ikcomas

Żniwa

1399 postów w tym temacie

Tak teraz jak to zwykle bywa przez te deszcze dobre jest wszystko 

Dziś mam zamiar spróbować groch a jutro pszenica 

Zobaczymy jak to pójdzie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rzepak ogarnięty. Ale mam oko - średni plon 3,54t/ha wszystko zważone i policzone razem z wymokliskami gdzie nic nie było plus 16% grad na połowie powierzchni. To co by było gdyby nie ta susza? 5 ton? Więcej? Na wygląd masakryczny w tym roku ale wygląd to nie wszystko. A teraz absolutny hit! Chłopak z sąsiedniej wioski, debiutant w uprawie rzepaku średnia 4,36t/ha. Ktoś ma więcej czy to krajowy rekord w tym roku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest więcej. Okolice Choczewa nad morzem dwoch kolegow mówi o wynikach ponad 4,5t. To znając życie okolice Pucka gdzie jeszcze lepsza ziemia pewnie co niektórzy wyciagli 5

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To, że mówią jeszcze nic nie znaczy. U nas też mówią o 5 tonach. Chodzi mi o średnią zważoną i podzieloną na hektary, u mnie też sypał miejscowo 5 ton zapewne bo takie badziewie miejscami, że nic nie było. Ale u Ciebie to też może podejść pod 3 tony. Co kawałek to i lepiej. Zobaczysz, średnia wyjdzie pozytywnie. Wielu tego nie zauważa ale chodzi o średnią. Co z tego, że hektar będzie miał 6 ton jak 10 da 1 tonę. Liczymy średnią, zawsze. Nieważne są zapaleniska, wkurzają owszem ale są też i lepsze miejsca. Nie zawsze da się zrobić równy łan z końca w koniec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie wyjdzie średnio około 2,6. Pojutrze będę wiedział bo będę miał wszystko odstawione na magazyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żniwa skończone,3 dni i będzie wszysko stalerzowane ,pogłeboszowane i zasiane poplony a potem prosze 4 dni 30 stopni nad morzem

Edytowano przez ikcomas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pszenica też skoszone plon jak wyżej 

Ręce opadają nerwy puszczają

Kasa wyjebana w portfelu zero siana

„Panie premierze, jak żyć?” 

Edytowano przez jarki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na rzepaku i jeczmieniu ozimym cały rok pracy za darmo. Teraz rozumiem czemu Ojciec siał tyle jeczmienia jarego. Zwykle plonował 5-5,5t, a koszty były niskie. W tym roku koszty ograniczone do minimum. Zero nawozów sztucznych, jedna grzybowka, wiekszosc bez skracania a wydaje się że sypie ponad 6t. Ale co z tego skoro tylko jedna(moze jeszcze groch) uprawa przyniosła dochod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.07.2018 o 23:23, arszczecin napisał:

Pierwszy kombajn dziś widziałem!

 W życiu? Gdzie  Ty się   uchowałeś?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

40% w magazynie. Sąsiedzi jeszcze niektórzy nie zaczeli. Ale do deszczu w niedzielę pszenzyto ozime jeszcze nie będzie gotowe. W groch może w sobotę wjade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie pn-wsch kraju tez rekordowy pod wzgleden plonow. Zboza sypia od 2.5 do 5 ton, gdzie w poprzednim roku srednio ludzie kosili 8-9 ton. Pszenica bez liczby opadania, czesto z kielkami. Pszenzyto 100% z porostem. Bedzie problem z materialem siewnym. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pójdzie, to zaczynam jutro, może piątek. A koniec za pół miesiąca, jak łubin dojdzie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.07.2018 o 00:16, lokizom napisał:

na rzepaku i jeczmieniu ozimym cały rok pracy za darmo. Teraz rozumiem czemu Ojciec siał tyle jeczmienia jarego. Zwykle plonował 5-5,5t, a koszty były niskie. W tym roku koszty ograniczone do minimum. Zero nawozów sztucznych, jedna grzybowka, wiekszosc bez skracania a wydaje się że sypie ponad 6t. Ale co z tego skoro tylko jedna(moze jeszcze groch) uprawa przyniosła dochod

Jak może sypac jęczmień jary lepiej od pszenicy ozimej,chyba był podlewany ,albo cuda u was sie zdażaja

Co do plpnów jest lepiej niż zakładałem,nie dołożylem ,do żadnej uprawy ,jedynie 1,5 ha jeczmienia plon 3 tony i pszenica jara 2 ha ,plon2 tony

 

Jarki jeszcze stoi raps na przyczepach ,bo nie podałeś plonu ?

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

...u mnie żniwa dzisiaj rozpoczęte, pszenica na najgorszym kawałku po starych porzeczkach, malinach, jęczmieniu, przypalona w1/3 tolurexem, bez grzybówki tak w przedziale 5,5-6 t dała... jak będzie pogoda to może jutro ktoś się zlituje nade mną i wykosi tą lepszą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raps w silosie od kilku dni plonu nie podam bo nie znam

Zresztą tu cuda się zdarzają :D

Niestety nie u mnie :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wszystko wykoszone :) przedział plonowania pszenicy od 5 do około 8 ton. 
@Pałuczanin81 kiedyś pisałem dlaczego już więcej nie chce Sailor - prosta odpowiedz w tym roku plon około 5,5 t a Patras 7-7,5 T siewy pierwszy tydzień listopada po QQ

Kilimandzaro po burakach ok 5-5,5 t a u siebie Kili po rzepaku lepiej jak Hondia dokładnie nie jestem w stanie powiedzieć ale widziałem po przejazdach w zbiorniku że lepiej sypała Przy Kili zrobić dobra ochronę na DTR i powinna się odwdzięczyć w plonie. A co do Hondii mam trochę mieszane uczucia na pewno posieję ją w przyszłym roku albo po rzepaku albo po QQ temat do przemyślenia, zdecydowanie bardzo wczesna odmiana, słoma siekała się na wióry, bardziej przy tej odmianie zwrócić na wyleganie.

20 km dalej gdzie przechodziły lokalnie deszcze a u mnie ani kropli. Średnia rzepaku z 20 ha 4,9 t/ha

 

Edytowano przez przem
a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się