ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

Wasz rejon czyli całe Pomorze w tym roku ma problem ze żniwami 

U nas w pobliżu to jedynie okolice Sępólna Więcborka 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

raczej całe Pomorze. W mojej gminie oceniłbym, że pozostało do zbioru ok.15%. Wiadomo, że wydajność nie jest duża u tych rolników ale jednak troche tego areału jest. Też przedwczoraj jechałem przez Żuławy to konczyli kosić pszenicę Claasem na gasienicach bo inaczej by nie dało rady, tez pewnie miała ponad 30% wilgotnosci. Od kierowców słyszę, że najgorzej w Zachodnio Pomorskim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak tam podobno jest najgorzej @ar twierdzi że u nich jeszcze bardzo dużo na polach 

W okolicach gdzie była ta ogromna wichura jest jeszcze problem podtopień  

Drzewa leżą  w rzeczkach i rowach blokując odpływ wody 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co ty jarki nie oglądasz tv ? Ja nie oglądam ale słyszałem że jeden pierdolnięty pisak mówił że wystarczy liście pozamiatać . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to się zrobiło ciekawie na polach . Jedni młócą co zostało a drudzy sieją w najlepsze . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 1993-jako "gówniasz"latałem po polu buraków za Neptunem-

Wuj w tym czasie swoją pszenicę jarą dziabdział-

więc się zdarza.TU zdążyli do 1-wszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.09.2017 o 23:57, jarki napisał:

Wszyscy po jednych pieniądzach kiedyś mówił że było się ubezpieczyć 

Ubezpieczyć budynki to akurat powinno być obowiązkowe dla wszystkich i w tym były premier miał rację,w niedzielę koszone zyto mieszańcowe 30% roślin  było już bez kłosa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

... ja tak czytam co piszecie i chyba przestanę narzekać na swój klimat... chyba 3 lata temu był taki mokry sierpień to żniwa kończyłem 6 września, a tak co roku do 10-15 sierpnia się idzie wyrobić  każdemu u mnie w okolicy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest zależne od rejonu, pogody i dostępności kombajnu. Północ kraju z reguły ma wszystko później (słońce do nas nie sięga :p), do tego przeszkadza deszcz, a jeszcze jak nie ma własnego kombajnu, to stres gotowy. Jest w końcu pogoda, zamawiasz kombajn, a facet mówi, że najpierw jedzie jeszcze do kogoś, albo swoje. Zanim przyjedzie pada deszcz. I tak czasem można miesiąc czekać na żniwa. Potem coraz bardziej wkurza, jak ziarno zaczyna kiełkować, albo leci na dół. Jak już kombajn przyjedzie, to części plonu już nie ma.    W tym roku i tak w sierpniu udało mi się zebrać, rok temu na początku września miałem żniwa. Teraz w mojej okolicy prawie każdy zebrał, gdzieś sporadycznie stoi łubin, lub owies, ale to już raczej nie do zbioru. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas jeszcze niedawno też tak było ale nakupili bizonów a zwłaszcza wszelakich claasów 

Nawet te mercatoropodobne i każdy chce zarobić 

 

@tofik71ws obowiązkowo to trzeba usiąść na tronie bo jak nie to się człowiek zesr. :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raz na 5 lat taki rok się na północy zdarza, tutaj pietwsze zyta schodzą zazwyczaj na początku sierpnia, a w tym roku po 10. Trochę w sierpniu popada i już zachacza się o wrzesien i problem gotowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie-wolę 40-letniego Jelonka na godziny-niż miesiąc na Tucano od hektara czekać..

strata stracie równa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mów że u Ciebie braknie kombajnów ,jak tak to przyjade,za rok ,tylko macie za małe przyczepy

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pałuczanin sieje pół tony na ha, to plonu nie będzie i przyczepy wystarczą. :p 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

południowe Opolskie przy granicy śląskiego zaczęli kosić rzepak a 30 km ode mnie pierwsze próby w jęczmieniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się