmień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Słoma zielona głównie na hondii bo ta z Ragt-u już gotowa tylko wilgotność 18 % . Niestety wygląda na to że lipcowe deszcze zrobiły robotę bo ci co już pszenice zaczęli narzekają że choć sypie to parametry poszły a właściwie popłynęły . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie Cefetra nie skupuje praktycznie wogóle bo się nie nadaje jak przywoza. Najgorzej Ci co pozakontraktowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie agrotechnika niczym nie rózni się od innych pszenic. Na tym polu po kolei przechodzą wszystkie uprawy łącznie z burakami cukrowymi. Trzeba często kontrolować zasobność gleby, wapnowanie co dwa lata dobrym wapnem w mniejszych dawkach. Spokojna uprawa i rośnie ;)

Akurat udało mi się tą na piasku wykosić, plon nie powala, ale 5,5 tony jest. Przedlpon rzepak, w tym roku trzeba nadmienić iż padało, chociaż sam siew był spier... bo akurat na tym polu było zazielenienie i siana pszenica była w listopadzie.

Pszenica sypią bardzo ładnie, miejscami można 9 t. przekroczyć, średnio wyjdzie w granicach 7,5-8. Dużo udało się wymłocić we wtorek, mega słońce i wiatr. Na chwilę obecną pomimo pogody młócone są słabsze kawałki, na tych mocniejszych problem jest w ogóle uciąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie dziś pod wieczór wilgotność szybko spadała wiatr i słońce 

Pszenice 14-19% pszenżyto podobnie  jęczmionka 14-15% a mój groch 18

Zauważyliście dużo pozostawionych dwu metrowych pasków w rzepakach :p :d 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jutro probuje wjechać w rzepak. Jeden z kawalkow miał dziś o 16 około 10%. Na innych kawałkach około 16-17%. Liczę na 4t, to taki średni kawałek akurat. Ale słuchając na innych w okolicy którzy już kosza to oby było chociaż 3t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no i ja sprobowalem, miedzy 16 a 19%, słonca brak, wiaterek jest, ale pochmurnie, na godzine to moze slonce widac przez 10 minut.Plon miedzy 3,5 a 4,5 wedlug wstepnego szacowania skoszonej powierzchni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica wykoszona wilgotność 13% ale słoma jeszcze zielona.Skagen jak zwykle nie zawiódł,kilimanjaro nie dostanie 2 szansy. Cena na dzień dzisiejszy 650zł narazie poszła w depozyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dziś od 15 pszenica sycha 13 % ,ale słoma zielona  z szarpacza woda leci,bizon chyba by nie dał rady,jak dałem metr słomy beż cięcia to dosłownie gn..j,ale niestety pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fakt słoma zielona, ale bizon daje radę ;) Dwie złamane główki i targacz, bardziej wyrywanie z ziemi niż cięcie. W słoneczne wietrzne popołudnia udaje się trochę pomłócić :) w moim rejonie już jest końcowka. Zostali Ci najwięksi, ale i oni potrzebują może z dwa dni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaki powiat u nas pszenice ledwo zaczęte,gdyby nie suszarnia ,to bym prawie nie ruszył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ależ to się ślimaczy wczoraj po 16% ludziska próbowali 

Dziś nadal mokre koło 15% ale chłopy młócą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nawet zyta nie ida pod kose. Tak jak szybko wjezdzaja tak wyjeżdżają z pol.

Dwa najgorsze kawałki rzepaku wykoszone. Pierwszy przy lesie wygryziony,był słaby cały czas plon 2,56. Drugi 4,25. Wilgotność od 8,5 do 10,3. Nie jest tak źle z plonem ale splesnialych 3,5%, łącznie zanieczyszczenia 5-5,5%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się